Rakousko aneb dovolená s wilde wunder card

Krásné hory, jezera, výhledy s turistickou kartou za pár euro.

Cestopis z roku 2019 napsala x.zabicka

Avatar uživatele x.zabicka
Zážitky pro tebe sepsala x.zabicka
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-10-17T10:25:53+02:00

x.zabicka procestovala 18 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidala před 5 lety a napsala pro tebe 3 úžasné cestopisy.

marcela

Mohu potvrdit letos oblast Hochkoenig. Vynikající dovolená a využitím sommerkarte.

Avatar uživatele Daniel _1
Daniel _1

schladming sommer card - každý den jedna lanovka a jednou za týden možnost zdarma na Dachstein (normálně přes 30 euro..)

x.zabicka

Na korutanskou kartu jsme byli na Mölltalském ledovci také bez poplatku, normálně 31 €.

Marcela

Jsou určité karty,které opravdu umožňují lanovky zdarma, máme vyzkoušeno v několika oblastech...

Majka

Ale, ale "vysuta" lávka (nedávali jsme pozor?) . Nastav si hlídače! Zdarma lanovky? Opravdu? Většinou v Rakousku na karty jsou 1-3 Eur slevy.

x.zabicka

Opraveno. Díky. Skutečně jsou na kartu výjezdy lanovkou za 0 €, jak uvádí výše, většinou je to jednou za pobyt.

Michal

V Rakousku už jsou karty výhod v mnoha oblastech celkem standardem. Osobně jsme to vyzkoušeli v Zell am See - Kaprun, Schladmingu, letos jsme měli National Park Hohe Tauern Card. Většinou jsou v ceně lanovky, koupaliště, nějaké soutěsky, veřejná doprava a další služby. Je to opravdová výrazná výhoda. Ne jako naše pokusy, kde je většinou sleva kolem 10 % na pár zajímavostí. Často, když si to člověk spočítá, tak zjistí, že měl bydlení v podstatě zadarmo. A když srovnám letošní pobyt v krásném prostorném apartmánu v rakouských horách s polorozpadlou chatkou ve slovenském kempu, tak poměr cena/kvalita/služby je až neuvěřitelný.