Okcitánie - ochutnávka neznámé jižní Francie

Z jedné strany se do ní opírají Pyreneje, z druhé ji omývá Středozemní moře. Nabízí mrtvé růžové vody, 2000 let starý římský akvadukt i pohlednicová městečka. Okciánie - voňavá, prosluněná, šarmantní.

Cestopis z roku 2020 napsala Blondie

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsala Blondie
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-04-08T10:02:12+02:00

Blondie procestovala 19 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 2 lety a napsala pro tebe 3 úžasné cestopisy.

Zobrazit profil

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Azul
Azul
před rokem

Blondie, jak se dá chodit mezi étangy, pokud bychom měli jako začátek Aigues-Mortes? Na mapě cosi vidím, ale nevyčtu z ní, jestli tam jsou vhodná místa na pozorování ptáků.

Blondie
před rokem

Výhled na tu růžovou vodu a plameňáky se nám nepodařilo najít. Všimla jsem si ale, že paralelně se silnicí mezi oběma městečky je i cyklostezka (tam se možná dá chodit i pěšky). Za sebe bych zkusila i organizovanou prohlídku (https://ot-aiguesmortes.com/en/g...-watching) nebo se zeptat na Tripadvisor.

Avatar uživatele Azul
Azul
před rokem

Super cestopis!!! Prolétla jsem to rychle o polední pauze, určitě budu mít nějaké dotazy. Na tohle bych mohla nalákat syna ornitologa, kterého (zatím) "starý šutry" nezajímají. Díky:-)

Blondie
před rokem

Taky díky! Pokud budu vědět, ráda odpovím. Já na starý šutry taky nejsem... 😆