No stress. SAL!

Nedotčená panenská příroda, blankytně modrý, průzračně čistý oceán, nekonečné zlaté pláže, zaručeně krásné počasí a pohodová atmosféra. To je ostrov Sal. Jeden z deseti ostrovů Kapverdských ostrovů.

Cestopis z roku 2022 napsal Stanislav Florián

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Stanislav Florián
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-03-18T09:25:46+01:00

Stanislav Florián procestoval 16 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Střední Ameriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 1 měsícem a napsal pro tebe 3 úžasné cestopisy.

Zobrazit profil

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 2 dny

Fajn, zes mi svym cestopisem pripomel Pedra de Lume, coz pro nas byl i se vstupnym prima zazitek. Stejne tak i ulicky v Palmeira s peknym nabrezim a nekolika bary. Vyhled z Monte Curral zase nabidl onen panoramaticky vyhled na mesto Espargos, dalsi puste dalavy ostrova a take nalezeni dalsi ctvrti s typickymi portugalskymi domky mimo klidne centrum.

V cestopisu jsem nasel temer kompletni shrnuti vsech moznych aktivit na ostrove Sal, snad s vyjimkou onoho Pachamama Eco Parku - Viveiro (mini-zoo a botanicke zahrady), velmi oblibeneho napriklad u Kačky.

Samozrejme kazdy to pojima jinak. Nekdo rad s CK na kridlech Smartwings do resortu, s fakultativnimi vylety vcetne ctyrkolek. Jiny zase najde ubytovani v soukromi, pujci kolo nebo vyuzije mistni dopravu Hiace (uvnitr ci na korbe).

Pokud si v souvislosti s ostrovem Sal zminil nedotcenou panenskou prirodu, pak za ni muzeme povazovat i africkou Saharu nebo treba Fuerteventuru. Kvuli sve fadni puste krajine mi Sal prisel pro navstevu jednou a dost! Napriklad i podobna Boa Vista me zaujala krapet vice. Snad je mene turisticka a vice autenticka, podobne jako obdobne puste Maio. Jo a Santiago, tento ostrov u me prevysuje vsechny predem jmenovane. Kdyz je stesti na spravne obdobi, cast ostrova je krasne zelena a malebna. Rovnez plaz se tu najde, krasne hory take, navic kultura, tradice, historie, i hlavni mesto Kapverd Praia. Dalsi dosud nenavstivene kapverdske ostrovy by me zajimaly take mnohem vice nez ty tri suchoparne (Sal, Boa Vista, Maio). I sussi Sao Vicente muze nabidnout hezke plaze, druhe mesto ostrovu Mindelo a slavny carnaval.