Riga? Proč ne?

Do Lotyšska bez předsudků.

Cestopis z roku 2021 napsal Kafíno

Zážitky pro tebe sepsal Kafíno
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-07-01T15:00:57+02:00

Kafíno procestoval 41 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 2 lety a napsal pro tebe 11 úžasných cestopisů.

Lucie Bernhartová

Hezký cestopis, díky, jen se též přimlouvám k tomu formátování textu. :-)

Též jsem prvně s dětmi vyrazila do Evropy vlakem/autem na popud příspěvků od Hanky a následně poprvé letěla s dcerou na Mallorcu po objevení tohoto webu a hlavně Kačky! Bohužel hned po příjezdu domů začala vlna uzavírek a lockdownů a letos jsme se nikam krom Adršpachu neodhodlali, pominu-li naše Krušné hory a České středohoří, kde jsme téměř denně. Na druhou stranu jsme si prvně vyzkoušeli spaní nadivoko v českých lesích, ta doba měla rozhodně něco do sebe, letošní léto bylo nabité dobrodružstvím. Příští rok se snad podíváme zase i někam dál, třeba právě do Rigy. Díky a přeji spousty dalších krásných zážitků na cestách. :-)

Děkuji Lucko!

Přeji spoustu úžasných cest, krásných míst je spoustu všude ať už u nás nebo ve světě. Odvážnému štěstí přeje. 😁👍Pokud hledáš ještě nějakou inspiraci , mrkni na můj blog na Facebooku : Krásné cestování.✌️🌏

Jirko, velký obdiv. Nejvíc mě upoutal tvůj příběh a odhodlání začít cestovat. A že jsi do toho skočil po hlavě :) Díky za to.

PS: Čleň text odstavci :) lépe se pak čte.

Kafíno

Ahoj Davide, moc děkuji za podporu!

A taky za radu, jsem tímhle úplně nepolíbený, ale zapracuju na tom.👍

Martin Vícha

Jé, v Hanza Hotelu jsem spal při své návštěvě Rigy, před dvěma roky, taky. Fajn, že tu blbou kovidovou dobu přežil. Taky si mě připomněl, že bych zase měl navštívit Folkklubs ALA pagrabs 😉 tak díky.

Kafíno

Ahoj Martine, díky za reakci!👍Hanza hotel je fajn!

Hana _1

Super mě to pobavilo, díky a sdílím u sebe na FB/IN, protože váhavci přesně toto potřebují vidět.

Díky moc Hanko!

Nuny

Cestopis pěkný, jenom bych tedy dělal mezery za čárkami, vykřičníky, tečkami...prostě za interpunkčními znaménky, strašně to tahá za oči a blbě se to čte.

Kafíno

Děkuji Nuny,dám na to příště pozor.👍

Kafíno

Ahoj Kačko,moc děkuji za reakci.Velmi mě to potěšilo!Tvoje cestování je mi inspirací!!

CESTUJI za KAČKU

Ahoj Jirko. K tvému cestopisu a vlastně i jako odpověď na tvou zprávu: Skvělé! Jak cesta sama, tak i napsání cestopisu!!

Díky za oživlé vzpomínky na nezapomenutelnou Rigu, ale hlavně za to, jak jsi popsal "svoji proměnu". Věřím, že i Hanka Machalová je poctěna stejně jako já, že to co dělá, dokáže někoho takto radikálně ovlivnit! To, že někdo pod vlivem tvého psaní koupí letenku, vyjede sám, jede někam, kam by ho to ani nenapadlo...to je super. Ale že někdo propadne cestování stejně šíleně jak ty - opustí komfortní zónu komfortního života, navíc v době covidového šílenství, to je fakt boží! Děkuji ti za zpětnou vazbu, kterou jsi mě - dle tvé zprávy - chtěl ujistit (a opravdu ujistil!!), že to, co člověk dělá, má smysl. Vím, že věta "pokud přečtení mého cestopisu jediného člověka nakopne k cestování, má to všechno smysl" zní jako fráze a klišé, ale já to tak opravdu vnímám. Navíc za ty dva roky nejsi jedinej a tím se motivace násobí.

Jsem ráda, že tě cestování chytlo tak, jak popisuješ, a pevně věřím, že tahle "infekce" se bude šířit víc a rychleji než současná pandemie. Protože jak mi nedávno napsala jedna dáma: "Necestuji, abych utekla životu. Cestuji, aby mi neutekl život, na jehož konci budeme litovat jen toho, co jsme nezažili.."

Takže ještě jednou tleskám, na cestách přeji hodně šťastných momentů a hlavně - ani jediný důvod litovat. Naopak, s každou cestou ujištění, že jsi změnil život včas a správným směrem a víc tvých cestopisů, díky kterým se tohle poselství bude šířit dál..