3. Lotyšsko
  4. Riga? Proč ne?

Riga? Proč ne?

Do Lotyšska bez předsudků.
Cestopis z výpravy „Lotyšsko“ z roku 2021 napsal Kafíno

Zážitky pro tebe sepsal Kafíno

18. 09. 2021, poslední aktualizace 2022-01-08T18:53:26+01:00

Kafíno a procestoval 30 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsal pro tebe 8 cestopisů .

Lucie Bernhartová

Hezký cestopis, díky, jen se též přimlouvám k tomu formátování textu. :-)

Též jsem prvně s dětmi vyrazila do Evropy vlakem/autem na popud příspěvků od Hanky a následně poprvé letěla s dcerou na Mallorcu po objevení tohoto webu a hlavně Kačky! Bohužel hned po příjezdu domů začala vlna uzavírek a lockdownů a letos jsme se nikam krom Adršpachu neodhodlali, pominu-li naše Krušné hory a České středohoří, kde jsme téměř denně. Na druhou stranu jsme si prvně vyzkoušeli spaní nadivoko v českých lesích, ta doba měla rozhodně něco do sebe, letošní léto bylo nabité dobrodružstvím. Příští rok se snad podíváme zase i někam dál, třeba právě do Rigy. Díky a přeji spousty dalších krásných zážitků na cestách. :-)

• (upraveno 2021-10-13T14:50:56+02:00)

Děkuji Lucko!

Přeji spoustu úžasných cest, krásných míst je spoustu všude ať už u nás nebo ve světě. Odvážnému štěstí přeje. 😁👍Pokud hledáš ještě nějakou inspiraci , mrkni na můj blog na Facebooku : Krásné cestování.✌️🌏

Jirko, velký obdiv. Nejvíc mě upoutal tvůj příběh a odhodlání začít cestovat. A že jsi do toho skočil po hlavě :) Díky za to.

PS: Čleň text odstavci :) lépe se pak čte.

• (upraveno 2021-09-20T20:18:24+02:00)

Ahoj Davide, moc děkuji za podporu!

A taky za radu, jsem tímhle úplně nepolíbený, ale zapracuju na tom.👍

Martin Vícha

Jé, v Hanza Hotelu jsem spal při své návštěvě Rigy, před dvěma roky, taky. Fajn, že tu blbou kovidovou dobu přežil. Taky si mě připomněl, že bych zase měl navštívit Folkklubs ALA pagrabs 😉 tak díky.

• (upraveno 2021-09-20T20:18:53+02:00)

Ahoj Martine, díky za reakci!👍Hanza hotel je fajn!

Hana _1

Super mě to pobavilo, díky a sdílím u sebe na FB/IN, protože váhavci přesně toto potřebují vidět.

Díky moc Hanko!

Nuny
  • (upraveno 2021-09-19T16:38:45+02:00)

Cestopis pěkný, jenom bych tedy dělal mezery za čárkami, vykřičníky, tečkami...prostě za interpunkčními znaménky, strašně to tahá za oči a blbě se to čte.

Kafíno

Děkuji Nuny,dám na to příště pozor.👍

Kafíno

Ahoj Kačko,moc děkuji za reakci.Velmi mě to potěšilo!Tvoje cestování je mi inspirací!!

CESTUJI za KAČKU

Ahoj Jirko. K tvému cestopisu a vlastně i jako odpověď na tvou zprávu: Skvělé! Jak cesta sama, tak i napsání cestopisu!!

Díky za oživlé vzpomínky na nezapomenutelnou Rigu, ale hlavně za to, jak jsi popsal "svoji proměnu". Věřím, že i Hanka Machalová je poctěna stejně jako já, že to co dělá, dokáže někoho takto radikálně ovlivnit! To, že někdo pod vlivem tvého psaní koupí letenku, vyjede sám, jede někam, kam by ho to ani nenapadlo...to je super. Ale že někdo propadne cestování stejně šíleně jak ty - opustí komfortní zónu komfortního života, navíc v době covidového šílenství, to je fakt boží! Děkuji ti za zpětnou vazbu, kterou jsi mě - dle tvé zprávy - chtěl ujistit (a opravdu ujistil!!), že to, co člověk dělá, má smysl. Vím, že věta "pokud přečtení mého cestopisu jediného člověka nakopne k cestování, má to všechno smysl" zní jako fráze a klišé, ale já to tak opravdu vnímám. Navíc za ty dva roky nejsi jedinej a tím se motivace násobí.

Jsem ráda, že tě cestování chytlo tak, jak popisuješ, a pevně věřím, že tahle "infekce" se bude šířit víc a rychleji než současná pandemie. Protože jak mi nedávno napsala jedna dáma: "Necestuji, abych utekla životu. Cestuji, aby mi neutekl život, na jehož konci budeme litovat jen toho, co jsme nezažili.."

Takže ještě jednou tleskám, na cestách přeji hodně šťastných momentů a hlavně - ani jediný důvod litovat. Naopak, s každou cestou ujištění, že jsi změnil život včas a správným směrem a víc tvých cestopisů, díky kterým se tohle poselství bude šířit dál..

Další cestopisy, které napsal Kafíno

Iasi, utajená rumunská kráska.
Kafíno 2022-05-09T17:37:29+02:00 9 komentářů
Rumunsko 2022

Rumunsko, pole neorané, ale lákavé.. Válka je vůlVšechno zlé je pro něco dobré. Může to znít  jakkoli morbidně a hrozně, ale je to tak. Vtrhnutím Putinova Ruska na Ukrajinu, začala nesmyslná válka.Trpí a umírají nevinní lidé. Dopad do…

🙏 Praktické
Panamský deník
Kafíno 2022-02-09T14:28:32+01:00 23 komentářů
Panama 2022

Panama nabitá zážitky a jako bonus ostrovy San Blas.. Jsem v Panamě Den první: Konečně! Je pár minut po čtvrté odpolední a já  po sedmnáctihodinovém letu opouštím letištní halu. Chci se ze sebe strhnout roušku, z plných plic se nadýchnout a nasát ten…

😂 Vtipné
Bordeaux aneb jak jsem objevil Andreje
Kafíno 2022-01-07T20:55:11+01:00 2 komentáře
Francie 2021

Bordeaux ve znamení jedniček a největší písečná duna Evropy u Biskajského zálivu. AbsťákLetošní rok jsem plánoval ukončit návštěvou Neapole, města pod Vesuvem a v mých očích i Maradonovým městem. Je 1. prosinec 2021 a do lednového odletu do Panamy zbývá ještě předlouhých 51 dní.…

Free Kodaň
Kafíno 2021-12-28T11:18:14+01:00 0 komentářů
Dánsko 2021

Rychlovka, která potěší !. Četl jsem několik cestopisů, článků a upoutávek na Kodaň a všechny se shodli na jednom. Hlavní město Dánska je malé, barevné a příjemné město na jehož prohlídku ti stačí víkend.Ve filmu „Vrať se do…