1. Cestopisy
 2. Afrika
 3. Seychely
 4. Perla Indického oceánu - Seychely

Perla Indického oceánu - Seychely

Veselé historky, praktické rady a tipy a hlavně co navštívit a nevynechat v této nádherné zemi.
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2019 napsala CamillaCZ
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala CamillaCZ

31. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-31T13:23:31+01:00

CamillaCZ žije v České republice a procestovala 10 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 2 cestopisy .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

21 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Děkuji všem za odpovědi,rada cestují místní dopravou,ale zamýšlím na pár dní půjčit i auto na výlety ke vzdálenějším místům a být časově nezávislá na dopravě,jak jsem pochopila,je zde brzy tma a večerní doprava už moc nefunguje.Jeste jednou děkuji .

před rokem
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 405 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-12T19:17:22+01:00)

To není jen případ Seychel, je to dáno zeměpisnou polohou poblíž rovníku.

Stmívá se brzy (i 18.00 hod) a rychle a svítá také brzy a rychle.

Mám otázku,při půjčení auta vzdy požadují kreditní kartu?

před rokem
padrino11

Zrovna tam mi přijde půjčení auta úplně zbytečné, je tam kvalitní a levná síť autobusových linek.

před rokem
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Zcela s Padrinem souhlasím, taky jsem uvažovali o vypůjčení auta na Mahe, ale nakonec nebylo potřeba a vše jsme projeli autobusem. Na Praslinu to samé. Na La Dique ani auta nejezdí, tam jsme si vypůjčili kola.

před rokem
Avatar uživatele Marek
Marek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 19 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-12T09:48:02+01:00)

Záleží, kde si budeš půjčovat, pokud vezmeš přes rentalcars nebo jiné, tak si to přečti v podmínkách. Pokud přes místní, tak já třeba vůbec nic neřešil, přijeli s autem na hotel, podepsali smlouvu, zaplatil jsem hotově a auto nechal s klíčky pod kobercem na letišti.

Za mne bych si auto půjčil, ale je to o pohodlí a o tom, kam všude chceš jet. Pokud klasické místa a pláže, tak autobus je ok, ale pokud chcete i odlehlejší pláže a všechny hezké pláže ve všech rozích ostrova, tak si to bez auta nedovedu představit. Bavím se o Mahé.

před rokem
Avatar uživatele
CamillaCZ

Při prvním půjčení auta na Mahé, u Maki Car jsme platili převodem na účet a zálohu pán na místě ani nechtěl. Takže s kartou se nemanipulovalo vůbec. Na Praslinu u Capricorn Car Rental jsme platili v Eurech hotově a zálohu také nechtěli, takže ani kartu. I kdyby jí chtěli, tak si myslím, že s debitkou úplně v pohodě.

Jinak půjčení auta doporučuji velmi, pokud chcete za krátký čas vidět hodně věcí a nebo pokud někde chcete být třeba do tmy, např. do osmi večer, to už pak autobusy nejezdí. Takže záleží. Pokud Vás jede víc, a finančně se rozdělíte, tak to pak nevyjde zase tak draho. Ať se Vám na Seychelách líbí. :o)

před rokem
padrino11

Tohle je diskutabilní. Půjčení auta tam vyjde zhruba na 2x tolik co např. v USA (přes 1.100 Kč/den)

Síť autobusových linek je velmi hustá a od autobusu to není nikam daleko - ani na ty odlehlé pláže, jízdné stojí cca 10 Kč. Navíc přímo u autobusového nádraží je velmi dobrý fastfood (myslím že jediný na ostrově), kde se dá při přestupu pohodlně najíst.

před rokem
Avatar uživatele
CamillaCZ

No my jsme platili 35 euro za den, půjčení auta. A na Praslinu jsme část pobytu jezdili autobusem a jenom na dva dny jsme si půjčili auto, abychom si mohli celý ostrov objet a zastavit kde chceme a být tam, jak dlouho chceme. Ale je fakt, že je to hodně diskutabilní :o). Já jsem za, si alespoň na den, dva to auto vzít. :o)

Avatar uživatele
CamillaCZ

Moc, moc děkuju za komentáře a další praktické tipy a rady na cestu :o). Určo se budou velmi hodit dalším cestovatelům, kteří se do této nádherné země vydají. Určitě bychom se tam do budoucna chtěli vrátit, protože v nás Seychely zanechaly spousta pocitů, které jsem se snažila popsat v cestopise a rádi objevíme zase nová místa na Seychelách, která všichni popisujete v komentářích. Hodně štěstí všem v dalším cestování a kdo pojede na Seychely poprvé, ať zažije spousta dobrodružství jako my. Kdyby cokoliv, pokud to bude v našich silách, rádi s čímkoliv poradíme.

před rokem
Avatar uživatele mispi
mispi
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 18 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-03T09:13:18+01:00)

Vzhľadom na vlastnú skúsenosť z decembra, musím tento cestopis veľmi pochváliť - je objektívny a človek z neho môže veľa načerpať.

K plážam - na Mahe pre nás bola naj. pláž Anse Royale s výborným šnorchlovaním okolo ostrovčeka na jej okraji aj s korytnačkami, rajami a morskými koníkmi, bývali sme nad ňou - self catering Au fond du mer view s najlepším výhľadom, aký sme kedy mali, pre tých, čo majú radšej hotely je nad týmto ubytovaním pomerne lacný hotel Le Relax tiež s nádherným výhľadom.. Viac ako Anse intendance sa nám páčila pláž Baie Lazzare - bola chránená koralovým rífom,bez prúdov a vĺn a na dvoch kilometroch sme boli asi piati.

Anse Royale je dobré miesto na pobyt , idú tadiaľ v podstate všetky dôležité autobusové linky po ostrove.

padrino11

Na Seychely je super vzít nafukovací paddleboard (tedy pokud máte kufr v ceně). Podmínky tam na to jsou naprosto ideální.

Odpovědět
před rokem

Seychelly jsou nadherne, ale prijde mi podle clanku. Ze vice lidi odradite nez nalakate na tak krasnou zemi. Prislo mi tam dost negativni veci a vlastni zkusenost se Seychelly je naprosto nezapomenutelna. Lidi neskutecne pratelsti, bezpecnost na jednicku, jidlo fantasticke a priroda doslova dechberouci.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Cestopis jsem si přečetl a přidávám se k pochvalným reakcím. Nesouhlasím s tím, "ze vice lidi odradite nez nalakate". Popsat i drobná negativa je samozřejmě v pořádku. Nebyl jsem tam a na základě cestopisu ukazujícího i jiné možnosti než pláže bych někdy v daleké budoucnosti možná i jel, ale odrazují mě vyšší ceny (zvlášť ubytování, pokud bych jel sám) a že jsou na můj vkus příliš turistické.

před rokem
Avatar uživatele
CamillaCZ
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 5 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-03T09:08:54+01:00)

Určitě to poslední, co bych si přála, je odradit někoho od tak nádherné země, jako jsou Seychely. Článek je psán trošku s nadsázkou. Je to psané tak, jak jsme to v tu chvíli cítili. Nicméně i věci, které jsou zdánlivě odrazující, byly super dobrodružství a to nás právě baví, o to jde! :o) Naprosto souhlasím, že jsou tam lidé přátelští, bezpečnost byla na jedničku, jídlo bylo skvělé a příroda byla TOP!! Přeji hodně dalších super cest a Libore, doufám, že až jednou v daleké budoucnosti Seychely navštívíte, že se vám budou líbit tak, jako nám.

Avatar uživatele Marek
Marek

Velmi pěkné!

Na Mahé určitě navštívit Anse Intendance, za mne nejhezčí pláž.

Port Launay je rezervace, kde žraloci vyvádí mladé. To lesklé je i kvůli murénám, rádi si kousnou při šnorchlovaní, bohužel už tam skoro žádné nejsou.

V Ephelii, ten drahý resort, každou neděli za 500 rupek luxusní all can you eat.

K vodopádu to chce z druhé strany, kousek za vilou Vanilla nechat auto dole, jit vlevo dolu a až narazíte na trubky, tak podél nich k vodopádu, pokud se nebojíte jít džunglí☺ ale gratis.

Odpovědět
před rokem
Tesna

Díky, moc pěkné, připomněl jsem si naši loňskou cestu (10 nocí, 3 ostrovy). A případným dalším zájemcům přidám pár osobních zkušeností, které se v některých bodech zásadně liší od toho, co jsem se před cestou dočetl (mj. i na těchto stránkách).

Peníze - nebyl problém ani v malých krámcích platit kartou, i při půjčení auta na ubytování si paní donesla terminál. Všude tam, kde jsem předpokládal, že karty brát budou a chtěl jsem tak platit, jsem tak zaplatil (btw - pro tento výlet jsem si pořídil kartu Svět od mBank a absolutně žádný problém nikde, kurz suprový). Za celý pobyt jsme ve dvou vystačili s výměnou za 300 USD (přímo na letišti), resp. jsme tu hotovost pak i cíleně utráceli, abychom nemuseli měnit zpět. Případně bankomatů je dostatek. Za celý pobyt jsme se nesetkali s tím, že by po nás někdo chtěl nebo nabízel výměnu valut.

Jídlo - ano, je dražší. U Indů ve stánku se najíte levně, ale porce jsou skutečně malé, takže běžný český jedlík potřebuje 2 až 3 porce, ale ty zase koupíte s množstevní slevou. Na Praslinu jsme tak v jednom stánku ochutnali i netopýří curry z místních kaloňů. Restaurace jsou proti indickým takeaway výrazně dražší, ale vzhledem k nabídce čerstvých ryb a mořských plodů to už není proti Česku není žádný brutal extrém. Na základě cestopisů jsem čekal dlouhé čekání a pomalou obsluhu, ale byli jsme na večeři 4x a nikdy nebyl problém, vše v "evropském standardu".

Taxi - extra drahé. Nutno smlouvat. Cesta na Mahé z přístavu na Beau Vallon za 500 SCR,. Totéž zpět, když jsme se domluvili s taxikářem na večerním odvoze, za 200. Na letiště z Beau Vallon (2x tak daleko) za 300 SCR. Takže pokud vám to zavazadla a jazyk dovolí, chytněte si taxík mimo exponovaná místa a smlouvejte.

Auto - taky drahé, okolo 45 EUR na den. Vzhledem k levostrannému řízení doporučuji automat. A na místních prudkých cestách na mnoha místech auto kvílí na vytočenou jedničku. Jízda po tmě je skutečně zážitek. Mezinárodní řidičák po mně nechtěli. Auto jsme vraceli s klíčky na sedáku v přístavu, nikdo z půjčovny tam nebyl.

Pivo - alkohol je na Seychelách obecně (jako vše) velmi drahý, víno extrémně. Ale u piva, ač také velmi drahého, je na ostrovech v obchodech velmi široká nabídka včetně dvou místních značek. Co je ovšem zajímavé, tak za velmi podobnou cenu (okolo 40-50 scr) koupíte jak lehké pivo v 0,5 plechovce s voltáží 3,8%, tak i "smrťáky" s 14, 16, nebo dokonce s 20%.

Místní rum Takamaka - asi jediný artikl, který je zde za jakž takž rozumnou cenu. Nám zachutnala tmavá varianta.

Noční život - žádný. Byli jsme (dokonce) v sobotu odpoledne/večer ve Victorii, která je v 7 naprosto mrtvým městem. Ostaně jde o "díru" velikosti našeho menšího okresního města, kde centrum tvoří pár bloků. Proti tomu paradoxně mnohem živěji působí La Digue, které se turisticky rozrůstá.

A ještě dva tipy na závěr:

Pokud plánujete přesun Mahé - Praslin, tak mimo trajektu zvažte i letadlo. To vzhledem k vaší poloze a logistice může vyjít podobně jako loď s nutností návazných přesunů. My jsme letěli po přistání z Mahé přímo na Praslin, kde jsme měli ubytování poblíž letiště. A včas rezervovaná letenka vyšla na skoro stejný peníz, jako loď plus 2x nějaký přesun, a k tomu to bylo minimálně 2x rychlejší.

Pokud budete na Beau Vallon, tak v restauraci Boat House mají večer akci !Eat what you can!, za 450 scr,, a to včetně různých mořských plodů, ryb, moučníků i milionářského salátu.

Byli jsme, líbilo se hrozně moc, takže plánujeme zase návrat. Seychelly, i když jsou brány jako luxusní a drahá destinace, takové být rozhodně nemusí. Celou cestu jsme si plánovali a organizovali sami a ve finále jsme se dostali včetně útraty na místě na 42tKč/os. za 11 dní na 3 hlavních ostrovech.

před rokem
Avatar uživatele
Petr Soukup
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 83 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-02T05:33:54+01:00)

S tím leteckým transferem souhlasím. Letíme za měsíc a taky na Praslin skočíme letecky. Jak píše Tesna, letenky jsou jen o chlup dražší než trajekt, kde je třeba počítat s náklady na přesun do přístavu a s časovou náročností. A zážitek z letu s tím malým prskoletem De Havilland mi přijde mnohem lepší než plavba .

Ahoj, parádní článek! Byli jsme tam loni v téměř stejném termínu a jak to čtu, hned bych jela zase, Seychely jsou opravdu ráj. Tak přeju hodně dalších zážitků z cest!

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Tomáš Ludvík

WOW! Parádní cestopis! Rozhodně doporučuji vyrazit na Seychely a užít si to podobně jako vy dva. Už jsem tam byl několikrát a hodně záleží na období, kdy tam vyrazíte. Někdy hodně prší, pak se vyskytuje více pavouků, ale jindy můžete vychytat takové slunečno až se spálíte na puchýř. Z výletů mohu silné doporučit výstup na Trois Frères, je to mnohem jednodušší než Copolia a výhled je stejný. Díky za cestopis. T

před rokem

Kdy je nejlepší doba pro cestu na Seychely?

Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy

Čtení na 11 minut
Chile-skvělý zážitek
Jiří Kafka 2021-07-27T19:37:33+02:00 0 komentářů
Chile 2020

Můj první sólo trip v 50 letech a hned do Jižní Ameriky.. Nikdy není pozdě si začít plnit svoje sny!Na úvod se asi sluší říct něco o sobě.Jsem tzv.Husákovo dítě,ve škole ruština a dál než do Krkonoš jsem se niky nepodíval.Po euforii ze sametové revoluce…

Čtení na 2 minuty
Českou Třebovou cestou necestou
Avatar uživatele cikarijo
cikarijo 2021-07-26T20:12:00+02:00 2 komentáře

Konečně! Tak a je to tady, konečně padl zákaz cestování pouze v okresu a my zase můžeme i za "hranice".:)Toho se musí ihned řádně využít, takže po kratším plánování je rozhodnuto, že se podíváme…

Čtení na 13 minut
Sardinie, asi jednou stačilo
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky 2021-07-26T15:24:38+02:00 4 komentáře

pohled nepravého. Už na začátku musím napsat, že můj pohled je hodně poznamenaný tím, že to není úplně můj šálek vysněné dovolené, ale to neznamená, že jsem tam jet nechtěl a že toho lituju. Celé to vzniklo v podstatě…

Čtení na 4 minuty
Carretera Austral - cesta do pravěku.
Zbyněk Milfait 2021-07-25T18:43:32+02:00 0 komentářů
Chile 2019

Tato legendární chilská silnice vás na svých 1247 km mnohokrát zavede do míst jak vystřižených z obrazů Zdeňka Buriana. Jen ten dynosaurus ne a ne se ukázat.. Začátek této jedné z kultovních amerických silnic je ve městě Puerto Monnt, kde navazuje na panamerickou dálnici. Do města se dostanete mnoha způsoby, nejrychleji letecky nebo busem častými spoji ze…

Další cestopisy