Od Užhorodu po Sjanky – vlakmi po Zakarpatí

Niekoľko dní v krásnom prostredí Užockého národného parku na ukrajinsko-poľsko-slovenskom pomedzí
Cestopis z roku 2019 napsal tonic

Na jeseň 2013 som cestou z Čopu do Ľvova pomaly prešiel vlakom cez nádhernú krajinu severozápadu Zakarpatia. Husto zalesnené hory, malé dedinky a rieka Uh, okolo ktorej sa kľukatí železničná trať, ma očarili. Zakarpatie som odvtedy navštívili niekoľkokrát, no až po 6 rokoch som sa konečne objavil v Užockom národnom parku na dlhšie ako na jednu jazdu elektropojezdom.

Pokračovanie na mojom blogu:

Zážitky pro tebe sepsal tonic

17. 07. 2019, poslední aktualizace 2019-07-17T12:56:13+02:00

tonic žije na Slovensku a procestoval 58 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 12 cestopisů . Má své stránky http://tonicove.sk.

Další cestopisy, které napsal tonic

Víkend pri ruskom Baltiku - Kaliningrad
tonic 2019-08-16T11:21:22+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Od začiatku júla nám do obskurnej ruskej exklávy medzi Poľskom a Litvou stačia bezplatné elektronické víza. Pôvodný plán návštevy severu Poľska sme operatívne upravili a na víkend nakukli do Ruska.

S Jakom z Užhorodu do Kyjeva
tonic 2019-07-22T11:14:51+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

44-ročným malým prúdovým Jakom-40 z ešte menšieho užhorodského letiska na pravidelno-nepravidelnej linke do Kyjeva

Uvítanie leta v Abcházsku
tonic 2019-07-01T10:37:42+02:00 1 komentář
Gruzie 2019

Prvý letný predĺžený víkend v malej čiernomorskej krajinke Abcházsko

Betónový Belehrad
tonic 2019-06-06T21:58:10+02:00 0 komentářů
Srbsko 2019

Belehrad nie je láska na prvý pohľad, ale mňa osobne očaril aj po tretíkrát. Tentokrát najmä betónové dedičstvo z čias minulých. Pár viet o víkendovom roadtripe do srbskej metropoly.