Poslední prázdninový týden ve Slovinsku

adrenalinová brána na Balkán s dětmi

Cestopis z roku 2018 napsala Lucie Bernhartová

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsala Lucie Bernhartová
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-02-25T07:28:35+01:00

Lucie Bernhartová procestovala 11 zemí světa světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne.com se přidala před 3 lety a napsala pro tebe 3 úžasné cestopisy.

Zobrazit profil

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

divan
před 3 lety

Pěkný cestopis. A máte pravdu, ve Slovinsku je toho hodně k vidění. Z Ljubljany jste za hodinu v horách, za hodinu u moře. Historické centrum Ljubljany stojí za vidění, stejně tak některá městečka v okolí (Škofja Loka třeba), samozřejmě spousta krasových útvarů směrem na jih.

Jen s návštěvou jeskyně Postojná bych byl opatrný: velké davy turistů kdykoliv, ať byl duben nebo září. Vysoké vstupné, podle sezóny 26-28 €. Takže Postojná pěkná, jízda vláčkem v jeskyni k začátku pěší trasy docela dobrý zážitek, obrovské množství krápníků, velmi rozsáhlé prostory. Ale: pořád vám někdo dýchá na záda, průvodce pospíchá, protože pár minut za vámi je další skupina; zkrátka masový turismus v té pro mě nejhorší formě. Po zkušenostech bych doporučil raději Škocjanske jeskyně. Ideálně na jaře, když taje sníh a prší. Základem totiž je, aby bylo v podzemní řece hodně vody, pak je návštěva super.