3. Španělsko

O treku GR221 a nezdolání soutěsky Torrent de pareis
Cestopis z roku 2020 napsal Jaroslav Schmidt

Zážitky pro tebe sepsal Jaroslav Schmidt

24. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-25T15:28:35+01:00

Jaroslav Schmidt žije v České republice a procestoval 12 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 5 měsíců, napsal pro tebe 2 cestopisy . Má své stránky http://microtrips.eu/.

Avatar uživatele Navaja
Navaja

Váš cestopis se mi hrozně líbil, tohle chození pěšky miluju, i když už sotva lezu. Jedině musím být jako starší osoba jezdící s mapou, podrobným průvodcem trochu škodolibá, ale není to ve zlém, spíše mi vás fakt bylo líto. Tento přechod má skvělého tištěného průvodce i podrobnou mapu, tak si kupte a už bloudit nebudete. Občas je to lepší řešení. Ale vždy přece platí heslo-zazitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je intenzivní.

Jinak nevím jestli jste sušili smradlavé spodky a ponožky, jestli ne tak by mi to nevadilo. Mně spíš vadí, když si lidé lehnout přes pár sedaček ,zabírají místo a ještě jim smrdí nohy.

Jaroslav Schmidt

Díky moc za zpětnou vazbu. Na tištěného průvodce se podívám (mluvíme o soutěsce?) nebo klidně pošlete odkaz. Pro nás se ukázala kritická absence jedné jediné informace - toho, že rokle může být zaplavená a tedy neprůchozí. Bohužel se ukázalo, že kdybych udělal pořádnou rešerši tak informací o soutěsce najdu množství větší než malé.

Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Pekný cestopis. Sušenie veci nie je východoerópske, je to "sockárske" bez ohľadu na krajinu pôvodu. Boli na sedačkách sami, tak to neprekážalo. A keby tam bolo viac ľudí, určite by tam nesušili. Navyše, mokré oblečenie letiskový skener často detekuje ako tekutinu a problém môže byť na svete.

Hezke cteni, posledni dobou jsem si zamiloval offseason tripy do klasickych koupackych destinaci, dobra inspirace.. akorat mi prijde dost divny susit si obleceni na sedackach na letisti, pride mi to trochu vychodoevropsky, trochu mi ta posledni fotka zkazila dojem z toho cestopisu..

Jaroslav Schmidt

Děkuji. V prostoru bylo opravdu lidoprázdno, nicméně to nás asi stále neospravedlňuje chovat se takto. Při pochodu soutěskou jsem omylem i s oblečením spadl do jednoho z brodů a při přespávání nadivoko z úterý na středu se pokusil věci vysušit venku. Díky velké vlhkosti se ale nepovedlo a já táhl mokré věci v batohu. Nechtěl jsem riskovat zplesnivění, protože cesta zpět do Prahy byla ještě časově dost dlouhá. Vyhodnotil jsem, že tohle řešení bude nejlepší i vzhledem k liduprázdnosti místa. Nicméně naprosto chápu vaše rozhořčení, možná bych to viděl stejně, vidět to u jiného cestopisu. Necestuji dlouho a ne všechny situace vždy dokážu vyřešit správně, ale snažím se ze všeho vzít ponaučení. Díky za zpětnou vazbu.

Druid

Tady asi co clovek, to nazor. Ja se priznam, ze na suseni obleceni na temer prazdnem letisti nevidim nic spatneho a za takovych okolnosti (=zustavali jste tam pres noc a temer nikdo tam neni, takze to nikomu nebude prekazet), bych si to tam nejspis rozlozil taky.

Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

"V prostoru bylo opravdu lidoprázdno, nicméně to nás asi stále neospravedlňuje chovat se takto."

S tým sa netráp. Neboli ste prví ani poslední. Ja som tiež párkrát na rôznych miestach (v prázdnych čakárňach, vo vlaku aj v autobuse, za zadným oknom prenajatého auta ... ) sušil veci tiež. A spravil by to každý, kto by nocoval na letisku a mal mokré veci. Slovo "sockárske" neber pejoratívne. Nikoho ste neobmedzovali, ani nepohoršili, tak je všetko v poriadku. A Tvoj štýl cestovania je správny, veľa z nás tak v mladosti cestovalo (aj západoeurópanov a severoameričanov). Hotelov si užiješ, až zostarneš.

Tradiční Myanmar (netradičně)
Anet.N. 2020-04-01T14:42:54+02:00 0 komentářů
Myanmar 2019

Okruh 1 250 km. za 11 dní na motorce ve dvou.... Naše další dobrodružství začalo 26.10. až 10.11.2019. Letenky jsme měli koupeny Praha - Moskva - Bangkok, kde jsme si udělali menší mezipřistání a druhý den odlétáli do Mandalay. Dost lidí nás…

Jordánsko
Karolina 2020-04-01T14:13:00+02:00 0 komentářů
Jordánsko 2019

JORDANSKO17. 9. 2019Vstáváme poměrně brzy, protože ač odlétáme až 12:30, Honzovi se nechtělo balit včera, a tak máme budíka jako do práce. Po snídani už nemám stání a chodím po bytě jako lev v kleci…

Gruzie
Karolina 2020-04-01T13:05:42+02:00 0 komentářů
Gruzie 2018

GRUZIE14. 9. 2018Konečně nadešel den naší dovolené, již od rána mám cestovní horečku, ostatně jako vždy - dobaluji, asi 40x kontroluji pasy a letenky. Jako odvoz máme objednanou mámu a na letišti…

TAIWAN LETEM SVĚTEM
Sub - Bohouš Kubart 2020-04-01T02:30:30+02:00 3 komentáře
Tchaj-wan 2020

Pár střípků z Taipei, Tainanu a Alischanu s přidanou hodnotou Covid 19 v lednu 2020...... Přistál jsem na Taiwanu. Mám dojem že ale spíš na Marsu. Ten baggage claim - to jsem ještě neviděl. Odlety ve stylu Starwars. A letiště vůbec. Chceš kafe? Vyber si z 50 druhů. Atd. Skočím do metra,…