3. Lotyšsko
  4. Riga?Proč ne?

Riga?Proč ne?

Do Lotyšska bez předsudků.
Cestopis z roku 2021 napsal Kafíno

Zážitky pro tebe sepsal Kafíno

18. 09. 2021, poslední aktualizace 2021-10-13T13:36:42+02:00

Kafíno a procestoval 23 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 8 měsíců, napsal pro tebe 3 cestopisy .

Lucie Bernhartová

Hezký cestopis, díky, jen se též přimlouvám k tomu formátování textu. :-)

Též jsem prvně s dětmi vyrazila do Evropy vlakem/autem na popud příspěvků od Hanky a následně poprvé letěla s dcerou na Mallorcu po objevení tohoto webu a hlavně Kačky! Bohužel hned po příjezdu domů začala vlna uzavírek a lockdownů a letos jsme se nikam krom Adršpachu neodhodlali, pominu-li naše Krušné hory a České středohoří, kde jsme téměř denně. Na druhou stranu jsme si prvně vyzkoušeli spaní nadivoko v českých lesích, ta doba měla rozhodně něco do sebe, letošní léto bylo nabité dobrodružstvím. Příští rok se snad podíváme zase i někam dál, třeba právě do Rigy. Díky a přeji spousty dalších krásných zážitků na cestách. :-)

• (upraveno 2021-10-13T14:50:56+02:00)

Děkuji Lucko!

Přeji spoustu úžasných cest, krásných míst je spoustu všude ať už u nás nebo ve světě. Odvážnému štěstí přeje. 😁👍Pokud hledáš ještě nějakou inspiraci , mrkni na můj blog na Facebooku : Krásné cestování.✌️🌏

Jirko, velký obdiv. Nejvíc mě upoutal tvůj příběh a odhodlání začít cestovat. A že jsi do toho skočil po hlavě :) Díky za to.

PS: Čleň text odstavci :) lépe se pak čte.

• (upraveno 2021-09-20T20:18:24+02:00)

Ahoj Davide, moc děkuji za podporu!

A taky za radu, jsem tímhle úplně nepolíbený, ale zapracuju na tom.👍

Martin Vícha

Jé, v Hanza Hotelu jsem spal při své návštěvě Rigy, před dvěma roky, taky. Fajn, že tu blbou kovidovou dobu přežil. Taky si mě připomněl, že bych zase měl navštívit Folkklubs ALA pagrabs 😉 tak díky.

• (upraveno 2021-09-20T20:18:53+02:00)

Ahoj Martine, díky za reakci!👍Hanza hotel je fajn!

Hana _1

Super mě to pobavilo, díky a sdílím u sebe na FB/IN, protože váhavci přesně toto potřebují vidět.

Díky moc Hanko!

Avatar uživatele Nuny
Nuny
  • (upraveno 2021-09-19T16:38:45+02:00)

Cestopis pěkný, jenom bych tedy dělal mezery za čárkami, vykřičníky, tečkami...prostě za interpunkčními znaménky, strašně to tahá za oči a blbě se to čte.

Kafíno

Děkuji Nuny,dám na to příště pozor.👍

Kafíno

Ahoj Kačko,moc děkuji za reakci.Velmi mě to potěšilo!Tvoje cestování je mi inspirací!!

CESTUJI za KAČKU

Ahoj Jirko. K tvému cestopisu a vlastně i jako odpověď na tvou zprávu: Skvělé! Jak cesta sama, tak i napsání cestopisu!!

Díky za oživlé vzpomínky na nezapomenutelnou Rigu, ale hlavně za to, jak jsi popsal "svoji proměnu". Věřím, že i Hanka Machalová je poctěna stejně jako já, že to co dělá, dokáže někoho takto radikálně ovlivnit! To, že někdo pod vlivem tvého psaní koupí letenku, vyjede sám, jede někam, kam by ho to ani nenapadlo...to je super. Ale že někdo propadne cestování stejně šíleně jak ty - opustí komfortní zónu komfortního života, navíc v době covidového šílenství, to je fakt boží! Děkuji ti za zpětnou vazbu, kterou jsi mě - dle tvé zprávy - chtěl ujistit (a opravdu ujistil!!), že to, co člověk dělá, má smysl. Vím, že věta "pokud přečtení mého cestopisu jediného člověka nakopne k cestování, má to všechno smysl" zní jako fráze a klišé, ale já to tak opravdu vnímám. Navíc za ty dva roky nejsi jedinej a tím se motivace násobí.

Jsem ráda, že tě cestování chytlo tak, jak popisuješ, a pevně věřím, že tahle "infekce" se bude šířit víc a rychleji než současná pandemie. Protože jak mi nedávno napsala jedna dáma: "Necestuji, abych utekla životu. Cestuji, aby mi neutekl život, na jehož konci budeme litovat jen toho, co jsme nezažili.."

Takže ještě jednou tleskám, na cestách přeji hodně šťastných momentů a hlavně - ani jediný důvod litovat. Naopak, s každou cestou ujištění, že jsi změnil život včas a správným směrem a víc tvých cestopisů, díky kterým se tohle poselství bude šířit dál..

Isla Contoy a šnorchlování se žralokem
Veronika Brejchová 2021-10-15T15:45:53+02:00 2 komentáře
Mexiko 2021

Isla Contoy je národní park na mexickém ostrově, kam se dostane jenom 200 lidí týdně. Žije zde několik desítek druhů živočichů, ohrožené druhy želv a na pláži kolem vás běhají krabi. Ráj na Zemi. :) . Když jsem se přehrabávala na Googlu a hledala jsem tipy na výlety v Mexiku, vykoukl na mě národní park na opuštěném ostrově - Isla Contoy. Jediná možnost, jak se sem dostat, je s agenturou, která má…

Kudy a kam v Playa del Carmen
Veronika Brejchová 2021-10-15T15:26:52+02:00 0 komentářů
Mexiko 2021

Playa del Carmen je město na pobřeží Karibiku, kam se dá dojet z Cancunu místními minibusy za pár pesos. Město jako takové není moc zajímavé, ale pokud už se sem vydáte, tady je pár tipů na výlety. :). Playa del Carmen je město na pobřeží Karibiku a rovnou vám prozradím, že nás to tady moc nenadchlo. Je to výborná lokalita na výlety, ale samotné město slouží hlavně jako resort pro Američany, kteří…

Fuerta - větrný ostrov potřetí
Tesna 2021-10-14T21:33:06+02:00 4 komentáře
Španělsko 2021

V minulých dvou letech jsme již dvakrát navštívili tento druhý největší, ale málo osídlený i turisty ne až tak navštěvovaný ostrov. A k pobytům v lednu a červenci jsme přidali zářijový. . Když se na jaře začaly rýsovat destinace, které bude možné navštívit bez nutnosti testů a aerolinky začaly přicházet s letovými řády a letenkami za zajímavé peníze, vybrali jsme si z nedalekých…

Madeira 2021
Tomáš Cibulka 2021-10-14T11:52:21+02:00 0 komentářů
Portugalsko 2021

Aneb první cesta za hranice v nové době. Proč Madeira?Cestopis jsem původně psal pro svůj osobní blog, a tak celé jeho znění najdete zde: https://www.cibulka-na-cestach.c...eira-2021/ . Časově se jedná o červen roku 2021, sice je tady…