Reunion a Mauricius v jednom balíčku

Rád bych Vám popsal neuvěřitelnou krásu a další užitečné informace, turisty moc nedotčené, zelené perly Indického oceánu jménem Reunion a jeho severovýchodního bratříčka s nádhernými plážemi Mauricius

Cestopis z roku 2022 napsal Honza S._1

Avatar uživatele Honza S._1
Zážitky pro tebe sepsal Honza S._1
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-05-10T12:59:32+02:00

Honza S._1 procestoval 28 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Tesna

Díky za inspirativní cestopis. Kvůli kovidovemu šílenství jsme cestu na Mauricius museli o 2,5 roku posunout, takže snad v lednu přidám i já nějaké poznatky. Ale ten první je, je auto na 10 dní (s vlastním pojištěním) je/bylo od 5.200 Kč.

Avatar uživatele Jana _38
Jana _38

Nám se Flic en Flac třeba vůbec nelíbila. Projeli jsme tam toho opravdu strašně moc, byli jsme 14 dní. Nám se nejvíc líbila pláž pod horou Le Morne. Skoro nikdo tam nebyl, nádherná voda, bez bordelu. Klid. Úplně na vrchol hory jsme nevystoupali, celou dobu tam bylo zavřeno kvůli dešťům, až poslední den otevřeli bránu a nahoře to bylo dost mokré a klouzalo, my jsme se pár metrů před vrcholem vybáli. I tak ten výstup a výhled stál za to. Port Louis opravdu chaos a ošuntělé město. My jsme ale spíš na přírodu. V Chamarel jsme byli v rhumerii a bylo to fajn. Zažili jsme výlet s blouděním v třtinovém poli - nezapomenutelné :-) Jinak všichni na Mauriciu nám přišli velmi milí, ochotně poradili, pomohli. Na celou dobu jsme měli půjčené auto, cca 11tis/14dní. Ale je to 2-3r zpět.

Avatar uživatele martin-K
martin-K

Děkuji za pěkný cestopis, fotky > text. Sem tam chybička, ale to se přežije :) Mám dotaz, kolik byl plánovaný rozpočet a kolik finále? Tenhle dvojboj bychom také chtěli absolvovat.

Leoš Literák

U těch plážích bylo varování před žraloky? Nebo jste si to nastudovali předem? Jinak moc hezký výlet!

Avatar uživatele Honza S._1
Honza S._1

U těch, kde se nedalo koupat, tak vždy byla cedule, a všichni to dodržovali. Ale pořád tam bylo dost míst, kde se v pohodě dalo koupat.