3. Pouť do Santiaga de Compostela - Cesta, která může začít kdekoliv

Pouť do Santiaga de Compostela - Cesta, která může začít kdekoliv

330 km za 10 dní? Dvě země, batoh na záda, prošlápnuté boty a komfort stranou. No problemo.
Cestopis z výpravy „Pouť do Santiaga de Compostela“ z roku 2018 napsala Barbora Motlová

Zážitky pro tebe sepsala Barbora Motlová

08. 04. 2019, poslední aktualizace 2019-04-09T18:34:03+02:00

Barbora Motlová žije v České republice a procestovala 10 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 1 cestopis . Má své stránky https://www.instagram.com/bara.motlova/.

Надежда Константиновна Крупская
  • (upraveno 2019-04-09T09:07:38+02:00)

Taková dálka pěšky a ještě tahat sebou nějakou bichli, že bych se na to nevyprdla. Já bych to ještě chápala kdybys na startu vyfasovala na začátek místo té knihy litr vodky, po cestě se u kontrol stavila na dalšího panáka na posilněnou (žádnou bych nevynechala a některé navštívila i 2x) a na konci místo toho osvědčení vyfasovala další litr na cestu domů.

Barbora Motlová

Byla to jen malá knížečka 😂 ne větší než A5 takže to nebyla žádná zátěž a posilnit jsme se zvládli i tak. 😅

Avatar uživatele mispi
mispi

Pre tých, ktorí nemajú veľa času, odporúčam najkratšiu oficiálne uznanú trasu Camino Ingles z Ferrolu do Santiaga. Má niečo nad 120 km.

Do Santiaga lieta Ryanair napr. z Krakova, alebo Bergama. Do Ferrolu sa dostanete zo Santiaga autobusom.

Kredencial sa dá vybrať v Santiagu v pútnickom stredisku pri katedrále, vo Ferrole ho nenájdete.

Cesta sa dá urobiť za cca 5 -6 dní. Po ceste je sieť allberques, alebo lacných penziónov.

Bezva článek a moc pěkné fotky. Měla bych dotaz ohledně terénu, přemýšlím, že bych se na cestu vydala i s dcerou, tak by mě zajímalo, jestli je cesta sjízdná se sportovním kočárkem? Přeji spoustu dalších cestovních zážitků :-)

Barbora Motlová

Děkuji za pěknou reakci, konkrétně naše trasa by s kočárkem byla obtížná, ale jelikož jsou i trasy určené pro vozíčkáře (z části jsme po některých šli) tak myslím že to není problém, je však zapotřebí cestu detailněji naplánovat. 😊 Pokud byste chtěla poradit klidně se na mě obraťte mailem. Bee.motlova@gmail.com

Super fotky a věřím, že i nezapomenutelné zážitky. Tak trochu závidím a přeji hodně štěstí v dalším cestování a objevování!

Děkuji za pěknou reakci 😊

Bulharsko a Řecko 2020
David Hosl 2020-10-30T21:09:48+01:00 0 komentářů

Běžecky po pobřeží Bulharska. Rodinné ALL IN na Rhodosu. 2v1. Rok 2020 bude v dějinách cestování (a nejen v nich) už navždycky zapsaný černým písmem. Celosvětová pandemie novým typem koronaviru a jím způsobeným onemocněním zvaným COVID-19 obrátila svět vzhůru…

Lanzarote - kanárská brána do pekel
Tesna 2020-10-28T21:34:39+01:00 0 komentářů
Španělsko 2017

Když už jsem letos sepsal cestopisy ze tří Kanárských ostrovů, řekl jsem si, že dopíši i ty další dva ostrovy, které jsme doposud navštívili. . I když asi nebudou tak úplně bezprostřední jako ty, které vznikají ihned po našich cestách, s odstupem času pak naopak ukáží to, co v nás zanechalo ty nejsilnější dojmy. A začnu ostrovem Lanzarote,…

PORTUGALSKO COVIDOVĚ

Tohle není cestopis - jen pár střípků z blbé doby covidové.... Anticovidové restrikce nabírají na síle a sluneční svit právě naopak. Proto je potřeba se někam ztratit.... Nejlépe tam kde je to naopak. Snad už jen jedinou zemí na světě která se nás neštítí je…

Goteborg
Šárka Skrbková 2020-10-27T11:48:04+01:00 5 komentářů
Švédsko 2020

na skok do Švédska. Tak jsem našla zpáteční letenku za 258 Kč, no nekupte to. Ale i teď seženete akce do 600 Kč za zpáteční letenku a Švédsko pořád umožňuje volný vstup bez nutnosti karantény nebo negativního testu na…