Podívejte se, jaké vám WizzAir poskytne ubytování, když se letadlu rozbije motor

Cesta, která se ze dvou hodin protáhla na dva dny. WizzAir zklamal i překvapil.

Cestopis z roku 2023 napsal MiroslavSemecký

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal MiroslavSemecký
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-03-01T18:34:03+01:00

MiroslavSemecký procestoval 19 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 5 měsíci a napsal pro tebe 6 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Aguero
Aguero
před 3 měs

Musím teda říct, že na poměry Wizzairu se celkem postarali :) až jsem překvapen :D 

Jen je teda možné, že na celý průběh měla vliv pohostinost muslimů/kuvajťanů? Vzkazy v hotelu, žoviální mávání s pasy...Přijde mi, že né všude by byla taková snaha, ale třeba se pletu :) 

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 měs

Loni jsme se s Wizzem zasekli v Bratislavě a v Burgasu a vždycky jsme dostali slušný hotel. Jen v Bratislavě nám neřekli o dopravě na letiště, naštěstí jsme měli dost času na přesun MHD, v Burgasu jsme si zase počkali mnoho hodin,, než se všechno vyřešilo (a slíbili nám plnou penzi a dostali jsme jen polopenzi, což bylo nakonec asi dobře 😂) a pak nám nepřijela doprava na letiště do Varny, tak jsem musel volat na tu jejich linku a přehodit nás na let další den zase z Burgasu a pak jsme pro změnu čekali na prodloužení pobytu v hotelu, protože to museli zase ověřovat. Jen se žádostmi o kompenzaci mě poslali někam, přitom v Blavě jsem dostal potvrzení o technickém důvodu zrušení letu a v Burgasu zase pilot xkrát hlásil, že řeší problém s motorem. Když je problém akutní, tak se Wizz možná někdy trochu snaží ho řešit, ale jak to může počkat, tak se na to nejspíš vykašlou...

Jakub Langer
před 3 měs

Tak samozrejme se ocekava i se tak deje, ze uroven hoteloveho ubytovani v pripade zruseni letu bude na urovni.

Jen koukam, co to Wizz a zrejme i Saudia vyvadi za veletoce. Vybavil jsem si pritom i davne hotelove dobrodruzstvi snad na celkem 3 noci (2 noci tam, 1 noc zpet) ve Venezuele behem letu mezi ostrovem Margarita, Caracasem a Port of Spain a zpet. Dale jina zkusenost, kdy zruseny let, 1 noc v hotelu a pak posunovani noveho odletu o temer 24 hodin bylo v Dakaru, ale doprava autobusy z/na letiste i hotel formou bungalovu s bazenem bylo vse ok. I v Lisabonu hotel sice na druhem konci mesta, ale skvely. V Istanbulu slo o hotel v ramci layoveru, takze na Turkish Airlines si zatim stezovat nemohu. A jeste zminim, ze maji tyto hotely zmaknute v Bruselu a Kodani, jsou krasne v dochazkove vzdalenosti od letistniho terminalu.

Wizz mi zatim zadne delsi zpozdeni/zruseni nahodne neprivodil, zadny hotel pres ne jsem nevyzkousel. Mozna to bude tim, ze bez WDC s nimi letam sporadicky ...

 

Piratice
před 3 měs

Takovou Story si ráda prečtu ale prožít ji nechci ani zadarmo. ..Co zadarmo, ani kdyby zaplatili 👎

MiroslavSemecký
před 3 měs

Noc a chutný bufet v pětihvězdičkovém hotelu za 14€? To přece není vůbec špatné. Nebo se mýlím? :-)

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 3 měs

Také se to dá číst jako ztracený den volna, strávený po hotelu, transfery a dohadováním. Radisson si raději dopřeji plánovaně, pravda, ne za 14,- eur (já ovšem tyhle loterie nehraji, to už je na každém, jak výletuje). Cili spíš se přikláním k Pirátici.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 měs

Pro většinu lidí by to byl nejen ztracený den volna, ale i silně narušený spánek 2 noci za sebou a k tomu slušná dávka nejistoty, takže se přikloní k Pirátici.

Chápu ale, že pro toho, kdo má volna dostatek (dokonce snad 100 % života v posledních letech, jak to asi je u autora, jestli jsem to správně pochopil u předchozích cestopisů) a komu naopak spíš schází peníze, je toto výhra.

MIGUELAS
před 3 měs

Tak já bych takové dobrodružství bral a byl bych úplně v pohodě za předpokladu, že bych měl na té zpáteční cestě v AUH pár dní polštář na bezpečný přestup zpět do Evropy a kdybych takovou cestu s Wizzem plánoval tak si den dva v každém místě mezipřistání určitě přidám. Nic takového se mi zatím nepodařilo, jen jedna kompenzace a pár voucherů na žrádlo.

Každopádně v tomto případě palec nahoru pro Wizz a to je nemám rád a snažím se jim vyhýbat. Shodou náhod let po našem návratu z SSH také neletěl a dostali hotel, bohužel pro nás, nic nás nehonilo a auto mohlo stát zdarma ve Vídni třeba ještě týden.

Avatar uživatele floodland
floodland
před 3 měs

Tak já se přidám na stranu těch, kteří v tom nevidí žádnou přidanou hodnotu. Ok, ještě možná na cestě zpátky to může být zpestření, ale na cestě tam by mi to slušně nabouralo itinerář. Ne vše, co je zdarma, je ve výsledku výhra.

MiroslavSemecký
před 3 měs

Pro člověka se závazky může být takové zdržení pořádný problém, takže free Spirit vyhrává. :-)

Avatar uživatele Karel
Karel
před 3 měs

Nekdo vdolky, jiny holky,...

Kamaradce dvakrat zrusili let, dostala hotel, jidlo,.kompenzace, ktere obratem utratila za jine letenky a hadry, vzdy byla naprosto spokojena. Dodnes tvrdi, ze podobna zruseni by klidne jednou, dvakrat za rok podstoupila.

 

MiroslavSemecký
před 3 měs

Moje řeč. 😃

Avatar uživatele
lma
před 3 měs

O tohle bych tedy neměl zájem v žádném případě (stres ,dohadování ,narušení plánů atd.). Já mám tedy samotný Wizz na černé listině nejnespolehlivější aerolinku aktuálně neznám !

MiroslavSemecký
před 3 měs

Na černou listinu se dostala z jakého důvodu? Už jste s nimi měla někdy problém? 

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 měs

Já jim dal takových šancí, a jakýkoliv let, co jsem měl s nimi letět byl zrušen nebo přesunut na termín, který mi kvůli práci nevyhovoval. Proletěl jsem s nimi jenom 1 let z 10 plánovaných v posledním roce, a to i ten mi posunuli. 

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 3 měs

Koupit si letenku od Wizzu přes Kiwi... autor je zřejmě na adrenalinové sporty!?!?

MiroslavSemecký
před 3 měs

🤣🤣🤣 Máte naprostou pravdu. Zkoušel jsem koupit letenky přímo u WizzAir, ale jejich systém bohužel odesílá bezpečnostní kód přes SMS k potvrzení platby. No a v Kuvajtu má SIMka záhadně nefunguje. 

Ukáže se křížek a informace, že lze uskutečnit pouze volání na nouzovou linku. Tím pádem nemám jak platbu potvrdit, protože kód nedorazí. 

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před 3 měs

Já jsem zvědavá, proč jste si musel koupit to Vízum, když jste v Kuvajtu už byl? Pochopila jsem to tak, že jste letěl z pobytu v Kuvajtu, tak jste ho neměl už dřív? 

MiroslavSemecký
před 3 měs

Přesně jak popisujete! 

Nejdříve jsem během odletu musel projít imigrační a ti vám dají razítko do pasu, ale zároveň seberou papír s vízem, takže po imigračním automaticky o vízum přicházíte a pokud byste se chtěla vrátit, tak musíte zaplatit za nové. 

Avatar uživatele Karel
Karel
před 3 měs

Not bad.

Pokud ovsem letis sam, nebo ve dvojku.

S malyma detma by to bylo tuze vyzivne😁

MiroslavSemecký
před 3 měs

Bylo tam s námi i několik rodin. Děti nebrečely a zdálo se, že to berou sportovně. :-))

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 měs

Co by člověk taky čekal za 14 eček od Wizzu, ještě k tomu přes Kiwi :-). To to ubytování bylo ještě luxus. Možná bych jen upozornil, že jídlo si člověk může koupit i sám, ale chápu, že v podobném hotelu, při zohlednění ceny letenky, se mu do toho moc nechce :-)

MiroslavSemecký
před 3 měs

Chápete to naprosto správně. 😅

Avatar uživatele Beáta
Beáta
před 3 měs

Super, já to četla jak detektivku. Není co závidět, ale alespoň se o vás postarali. Nějak.

MiroslavSemecký
před 3 měs

Jsem rád, že se Vám můj zážitek líbil. 🙂