1. Cestopisy
 2. Střední Amerika
 3. Panama
 4. Nejhezčí ostrovy na světě: San Blas v Panamě

Nejhezčí ostrovy na světě: San Blas v Panamě

Pokud jste toužili najít ostrovy, které by jako z oka vypadly ze všech pirátských filmů z Karibiku, nehledejte dál. 378 ostrůvků, často menších než dvůr u vaší babičky, na vás čeká u pobřeží Panamy.
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2019 napsal Amaru Nina
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsal Amaru Nina

19. 12. 2019, poslední aktualizace 2020-01-27T11:13:28+01:00

Amaru Nina Na Cestujlevne je už 1 rok, napsal pro tebe 1 cestopis .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

44 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Franti Šek
Franti Šek

Ahojte, má smysl tam jezdit i v období dešťů? Přemýšlíme o návštěvě v červenci a nevíme zdali to bude mít smysl.

Díky, Franta

před rokem
Avatar uživatele
Amaru Nina

Ahoj Franto, na výlet o délce cca od 3 dní nahoru asi bez problémů - v období deštů občas přes den sprchne na hodinku, ale většinu dne bývá krásně a dokonce voda je neobvykle klidná, jako zrcadlo :-)

Navíc je to osvěžující a je super se v tom i koupat v moři. Jen výjmečně prší celý den (stalo se nám to 1x za 10 dní), takže při delším výletu to je opravdu bez obav.

Jediné, kdy bych se toho obával, by bylo kdybys šel na 1 noc - to bys mohl vychytat zrovna ten deštivý den :-)

Jinak v předpovědích mají v Panamě v té době prakticky na každý den označeno, že budou bouřky, toho si tedy nevšímej - je to asi jen preventivní přístup meteocentra, aby nemuseli vydávat konkrétní předpovědi v nepředvídatelném počasí :))

Avatar uživatele Com Truise
Com Truise
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-06T13:52:43+01:00)

Pokud se po vlastní ose dopravím do Carti, případně Puerto Lindo, a tam si vezmu water taxi, 3 noci na výše zmíněném ostrově mě tedy podle článku vyjdou v přepočtu na 2400 Kč, včetně jídla. Samozřejmě bez výletů na okolní ostrovy. Dopravu all-inclusive z Panama City tedy nevyužiju.

Na místě si můžu vybrat některý z ostrovů - Chichime, Diablo nebo třeba Ina. Vy jste bydleli na kterém?

před rokem
Avatar uživatele
Petr Vychodil

Ahoj, dočetl jsem se, že jsou ostrovy, kam se bez dopravy od nich nedostaneš. Raději jsme si to vzali s místníma i s dopravou, protože po příletu stavíme v PAC jen jednu noc a pak nás vyloží na letišti,kde si pujčíme auto a pokračujeme v druhé půlce dovolené. Přes sanblasdreams.com jsme vzali 7 nocí za 450 USD bez vstupního poplatku 23 USD na Chichime včetně 2 výletů . Nechtěli jsme kvůli pár ušetřených USD riskovat a pokazit si týden na San Blas, protože podle recenzí Ina za tu úsporu nestojí. Ubytování Ina i s dopravou přes "Brno" 397 USD komplet.

Avatar uživatele Michael Jonáš
Michael Jonáš

San Blas je rozhodně pecka!! Taková pohodička bez mobilu, elektřiny a pod, úplně si člověk odpočal. Šli jsme tam na týden a báli jsme se, že to bude příliš dlouhé, ale uběhlo to jako voda a nakonec jsme téměř plakali, že už musíme do civilizace.

Ale nebude to asi pro každého, bylo tam pár zoufalých případů co běhalo po ostrovech a chytalo marně signál.

Takže zvažte co se vám na dovolených líbí, ať máte správně nastavená očekávání... za mě jedno z nejhezčích míst na světě...

před rokem
Avatar uživatele Nela
Nela

já myslím, že tato destinace přitahuje zejména dobrodružně naladěné lidi, kteří vědí proč tam jdou.. divila bych se kdyby tam jel někdo z all-inclusive ligy..

Avatar uživatele Com Truise
Com Truise
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-06T11:08:12+01:00)

"my jsme ale měli štěstí a objevili jsme jednu, která byla takto levná (http://www.sanblas-gunayala.com)"

Z odkazované stránky:

"Provider

Cryptoflats S. de RL. Panama

Subsidiary Cryptoflats s.r.o.

Rašínova 103/2, 602 00 Brno, CZ"

Jak si tohle můžu vyložit? Ty jsi provozovatel stránek/služby/tour, cestopis výše je reklamní sdělení a z každého člověka máš provizi?

V tom případě není pochyb, že jsou to nejhezčí ostrovy na světě, možná dokonce v celé Mléčné dráze, ve všech přilehlých galaxiích a paralelních vesmírech.

Kdybys to zmínil na rovinu, tak úplně v pohodě . Ale řeči o náhodě... kdo ví, co ještě je nám zamlčeno. Moje babička říkávala, že prý s poctivostí nejdál dojdu. Něco na jejích slovech bude.

před rokem

Rovněž většina fotek v cestopise je z toho webu

před rokem
Avatar uživatele
lma

jasná "malá domů" čemuž odpovídá i aktivita autora ..

kam se hrabe agitace CK ..

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Trochu mě to mrzí.. Kdyby autor šel s věcí na rovinu, nemá s tím u nás nikdo problém :) Obsah super, tip na nové místo taky skvělé a že to dokáže někdo zprostředkovat pro ty, kteří by si to jinak a jinde nezařídili? Vůbec nevadí...

Takhle si člověk připadá trochu „podvedeně“ :)

před rokem
Avatar uživatele
lma
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 111 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-27T09:53:10+01:00)

Pán tu z nás tak trošku dělá blbce...….už jen úvodní věta - "Dostali jsme se tam vlastně náhodou"

před rokem
Avatar uživatele
Amaru Nina
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 10 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-27T10:28:17+01:00)

kluci, omlouvám se za pozdní odpověď je pravda, že to je nešťastně formulováno. Když jsem to psal, tak jsem nad tím moc nespekuloval abych to tajil, bylo mi jasné že skrz stejné fotky si někdo spojí dva a dva, ale netušil jsem že článek vůbec vzbudí nějaký zájem a jelikož jsem se cítil nekomfortně to tam napsát rovnou, tak to dopadlo takto nešikovně… moje blbost, byla to chyba, máte pravdu a za to se všem omlouvám

Nicméně, cestopis je napsán dle reality (včetně toho že jsme se tam poprvé dostali náhodou, Imo), takže jsem teď formulace opravil a napsal to na rovinu dle skutečnosti. Pokud vám něco ještě přijde špatně, napište mi to do zprávy a klidně si to můžeme vyjasnit nebo vyříkat.

před rokem
Avatar uživatele
Petr Vychodil

Zdravím, tak jsem se trochu zorientoval a jak už tady někdo psal tak s mistnima: https://www.sanblasdreams.com se dá sehnat to samé zhruba o 2 litry levněji. Cestopis by byl super, kdyby tam byl uveden odkaz , který cestovatelům ušetří peníze a ne naopak.

Dobrý den. Rád bych se Vás zeptal, zda li je cena za osobu a noc nebo za pronájem ubytování za noc pro dvě osoby. Cestujeme do Panamy v únoru a už se těšíme. Díky za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 520 komentářů
 • Poslat zprávu

Je to na osobu viz ten odkaz v článku: "Our family at Guna Yala charges 35 USD per night of dormitory and 40 USD per night for a private cabin (minimum of 2 people)." Z odkazu ani článku není jasné akorát to, kolik se přesně platí za dopravu a jestli u ní záleží na počtu lidí (asi ji sdílí více lidí, ale mimo sezónu by třeba u jednoho člověka mohli chtít příplatek, kdyby ten den nikdo jiný nejel, to ale jen hádám).

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 620 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-29T20:29:06+01:00)

Tak mně to přijde z toho odkazu jasné. Když jedna noc v dorimtory stojí celkem v "balíčku" 138 USD, tak 35 USD bude za ubytování a zbytek bude za jídlo a dopravu, což si myslím, že se jim vyplatí dovézt i jednoho člověka, navíc to tam píšou, že v ceně je "all transport costs from hotel to island and back".

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 520 komentářů
 • Poslat zprávu

Když to spočteš z ceny 1. balíčku, vyjde po odečtení ubytování a výletu 93 USD za dopravu, ale když z ceny 2. balíčku vyjde 103 USD (po odečtení jiného dražšího výletu). 3-hodinová cesta džípem a cesta lodí tam i zpět by se jim podle mě nevyplatila jen pro jednoho. Je možné, že se domlouvají na dopravu autem i s ubytovateli z jiných ostrovů a vždy dají dohromady dost lidí. Že někdo v Latinské Americe něco slibuje, ještě neznamená, že nemůže pak říct, že nesehnali další a navrhují posunutí o pár dní (to by při nerentabilitě udělali i jinde).

Krásný ❤️

Jen jako vegetarián bych tam asi dlouho nepřežila. Škoda 😄.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Petr Soukup

Super.

Prosím tě, ten transfer se týká jakéhokoli místa v Panamě? Nebo se musíš někam přiblížit?

před rokem
Avatar uživatele
Amaru Nina

Ahoj Petře, stačí být kdekoliv v Panama City a oni tě vyzvednou na adrese kterou jim dáš :)

Avatar uživatele
Hana P.

K San Blas se info hledají dost těžko, takže díky :) Čekají nás v únoru na 3 noci. Nějaký tip na konkrétní ostrovy? Snažím se zjistit, jestli jsou nějaké hezčí než jiné, nebo je to jedno :-)

před rokem
Avatar uživatele
Amaru Nina
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 10 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-19T15:54:39+01:00)

Ahoj Hani, moje zkušenost je, že je to opravdu jedno - všechny jsou nádherné a říkat že ten nebo ten je lepší je jako snažit se říct jestli je hezčí jeden banán nebo druhý :-)) Všechny mají bílé pláže, kokosové palmy a tak. Nám se hrozně líbily právě ostrovy z výletu 3 islas - tedy Pelicano (tam se to točil i ten známý seriál Casa de Papel) a Demaracho, mám tam z něj fotku kde jsou chatky na zeleném trávníku. Ale pokud pojedeš jiné ostrovy, taky to určitě bude super. S indiány se dá jinak domluvit aby tě vzali kamkoliv.

před rokem
Avatar uživatele
Hana P.

Ahoj, no tak skvělý, děkuju. Nakonec berem výlet na Ina Isla se zastávkou na Pelicano a s místníma se možná domluvíme ještě na něčem :-)

Avatar uživatele
Leoš Literák

Já chci taky :-) V jakém období jste byli?

před rokem
Avatar uživatele
Amaru Nina

Poprvé v únoru a podruhé v srpnu - jednou v suché a podruhé v mokré sezoně a v obou případech to bylo top :-) Mokrá není tak mokrá jak se zdá, většinou zaprší jednou za den na hodinku, ale samozřejmě někdo může mít smůlu a může mu pršt celý víkend. Já byl na 10 dní, takže jednou pršelo celý den, nevadilo mi to.

Avatar uživatele
Надежда Константиновна Крупская
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 271 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-19T11:54:01+01:00)

No já tedy nevím, mně to celý přijde moc sluníčkářský. Nejkrásnější je dost subjektivní pojem, někomu se líbí twerkující prdelatý černošky a někdo je zase na bílý vyzáblý gazely...a každý je přesvědčen, že má to nejkrásnější. Na podobných ostrovech jsem už byla a v podobných chatrčích bydlela např. na Filipínách a je fakt, že je to na malých ostrovech dost nuda. Druhý den bych už nevěděla co tam mám dělat, nic tam prakticky není. A ta voda to je línej olej, já ráda velké vlny - např. Salvador mi přijde mnohem lepší a to i cenově a večer můžeš zajít normálně do baru jako místní a netrávit čas v turistickém ghettu.

před rokem
Avatar uživatele
Jakub Langer

Pokud myslis jine plaze nez v La Libertad v El Salvadoru, tak jsem asi neco prosvihl. Pokud vsak myslis plaze u Salvador da Bahia (Litoral Norte, Litoral Sul), tak s tim souhlasim, do spousty baru tam zajit muzes navic vcetne vyborne brazilske spolecnosti i kuchyne ...

před rokem
Avatar uživatele
Amaru Nina

souhlasím že to je vše subjektivní - pokud někdo hledá vyloženě párty místo anebo je spíše konzument hodně hvězdičkových hotelů, tak nebude nadšenej z toho jaký je tam klid nebo že podlahou v chajdě je vlastně přímo písek... taky tam přijely nějaké Izraelčanky a bály se spát v chatrčích protože tam byl neškodný gekon, navíc byly veganky, takže nejedly ani ty ryby... takže zatím, co pro mNě to byl ráj, pro ně to byloa si peklo... není to pro každého, já to popsal ze svého pohledu, co se líbí mně :-)

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 662 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-20T11:39:35+01:00)

Jojo. Moc pěkný cestopis ze zajímavého místa. Diky za inspiraci. Už jsem taky podobných par ostrůvku navštívil, ale jak píše Naděžda, víc jak tři dny jsem nikdy nevydržel. Ale treba pro manželku je to naprosto ideální. A s těmi lajky se pleteš. Jsou i lidi, co FB nemají.

A ještě jedna poznámka. 800 Kč za den na podobném ostrůvku zase taková láce neni. Už jsem byl i za 300 Kč.Ale to je samozřejmě nepodstatné. Jen to zmiňuji, ze se dá i podstatně levneji

Avatar uživatele
Jakub Langer
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 281 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-19T11:47:20+01:00)

Presne tak, strucny cestopis s krasnymi fotkami, tak to ma vypadat. Mistni indiany jsem znal jako kmen Kuna-Yala, a hledme je to i Guna-Yala. Nemel jsem moznost poznat tolik ostrovu, jen zbezne na yachte (velero) z Puerto Lindo do kolumbijskeho Capurgana. A musim souhlasit, ze to tam vypada dost uchvatne, vice nez na spise kulturnich Bocas del Toro. Pokud je toto ubytovani tak skvele, reklamu si urcite zaslouzi. Panama je super, takova mensi Kolumbie ;-)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele TG
TG
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 32 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-19T11:02:16+01:00)

bomba! muzu se jen zeptat, jak vypadalo snorchlovani / na co se da narazit?

před rokem
Avatar uživatele
Amaru Nina

ahoj, u koralů jsou samozřejmostí rybičky všech barev :) šťastlivci narazí i na raky/langosty, chobotničky nebo kalamáry a s veeelkým štěstím i želvy, velké manta ray nebo delfíni

tady je trochu vidět co a jak ve videu:

https://youtu.be/zax5_2-8P3c?t=74

Nejlepší šnorchlování je pak při výletu do oblasti Cayos Holandesas, kde bydlí minimum lidí a je tam toho nejvíce... jinak místňáci mají nějaké šnorchlovací vybavení k zapůjčení asi za 1-2 dolary, takže není nutno si brát vlastní

Avatar uživatele
Andrea_Pernik

To vyzera fakt super. Diky za skvely cestopis :)

Odpovědět
před rokem
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 245 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-19T09:11:06+01:00)

Super, díky. před pár dny jsem narazil na zpáteční Panamu z Vídně za 12 tis. Kč. Hodně mě to lákalo. Nakonec z toho asi nic nebude, tak aspoň jsem si teď o tom něco přečetl!

před rokem
Avatar uživatele
Amaru Nina

to nic, myslím že za těch 12-13 tisíc se to celkem vysktuje během roku, tak ti to třeba klapne příště :)

Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Takhle ma vypadat cestopis! Strucne, vystizne, jasne, prakticke atd.

Ne jako ty alkoholicke romany za Kacku s 50 komentari.

před rokem
Avatar uživatele
cali

:-)))

před rokem
Avatar uživatele Petr St
Petr St

+1

před rokem
Avatar uživatele
Amaru Nina

díky moc kluci :)

Avatar uživatele
David Eiselt

Super tip i počtení! Díky 👌

před rokem
Avatar uživatele
Amaru Nina

rádo se stalo Davide :) nečekal jsem takový ohlas :-))

před rokem

Ahojky, někde jsem četla, aby se člověk dostal na San Blas, tak si musí zaplatit 2 nebo 3 noci v Panama city..ještě by mě zajímalo, když si budu chtít objednat např. 3 noci na jednou ostrůvku a např. 2 noci na druhém, tak není problém se s nimi domluvit, aby tě na to druhé ubytování dopravili místní nebo jak to funguje?

před rokem
Avatar uživatele Nela
Nela

Ahoj, já tam byla před rokem a sice to nikdo v okolí takhle nerealizoval, ale mělo by to jít. Ptala jsem se místních na jiném ostrově a chtěli nějak 60-70 USD za noc, což mi přišlo moc, takže jsem to dál neřešila.

před rokem
Avatar uživatele Nela
Nela

jo a určitě nemusíš trávit 2 ani 3 noci v Panama city, akorát auta odjíždějí vždy hrozně brzo ráno, takže někde spát alespoň 1 noc přecijen musíš :)

Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy

❤️ Oblíbené
Čtení na 13 minut
MALLORCA potřetí za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-05-02T21:55:49+02:00 38 komentářů
Španělsko 2021

Baleárské ostrovy - jedno z mála míst, odkud se teď můžete vrátit domů bez karantény... Baleárské ostrovy - jedno z mála míst, odkud se teď můžete vrátit domů bez karantény..Všudypřítomné pomerančovníky a stromy obsypané citróny, impozantní hory a vražedné serpentiny, romantické zátoky,…

Čtení na 7 minut
Do nitra NP Nahuel Huapi.
Zbyněk Milfait 2021-05-02T17:01:58+02:00 0 komentářů
Argentina 2019

Milovníci trekování a divoké přírody již jistě zaslechli o městě Bariloche v severní části argentinské Patagonie a možná je od návštěvy odradila jeho pověst trochu snobského, drahého a v sezóně…

Čtení na 1 minutu
Ázijská grand tour na Poľanu
Avatar uživatele
tonic 2021-04-29T13:37:14+02:00 0 komentářů
Slovensko 2021

Víkendový roadtrip dvoch malých, no šikovných ázijských krabíc na Podpoľanie. Spolu sedem valcov a 120 koní v akcii na 550km dlhej trase.. Pár dní pred Veľkou nocou som cez pootvorené okno začul známy hukot vysávača na steroidoch - sused vytiahol po dlhom čase svojho starého miláčika menom Daewoo Tico. Len tak zo srandy som otvoril…

Čtení na 12 minut
14. červenec ve městě světel
Avatar uživatele
Matěj Stošek 2021-04-26T14:38:40+02:00 0 komentářů
Francie 2019

Město světel, město lásky, město módy. To je Paříž!. Před cestouHromadami lidí milovaná a hromadami lidí nenáviděná, nic mezi tím prý ani nejde, buď se zamilujete a budete se sem vracet, anebo už nikdy v životě, to je Paříž. Málokteré město má tolik…

Další cestopisy