Potulky Portom a severom Portugalska

Na západ často nezavítam, ale Portugalsko ma veľmi príjemne prekvapilo. Nie je to ten stredomorský temperament a manana, ale jedna príjemná a neskutočne zelená krajina s výbornými stejkami a vínom:)
Cestopis z roku 2019 napsal tonic

Tady začni psát svůj cestopis...Portugalsko bolo vždy jednou z krajín západnej Európy, ktorá ma odjakživa lákala. Ako jediný z južanských štátov nemá prístup k Stredomoriu a vždy si šlo svojou atlantickou cestou. S príchodom lacných leteniek nových lowcostových liniek sa Portugalsko stalo dostupným aj z okolitých letísk. Po riadnom prekombinovaní letov som pár mesiacov dozadu sfinišoval päťdňový itinerár výletu do Porta a okolia. Nečakane cez Poľsko.

Viac na mojom blogu:

Zážitky pro tebe sepsal tonic

23. 04. 2019, poslední aktualizace 2019-04-23T21:47:32+02:00

tonic žije na Slovensku a procestoval 58 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 7 cestopisů . Má své stránky http://tonicove.sk.

Další cestopisy, které napsal tonic

Černobyl a Čiatura (so štipkou Kyjeva a Tbilisi)
tonic 2019-04-01T21:36:18+02:00 0 komentářů
Napříč světem 2019

Predlžený víkend na dvoch depresívnych, no veľmi zaujímavých miestach. Obe svojho času prekvitali, no jedno postihla katastrofa nukleárna a druhé katastrofa ekonomická.

Gastrovíkend v Ľvove (a Kyjeve)
tonic 2019-03-19T21:27:56+01:00 6 komentářů
Ukrajina 2019

Rýchla víkendovka z Bratislavy do Ľvova s návratom z Kyjeva

Marhaba Maroko (+ Západná Sahara)
tonic 2019-03-03T21:16:31+01:00 2 komentáře
Afrika 2019

2600 kilometrov cestami juhu Maroka a problematickej Západnej Sahary

Prekľep v zimnom Bulharsku
tonic 2019-02-08T14:05:16+01:00 0 komentářů
Bulharsko 2019

Aj keď január je zradný mesiac na cestovanie po Európe, rozhodol som sa ako vedúci zájazdu, že sa vyberieme mimo hlavného mesta Bulharska.