2. Od cestování na kole po First Class v letadle

Od cestování na kole po First Class v letadle

Cestopis z roku 2019 napsal Daniel Valchovník

Zážitky pro tebe sepsal Daniel Valchovník

31. 12. 2019, poslední aktualizace 2019-12-31T18:39:44+01:00

Daniel Valchovník žije v České republice a procestoval 143 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 12 cestopisů .

Daniel Valchovník
  • (upraveno 2020-01-01T21:14:24+01:00)

Dobrý večer Jakube, děkuji za komentář. Jistě, první cesty jsou vždy více zapamatovatelné. Máte pravdu i v tom, že dobrodružství z mládí jsou ty nejunikátnější. Navíc je umocňuje to, když je s někým sdílíte a po letech se k nim společně vracíte. Jak napsal David, nemám problém létat v ekonomy a samozřejmě ji při svých cestách využívám nejvíce. Jen mě po nějaké době přestal bavit stereotyp létání, chtěl jsem si některé své cesty zpestřit tak, aby cesta „začínala“ již v Praze na letišti a nikoliv až po příletu do dané destinace. Jestli mi rozumíte. Stále rád v cestování poznávám nové věci a trendy, což mě žene kupředu. Při svých cestách jsem schopný spát v hostelu, ale i v luxusním hotelu. To samé platí s létáním.

Co se týče sbírání mílí, je to na delší popis. V současné době mi přijde nejzajímavější sbírat míle na ONE WORLD a STAR ALLIANCE. Pokud se společnostmi v těchto aliancích pravidelněji létáte, dá se jednou za čas získat zajímavý benefit. To určitě víte, případně pokud vás něco zajímá napište mi do zprávy.

Muito obrigado. Você tem um ótimo Português. Infelizmente, depois de anos eu esqueço muito.

Davidovi děkuji za shrnutí. K The Residence se časem dostanu:) a věřím, že se jednalo snad o poslední cestopis roku 2019.

• (upraveno 2020-01-01T21:52:54+01:00)

Zdravim Dane a preji Rok 2020 s novymi a novymi cestami, ktere se jiz jiste peclive pripravuji. Pozoruhodny cestopis o tom, co vse navic lze v zivote take zvladnout. Se zajmem jsem se zacetl. Diky!

Ale ted vazne, nebyla to vetsi romantika na kole nez pak opakujici se letani v byznysu nebo first class??!! Osobne povazuji ruzna dobrodruzstvi z mladi za unikatnejsi nez ta pozdejsi. Ale cas nikdo nezastavi … Kazdopadne i pohodlnejsi letani ma neco do sebe, souhlasim.

Mimo samotny vydareny cestopis me zaujal i Tvuj letecky denik, kde jsem zatim nenasel zadny Ryanair, Wizzair, Easyjet. Nebyl snad zatim duvod s nimi letet nebo bys do neceho takoveho nesedl? I takove nazory od lidi obcas zaznivaji.

Co se tyce jiste nemalych castek vydanych za vice sofistikovanejsi letani, ktere vsak dokazes pomoci naletanych mil podstatne redukovat, by me zajimalo Tve doruceni ke sbirani mil u jednolivych alianci. O Tvych oblibenych Etihad, Emirates, Qatar uz vime, ale co treba zminit NEJ SBIRANI a VYUZITI mil u kazde ze tri alianci? Predem diky za komentar, muze byt i o jinem dobrem tipu (hacku).

Me soucasne preference jsou nasledujici: STAR ALLIANCE (Turkish Airlines), ONE WORLD (LATAM, eventuelne Iberia), SKY TEAM (Air France/KLM – zatim bez rozumneho vyuziti mil).

Entao boa viagem ao Leste Asiatico longinho! (mesmo poucos dias antes do carnaval 2020 em Timor Leste) ...

Podle toho, co statistiky ukazují, Dan létá i ekonomickou (mnohem častěji) a současně vidím i let s Wizzairem do Kutaisi :)))

Dana vnímám jako fajnšmejkra, ne člověka, který se ekonomické třídy nebo lowcostu štítí. Takže ta romantika je určitě i v těchto cestách.

K tvé otázce mil, u One Worldu dej British Airways (Iberii), ale ne Latam, ten letos končí.

Dane ... mým posledním příspěvkem ... co píšeš v úvodu, doufám myslíš posledním v roce 2019 :) Protože vždy s chutí čtu tvé reporty z těchto prémiovek. Co Etihad a The Residence, to bych si od tebe chtěl počíst :)

Další cestopisy, které napsal Daniel Valchovník

Jordánsko před a v době domácí karantény
Daniel Valchovník 2020-03-21T17:01:50+01:00 4 komentáře
Jordánsko 2020

Království, které stojí za návštěvu. . Jordan PassPřed pár lety to bylo Dánsko, dnes navštěvuji zcela odlišnou zemi se třemi písmeny navíc. Přímá linka mezi Prahou a hlavním městem jordánského království Ammánem létá z Letiště Václava…

Východní Timor, jedna z nejméně navštěvovaných zemí světa!
Daniel Valchovník 2020-03-09T13:56:28+01:00 7 komentářů
Východní Timor 2020

Také jedna z nejmladších.... Východní Timor, portugalsky Timor Leste je malý samostatný stát na východě ostrova Timor v souostroví Malé Sundy. Navštěvuji tak další třešničku na cestách za poznáním modré planety. Timor Leste je…

Na skok do Bahrajnu
Daniel Valchovník 2019-11-26T23:00:46+01:00 2 komentáře
Bahrajn 2019

Království, exotika, poprvé a naposledy.. V arabštině „země dvou moří”.Do Bahrajnského království se lze dostat z České republiky letecky několika způsoby. Nejlevnější možnost je koupit si letenku s přestupem v Istanbulu společnosti Pegasus.…

Po Kazachstánu a Kyrgyzstánu

Na krátkou návštěvu do střední Asie za přírodními krásami, památkou UNESCO a místní gastronomií. . Kazachstán  🇰🇿Po pohodlném letu s Turkish Airlines přistávám v Kazachstánu, deváté největší zemi světa. Almata, kam jsem přiletěl je největším městem střední Asie. Za minulého režimu bylo po Moskvě a…