Půvab západní Anglie

V Londýně už byl každý, ale anglický venkov lidem uniká. Snad vás pár fotek naláká ..
Cestopis z roku 2019 napsal Leoš Literák

Tohle není klasický cestopis, protože do Shrewsbury jezdím pracovně a na prohlídku města jsem měl jen jeden krátký večer. Ale užil jsem si jej naplno.

Do Shrewsbury se nejlépe dostanete vlakem z Birminghamu. Vlaky jsou pohodlné, mají wifi a skýtají perfektní výhled na vesnickou, až kýčovitou krajinu s malými políčky a pasoucími se ovcemi. Ihned jsem si vzpomněl na Kraj z Tolkiena. My si jej díky filmům spojujeme s Novým Zélandem, ale tohle je pravý předobraz Hobitína.

Město má dlouho historii a dokonce bylo hlavním městem malého království, než jej v osmém století obsadili Angličané. Další výrazný zářez do historie byl v sedmnáctém století během občanské války mezi royalisty a parlamentisty. Pro nás je zajímavá postava Prince Ruperta, který se narodil v roce 1619 v Praze.

Historické centrum je plné zachovalých domečků s půldřevěnou fasádou. Vedle nádraží je hrad. A to je bohužel vše. Jestli tu zakázku vyhrajeme, tak snad získám více času na prozkoumání města příště.

Zážitky pro tebe sepsal Leoš Literák

10. 03. 2019, poslední aktualizace 2019-03-11T22:35:41+01:00

Leoš Literák žije v České republice a procestoval 32 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 9 cestopisů . Má své stránky https://www.literak.cz/kategorie/cestovani/.

Avatar uživatele Karel
Karel

It´s a trap!

Musel jsem dvakrát scrollnout dolů, jestli je fakt konec. To je fakt dost krátký...eh...cestopis :D

Leoš Literák

Odpovídá délce, co jsem ve městě strávil :-)

Další cestopisy, které napsal Leoš Literák

🙏 Praktické
Business třídou za 5 vrcholy Hong Kongu
Leoš Literák 2019-09-07T22:30:59+02:00 7 komentářů
Hong Kong 2019

Hong Kong má úchvatnou přírodu, spoustu ostrovů a hor, na kterých jsou parádní procházky. Nevěříte?

Zasněžené chrámy Kyjeva
Leoš Literák 2019-01-29T18:35:09+01:00 25 komentářů
Ukrajina 2019

Ukrajina v lednu? A proč ne? S dcerkou jsme si udělali Tour de Kiev po úžasných chrámech Kyjeva.

Na Machu Picchu hezky po svých
Leoš Literák 2018-12-31T22:52:00+01:00 0 komentářů
Peru 2016

Chcete vědět, jaké to je jít po slavné Inca trail na Machu Picchu a prát se s nadmořskou výškou 4200 metrů?

Adventní Brusel s dětmi
Leoš Literák 2018-12-16T21:34:45+01:00 0 komentářů
Belgie 2018

Čokoláda, čůrající chlapeček a holčička, parádní kolotoč a muzeum s dinosaury. Pár intenzivních hodin v Bruselu s dvěma dětmi.