3. Pouť do Santiaga de Compostela - Cesta, která může začít kdekoliv

Pouť do Santiaga de Compostela - Cesta, která může začít kdekoliv

330 km za 10 dní? Dvě země, batoh na záda, prošlápnuté boty a komfort stranou. No problemo.
Cestopis z výpravy „Pouť do Santiaga de Compostela“ z roku 2018 napsala Barbora Motlová

Zážitky pro tebe sepsala Barbora Motlová

08. 04. 2019, poslední aktualizace 2019-04-09T19:34:03+02:00

Barbora Motlová žije v České republice a procestovala 10 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 1 cestopis . Má své stránky https://www.instagram.com/bara.motlova/.

Надежда Константиновна Крупская
  • (upraveno 2019-04-09T09:07:38+02:00)

Taková dálka pěšky a ještě tahat sebou nějakou bichli, že bych se na to nevyprdla. Já bych to ještě chápala kdybys na startu vyfasovala na začátek místo té knihy litr vodky, po cestě se u kontrol stavila na dalšího panáka na posilněnou (žádnou bych nevynechala a některé navštívila i 2x) a na konci místo toho osvědčení vyfasovala další litr na cestu domů.

Barbora Motlová

Byla to jen malá knížečka 😂 ne větší než A5 takže to nebyla žádná zátěž a posilnit jsme se zvládli i tak. 😅

Avatar uživatele mispi
mispi

Pre tých, ktorí nemajú veľa času, odporúčam najkratšiu oficiálne uznanú trasu Camino Ingles z Ferrolu do Santiaga. Má niečo nad 120 km.

Do Santiaga lieta Ryanair napr. z Krakova, alebo Bergama. Do Ferrolu sa dostanete zo Santiaga autobusom.

Kredencial sa dá vybrať v Santiagu v pútnickom stredisku pri katedrále, vo Ferrole ho nenájdete.

Cesta sa dá urobiť za cca 5 -6 dní. Po ceste je sieť allberques, alebo lacných penziónov.

Bezva článek a moc pěkné fotky. Měla bych dotaz ohledně terénu, přemýšlím, že bych se na cestu vydala i s dcerou, tak by mě zajímalo, jestli je cesta sjízdná se sportovním kočárkem? Přeji spoustu dalších cestovních zážitků :-)

Barbora Motlová

Děkuji za pěknou reakci, konkrétně naše trasa by s kočárkem byla obtížná, ale jelikož jsou i trasy určené pro vozíčkáře (z části jsme po některých šli) tak myslím že to není problém, je však zapotřebí cestu detailněji naplánovat. 😊 Pokud byste chtěla poradit klidně se na mě obraťte mailem. Bee.motlova@gmail.com

Super fotky a věřím, že i nezapomenutelné zážitky. Tak trochu závidím a přeji hodně štěstí v dalším cestování a objevování!

Děkuji za pěknou reakci 😊

Carretera Austral - cesta do pravěku.
Zbyněk Milfait 2021-07-25T18:43:32+02:00 0 komentářů
Chile 2019

Tato legendární chilská silnice vás na svých 1247 km mnohokrát zavede do míst jak vystřižených z obrazů Zdeňka Buriana. Jen ten dynosaurus ne a ne se ukázat.. Začátek této jedné z kultovních amerických silnic je ve městě Puerto Monnt, kde navazuje na panamerickou dálnici. Do města se dostanete mnoha způsoby, nejrychleji letecky nebo busem častými spoji ze…

Dva hobitci v Rakousku
Barča 2021-07-22T13:11:17+02:00 2 komentáře
Rakousko 2021

Aneb když plánujete prodloužený low cost víkend a skončí to "trochu dražším" týdnem. Tentokrát jsme se na naši další dovolenou vydali s kamarády. Oproti nám (aby to ladilo s názvem) s Gandalfy :-). Termín: 1.7-8.7.2021Kolik nás to celé stálo?Původně jsme plánovali jen prodloužený víkend. Max do 10 tisíc. Je to naše letos už třetí dovolená a chtěli jsme tedy už trochu škudlit, jelikož nemáme…

MRTVÉ HORY - RAKOUSKO
Jaroslav Kincl 2021-07-21T17:06:24+02:00 0 komentářů
Rakousko 2021

Hinterstoder a pohoří Mrtvých hor "Totes Gebirge" - 3 dny zaměřené na horskou turistiku v Rakousku, v červenci 2021. HINTERSTODER A WURZERALM - 07/2021Střediska Hinterstoder a Wurzeralm se nachází v regionu Pyhrn-Priel, v jižní části Horního Rakouska. Cestu zvládnete bez problému, z Prahy trvá okolo 4-4,5 hod., s…

Roadtrip aneb jak jsme dostali pokutu ve Slovinsku?
Michaela Piňosová 2021-07-21T12:25:27+02:00 8 komentářů
Evropa 2021

Plánuješ lowcoast cestu do Rakouska a Slovinska autem a nevíš, kde přespat a co vidět? Najdeš tu pár tipů, jak jsme to udělali my + pár rad, jak to nedělat. Zdravím všechny cestovatelé i ty, kteří cesty teprve plánují. Ráda bych se tu s vámi podělila o souhrn míst, které bych doporučila k navštívení a které naopak dle mého názoru stály za starou bačkoru…