3. Itálie
  4. ŘÍM (mimo jiné) za KAČKU

ŘÍM (mimo jiné) za KAČKU

Plán: na skok si odpočnout do Říma. Skutečnost: Řím, Neapol, Capri, Tivoli, Lido di Ostia = 4 dny/3 noci = MILIÓN zážitků ZA KAČKU
Cestopis z roku 2020 napsala Kateřina Ostrá

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

12. 07. 2020, poslední aktualizace 2020-07-12T19:14:54+02:00

Kateřina Ostrá a procestovala 36 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 51 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Avatar uživatele mmm
mmm

Ahoj, chtěl bych moc poděkovat za cestopis. Právě jsem se vrátil z Neapole a Říma a hodně jsme odtud čerpali. :) Hrozně jsem se teda ale těšil na Forcella Spritz, nicméně všechny dny, co jsme tam byli, měli zavřeno a vypadalo to, že snad i dlouhodobě. :'( Takže všechny Spritzy, co jsme měli, byly za 5€ jako u nás...

Bohužel i Pizzeria di Matteo byla zavřená, naštěstí bylo v okolí spousta dalších dobrých pizzerek.

Místo Capri jsme byli na výletě v Sorrentu a Positanu, pokud někdo plánuje jet takto taky, doporučuju se najíst a občerstvit se v Sorrentu, Positano je fakt fest drahá posh destinace. Ale je to tam moc krásný!

Avatar uživatele yellow
yellow

K cestopisu se dostávám se zpožděním, dopisovala jsem diplomku, a pak mě manžel vytáhl na krátkou dovolenou v Čechách.

Zaběhly jste si pěkný maratón! Dříve jsme s manželem jezdili podobně, ale upřímně řeknu, že teď bych to nedala, zvlášť když si vzpomenu na to strašlivé vedro, které v Římě bylo již v květnu, takže není musí být ještě o několik úrovní horší. My tehdy vzali do Říma i staříky, takže co vy jste zvládly za den, my stihli za tři a i tak byli chudáci úplně vyřízení.

Díky za pěkné počtení, těším se na Barcelonu, na kterou mám poměrně čerstvé vzpomínky z období před covidem.

Ahoj, můžu se zeptat, jak si zvládla koupit jízdenku na vídeňské letiště za 1.80 euro? :D Mně to pokaždé stálo 4,20 euro. A ještě jedna otázka, lístky na trajekt na Capri jsi kupovala s předstihem nebo těsně před odjezdem u pokladny? Díky moc

Ahoj, jízdenka na letiste6byla zr stanice Swechat, v automatu 1,8€. Trajekt jsme kupovaly až ráno, půl hodiny před cestou. Míst dost, žádný stres✌🙃

Jarda

Jako vždycky super Kačko! A dokonce i přínosné komentáře tentokrát, no teda... :D

Jardo děkuji! A s komentáři naprosto souhlasím 🙏🙂

Peter

Už som chcel písať že je to akési krátke:) Ešte že bol odkaz na konci.

Ako vždy,super.

🙈🤣🤣🤣🔝

...moc děkuji!

Pěkné a vyčerpávající a v šíleném tempu jako vždy. Jen ten blog se nesmyslně dlouho načítá (asi moc dat na jednu stránku).

Měl-li to být kompliment, pak děkuji.

Jj, web nějak nestíhá. Prý je v nějaké vlastní údržbě, ale nevím no ..

Michal

V té šabloně, co na něm používáš, je příliš mnoho javascriptu a nejspíš si hned stahuje všechny fotky. Proto nestíhá.

Řešením je jiná šablona nebo méně (velkých) fotek nebo kratší cestopisy.

guessWho

alebo kompresia fotiek 🙃

Krakonoš

Paráda, fakt super Kačko, výborný výlet a výborně sepsáno. To už je regulérní cestovní průvodce.

Na příští zájezd do Itálie se hlásím, dá se někde vyplnit přihláška?:-)

Znám jen Krkonoše a sám v zahraničí bych se asi ztratil.

Příští týden tady také něco přibude?:-)

Děkuji do hor!🙏

Příští víkend v roušce Barcelona a pak vymyslím tu Itálii ✌😉

Mohu se zeptat, kam kromě Barcelony máte ještě nakoupené letenky? Ať vím, na jaké cestopisy se mám těsit :-)

Hezký den Lenko. Žádná exotika to v současné době není... Navíc z toho nemusí dost vyjít...🚦

Mám v plánu Madrid, Alicante, Santorini, Zakynthos, Maltu, Tel Aviv, Marrakesh, Bari, Atheny, Oděsu... A právě teď nově Abu Dhabi (za 700 🙈🤣)..

Neke, Abu Dhabi za 700?? RT? Odkud, s kým a kdy??

Wizz, z Budapešti...koncem srpna. Pošlu ti to do zprávy na FB.

Michal

Například BUD-AUH 13.-16.9. za 9500 HUF. Otázka ale je, zda to půjde proletět a bude tam vedro.

Vedro bude stopro 🔥🤣 Ceny začínají na 7200 HUF, tak snad se dá do té doby Maďarsko do kopy a nebude nutný Covid test.

I tak to bude náročná cesta sama o sobě ...🍸⛔

Avatar uživatele lenkaa78
lenkaa78

Katko, děkuji za odpověď. Na některé se hodně těším (Oděsa, Abu Dhabi...), u některých si zavzpomínám na své cesty. Tak ať všechny vyjdou.

@divan: jj, to vím, že tam Wizz lítá, i z Katovic, jen mě překvapila ta cena.

taclik.j

Jako vždy moc hezký cestopis, krásná inspirace na cetování. Pizza byla tedy luxusní. Já jsem jedl úžasnou na Madeiře https://www.tripadvisor.cz/Resta...=249060883.

Jen se dívám na fotky a mám hlad!! 🙈🤣 Je úžasný, jak někdy "obyčejnej kus žvance" zanechá silnou vzpomínku...🍕💛

Děkuji moc!

Někomu někdy, někomu vždycky. 😆

Ty jsi v tom jídle unikát, to je fakt!🤣🤣 Vždycky, když vidím vaše fotky, resp. Ty neuvěřitelně plné talíře, navíc co fotka, to talíř, žasnu, kam to s Evčou dáváte!! 🤣

• (upraveno 2020-07-13T11:08:01+02:00)

Katko, zase jsi překvapila. Plný článek jsem ještě nečetl, ale podle zdejšího perexu to vypadá jako až smrtelná kombinace. Neapol, Řím, Capri. Italskému létu se vyhýbám jako ateista katechismu. Jako inspiraci na asijské destinace doporučuji čočíka a jeho staré ještě psané tripreporty na airways. Ten toho vždycky prolétnul taky spoustu.

Neapol byla můj poslední výlet před koronavirem. Capri jsem nestihl a radši ho vyměnil za Herculaneum s příznivější předpovědí počasí. Přeci jen ten trajekt na něj není za eurokačku a když potřebuješ být večer na letišti, je to i jistější. Ten fontanelský hřbitov jsem navštívil já - úchvatné a tak 100x větší jak Kostnice u Kutné Hory a jen tak mimochodem - za kačku (https://michal-na-cestach.blogsp...oronu.html ).

A jinak minulý víkend nic...?

• (upraveno 2020-07-13T11:01:33+02:00)

A ještě k Wizzu. Wizzair, když ti zruší let, nemusíš hned vyinkasovat 120 % kreditu (oni to už snad taky osekali na 100 %), ale když chceš hned letět, můžeš zkusit rebook. Umí -14, +60 dní a změnit lokalitu. Když není v seznamu a dá se vnímat jako částečně alternativní, dá se zavolat na jejich linku s pražskou předvolbou a požádat o změnu. Obvykle úspěšně. Nemusíš tak sledovat, kolik ta daná letenka stojí. Změna je zdarma ;) V poslední době osobně vyzkoušena záměna Bratislava-Petrohrad na Budepešť-Kazaň. Teď jen jestli to půjde v březnu taky proletět.

Rebook už mám za sebou. Sice stejnou destinaci ( já na ten Zakynthos fakt chci 🤣), ale o dva měsíce později ✌

Jinak za "minulej víkend" fakt díky. Zasmála jsem se tak, že jsem kafe vyprskla na klávesnici 🙈

Minulý víkend jsem psala tento cestopis. Bylo to krásných 20 hodin vzpomínek 😉 Jo a ještě jsem navštívila úžasný rumový sklípek, ale to na cestopis úplně není. I když náročná cesta domů to taky byla 🙈🙃

Jinak moc děkuji za pochvalu,vážím si jí. Díky za další ujištění, že ten hřbitov na mě fakt čeká 🙈🙃 a s tím italským létem se zcela ztotožňuji. Bylo to peklo!!

• (upraveno 2020-07-13T11:46:19+02:00)

Nad bezpečností jsem v Neapoli taky dost přemýšlel. Už byl začátek koronavirové pandemie, tak se mi v hlavou honilo, zda je tu tak bezpečně normálně, nebo gangy se radši schovávají v děrách ze strachu, aby se nenakazili a turistů je tam přeci jen už méně, tak to jim to třeba ani nestojí za to. V těch úzkých uličkách se jinak běžně prohánějí motorky strhávající batohy a kabelky a vytrhávající fotoaparáty. Já jsem se subjektivně za celý pobyt nikdy necítil nijak nebezpečně a ani nezahlédl nebezpečí zdálky. Motorky takřka nejezdily.

K tomu v Neapoli ti chybí Castell d'Uovo (vejčitý hrad). Tak kilometr západně od toho Nového. Je od něj pěkná vyhlídka na Neapol s Vesuvem. Vstup je za kačku. Nad Neapolí je ještě hrad Sant Elmo, od kterého se pěkně pozoruje západ slunce. Hezké je také povozit se těmi jejich podzemními lanovkami. Funicolare Centrale je zážitek, jízdné nestojí moc a jestli mě paměť neklame, vysadí tě kousek od Elma.

Já se tam necítila v nebezpečí ani chvilju, a to jsme chodiky po tmě do kdejakých zastrčených ukičej. Motorky tam frčely co flek, ale nic podobnéhi, co popisuješ nebo o čem "mluví v souvislosti s Neapolí celej internet" jsme nezaznamenaly.

Každopádně v pátek letím Barcu, a tam když jsem byla naposled, šikovný kapsář obtáhl kamarádku o telefon, platební karty a peníze volně v kabelce.. 🙈 Ono je to asi trochu i o "štěstí"...

Tvé tipy si píšu. Teď fakt nebyl čas na víc...

• (upraveno 2020-07-13T14:13:00+02:00)

Barcelona je fajn. Užij si ji. Sagrada Familia stojí za to, ale bývalo třeba dlouho dopředu bookovat lístek. Zajímavý je i ten lunapark u kostela na konci města (jméno už nevím). Jen Barcelona nebude zrovna za kačku, co si pamatuji. Opět bych ji doporučil kdykoliv jindy jak v létě :D S kapsáři mám naštěstí jediné zkušenosti z Mallorky. A doufám, že i poslední.

Super, děkuji! 🙏

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
  • (upraveno 2020-07-13T20:45:32+02:00)

Tak tripreporty Cocika měly společné s těmi od Kačky to, že byly také dobře napsané a také hodně našlapané, ale za KAČKU ty od Lukáše fakt nebyly :-).

Katko, zhruba stejně časově jako Řím- Neapol, je i Barcelona- Andorra, takže pokud by bylo vedro, tak tohle je mé doporučení :-).

Ale jinak nepochybuji, že si příští týden přečtu krásný cestopis s nějakými originálními tipy a postřehy jako vždy.:-).

Děkuji za tip, nicméně tentokrát jen Barca. Já bych Andorru klidně dala, ale jede se mnou kočka, co odmítá přesun kamkoli jinam 🤣 Už jen vysvětlit jí, co znamená ubytko za KAČKU, mě stálo hromadu úsilí a za to, že ona oželí 5*, půlmetrovou matraci, plnou penzi a portýra u vstupu (= hostel, 8 m2, sdílená koupelna, bez jídla, bez klimy a wifi jen když ostatní usnou, k tomu nejrušnější "Barca street".. )...já musím oželet kombinovanější itinerář ... ⚖ ✌🙈

• (upraveno 2020-07-13T21:50:25+02:00)

To zní jako skvěle vybraná parťačka 😂

@Tonda 2: To je fakt, ale jakmile z toho odebereš přesuny v céčku, drahé pětihvězdy, redbull a žrádlo z mekáče, máš z toho jen šílený itinerář a skoro čistokrevnou Kačku za kačku 😁 Ono dát třeba Indii vlakem za západu na východ nenapadne jen tak někoho 😀

Takže, Kačko, budeš zasvěcovat novicku! No však ona si holka zvykne, nic jiného jí nezbude... :-)

Asi si toho Cocika vygooglím...Už to naše spříznění "slyším" po několikáté! ✌

Nakupuje taky Prosecco v Lidlu?😍

Mirku, tohle bude tvrdej oříšek🙈🤣

Michal

Nebo jeho Youtube kanál cocik.

Jak se to s tím prosekem vezme. Jestli myslíš zaletět pro Prosecco byznysem z Číny do českého, případně italského Lidlu, tak ano...

Cocik ma podstatně větší uhlíkovou stopu než já... Když pominu ostatní rozdíly na první pohled zřejmé (💃x🤴, ⛺x🏛, 🦆x💰..), nikdy bych své dítě naučila anglicky, rusky a čínsky ✌🤣

Ale zase "Indii vlakem za západu na východ"..To zní jako zajímavej plán ✌🤣

Hehe, to zní spíš jako víkendový horor. Teď se budu opravdu těšit na zápisky. 🤣🤣

Čočík je pošuk úplně jiného rázu, to srovnání docela pokulhává. 😂

Ani bych neřekl, že jízda indickým vlakem ze západu na východ hned tak někoho nenapadne. 😁 Mě teda napadla a taky z jihu na sever... Můžu vřele doporučit, sice ne každému, ale Katce určitě. 😉

Michal

Ještě mě napadl z opačného konce brumbrum :D Ten taky jezdí za kačku a v žilách mu místo krve koluje rum :D

Jox souhlas. Prolustrovala jsem Čočíka a každej jsme švihlej úplně jinak ✌🤣

Furt s tou Indií nedráždi, pořád nemám vybranou dlouhou únorovou cestu...🙈🤣

Martin Vícha

Už když si psala, že tento výlet bude jen pohoda a válení se, tak jsem ti nevěřil, ale že to bude takový masakr, to bych nečekal :-). Prostě vtěsnat do 4dnu tohle všechno, to snad dokážeš jen ty.

A když teď vidím všechny ty fotky z Neapole a Capri, tak vím, že jsem udělal dobře, že jsem ty letenky, během čtení prvních tvých zpráv na fcb, koupil :-D. Navíc ten neapolský maják...

Takže v Neapoli to vlastně bude takové Ctrl/C - Ctrl/P. Díky moc!

Tivoli a zahrady, naprosto super. Vůbec jsem netušil, že tam něco takového je.

Vidíš, a já si tentokrát tím odpočinkem byla jistá ✌🙈🙃

Každopádně na relax bude v hlíně času dost, že.

Určitě se ubytujte v tom našem ubytku, ten výhled je fakt famózní, lokalita a cena TOP.

Jinak ctrlC je pro mě největší kompliment 🙏

Tivoli..top STROP 🔝a u toho majaku jsem si samozřejmě vzpomněla ✌😊

Na to ubytko jsem koukal, ale asi má smysl ho brát opravdu jen na poslední chvíli - na dnes, zítra cca 600 Kč/noc/2 os., na začátek září přes 2000 Kč/noc/2 os.

Já už bych dnes ubytování víc jak den dopředu nezamlouvala. Nabídka převyšuje poptávku a s tím, jak šachují letecké společnosti s lety, je to sázka do loterie. Letenky za 500 Kč nazmar nepřijdou, ale ubytování za mnohonásobek klidně jo..

Taky jsme teď v Řecku rezervovali na poslední chvíli, problém je jen v tom vystihnout správný čas, např. jsem našel jeden hotel, před půlnocí byl za super cenu, která se ovšem hned po půlnoci zvýšila, a to přitom byla rezervace na další (vlastně pak už ten samý) den...

O existenci Tivoli jsem slyšel už snad před desítkami let, jen jsem doteď nevěděl, co to vlastně je (a jestli věděl, tak jsem to okamžitě zapomněl 😂).

Já znám Tivoli z Brna, je to ale fakt nádherný palác na Konečného náměstí. To italské teď určitě nevynechám, jestli se do těch končin ještě někdy dostanu.

Brněnské Tivoli znám taky ✌🤣

Každopádně na to italské určitě při cestě di Říma nezapomeňte, to by byla děsná škoda.

S ťím ubytkem je ti tak. Někdy lepší dopředu, někdy last minut. Já teď zaplatila Barcelonau dopředu, cena sice podstatně lepší než dnes, den před odletem, ale včera na webu info, že Katalánská vláda nedoporučuje obyvatelům 3 čtvrtí Barcelony vycházet ven, není- li to nezbytně nutné... Bez zaplaceného ubytka by se rozhodovalo asi jinak no....

Avatar uživatele Iveta
Iveta

No tak tohle je naprostá pecka, nechápu, jak tohle tempo stíháš :D Ale strašně moc bych potřebovala vědět pár věcí (protože jsem prostě zvědavá) - To vám to Prosecco během dne nezteplá, protože ho stíháte tak rychle vypít, nebo pak trpíte teplý bublinky? A kolik jich tak za čtyři dny zvládnete? Všimla jsem si, že jste kupovaly vínko v Římě večer po příjezdu vlakem, to už neplatí pravidlo, že po deváté večer se v obchodech nesmí prodávat alkohol? To jsou ty životně důležité otázky...

🤣🤣🤣🤣

Jé, Ivetko, tys mě fakt rozesmála! Konečně někdo, kdo řeší zásadní životní záležitosti! 🙏😍 Tak mě nepadá - ty by ses do další mé cesty skvěle hodila!!

A teď k otázkám:

Souhlasím, že tento trip byl trošku náročnější...spánku asi 4 hodiny denně a celkem 8o km v nohách. Za normálních klimatických podmínek by to nebylo tak šílený jako uprostřed italského tropického léta. Nicméně dalo se to, puchýře už jsou pryč a nakonec i na relax došlo (2× 3 h ve vlaku a 5 h u moře)✌

Prosecco nesmí zteplat, to je zásada. Teplé prosecco je totéž co vylitá sklenice vína. Stejná pohroma jako když dítěti na pouti uletí balónky! Takže koupíme-li bublinky, jsme na ně obvykle dvě, což jsou necelé 2 sklenice na osobu. Když chceme víno cestovní (třeba na Capri), koupíme kdejaký levný patok (2€ max) a pak (toto teplé víno za KAČKU) ředíme studenou vodou. Nejlépe z fontánek, samozřejmě.

Myslím, že za den vypijeme asi 2 láhve. Skleničku na krásný nový den, jednu dopoledne, jednu v poledne, pak na nějakém pěkném místě (vyhlídka, park..) A dvě skleničky večer. Udržujeme tak kontinuální pozitivní přístup i k negativním věcem, řekla bych nadhled, ale přitom se nikdy neopijeme, protože při vší té chůzi a vůbec délce našeho bdělého cestovního dne - 20 hodin - je to jak když plivne.

Jinak o tom pravidle jsem nikdy neslyšela a ano - v každém otevřeném marketu ti prodají jakýkoliv alkohol, dokud mají otevřeno. My nakupovaly až kolem 23 hodiny.

Kdyby tě ještě cokoli napadlo, neváhej a piš👌😊

Avatar uživatele Iveta
Iveta

Bublinky obecně zlepšují člověku den, život, vesmír a tak vůbec :-) každopádně to museli Římané polevit, protože když jsem tam posledně (pravda, už dva roky zpátky) sháněla lahev růžového na dobrý večer, stál v každém supermarketu borec od security, který nás do sekce s alkoholem vůbec nepustil.

Budu dál bedlivě vyhlížet další cestopisy, už z toho mám takovou příjemnou "pracovní" rutinu (příjdu, zapnu počítač, zkontroluju emaily a jdu na tipy za kačku :D )

S bublinkami naprosto souhlasím 🙏 a jsem ráda, že Římané v tomto směru polevili 🙃

Za druhý odstavec děkuji, je to hezká (a někdy i dost potřebná) motivace 😊

JM

Super, byli jsme v Neapoli 2x,za nás opravdu jidlo bylo nej z celé Itálie a ten chaos člověk buď miluje nebo nenávidí ,nikoho tohle město nenechá chladným.Letosni podzim bude potřetí,snad dojde i na hřbitov

Cimitero delle Fontanelle je opravdu zážitek. Tím, že je celkem z ruky a čtvrť Materdei i komunita kolem je celkem specifická, je tam minimum turistů (my jsme tam byli o prázdninách úplně sami) a má to úžasnou atmosféru. Za mě osobně (mimo jídla) to nej z celé Neapole.

Sakra Eremi, nevím, zda jsem tohle chtěla slyšet..?! 🙈🤣

No nic, z Prahy Neapol za tisícovku...si tu pizzu & HŘBITOV dám dřív, než jsem čekala...

Děkuji za zpětnou vazbu!

• (upraveno 2020-07-13T10:36:00+02:00)

Tak můžeš k tomu přidat Pompeie a Herculaneum, sice to není úplně za Kačku, ale dá se koupit Artecard Campania na 3 dny za 32 euro a v ceně je vstup jak do Pompeí tak Herculanea (myslím 14 a 12 euro) a doprava zdarma Neapol a okolí včetně metra, kterým se dá dojet kousek od Fontanelle atd.

Jinak ve Forcella Spritz jsme vypili taky nejeden Aperol :)

Děkuji za doporučebí. Pompeje a Vesuv mám za sebou. Vesuv za vstupné nestál, Pompeje TOP, ale stačilo jednou.. Každopádně pro další výletníky super info 👌

Příští Neapol bude hřbitov, pizza, Aperol 🍸🙏 a přidám Sorrento, možná Procidu..

No a Forcella ...Ta předčí kdejakou pamětihodnost...🔝🔝😍

... a ještě Amalfi. :-)

To jsem neznala, ale vypadá to skvěle! Píšu si a díky za tip!!🙏

Hele ty, co radíš nevynechat v ODPOČINKOVÉ Barceloně? A stadion už mám za sebou⚽️✌

Na Montserratu jsi byla?

Byla. Monserrat je pro mě to nejhezčí "z Barcelony" 💛

Pak nezbývá než jen lenošit... a na lenošení lze doporučit nedaleké pláže Costa Brava (Lloret de Mar, Tossa de Mar...)

Za mě Tibidabo, nejhezčí výhled na Barcelonu, když je pěkně, pokud jsi ještě nebyla.

Nebyla! Díky za tip!

Pecka. Kačko, Kačko, zase jsi mě předběhla, jak ty to děláš... :-) Neapol mám v plánu až v září. Ale aspoň už budu vědět co a jak, jen teda si pořád nejsem jistý, jestli to Capri opravdu stojí za to....? Úplně za kačku to není.

No Capri je za cenu trajektu. A i když je to v nejvíc za kačku levelu 750 Kč, tak si myslím, že to za to stojí. Je to změna, je to proti Neapoli úplně jiný svět. Tyrkysový kontrast. Pokud dáš Neapol dřív jak já svůj návrat, dej prosím 🙏ten HŘBITOV. Fontanelle 80. Chci recenzi✌😊 A dej si pizzu u Mattea a Aperolů tolik, co ustojíš..!🍸🔝

Ježkovy voči, já bych se tam obratem vrátila!!!

Tak hřbitov ti asi slíbit nemůžu, ale ta pizzerka je reálná. Uvidíme, kolik bude času, nějak to naplánuju. 5.9. na tebe budu myslet :-) Dík za tipy!

Vzpomenu si taky. Na Maltě🙃

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Hezky napsáno, jako vždy spousta informací a inspirujících tipů, určitě se mnoha lidem bude hodit. Pro mě bylo zajímavé to Tivoli, i když jsem byl v Římě třikrát, tady tohle mě nenapadlo.

S hodnocením Neapole se shoduji na 100%.

Jinak stihli jste toho fakt maximum, víc už toho fakt nejde :-), Protože přiletět do Říma na tři noci, stihnout Neapol (navíc pomalým vlakem), Capri , Řím, Tivoli, Ostii, to je fakt našlapaný víkend :-).

Děkuju moc, Tondo! Já o Tivoli také nevěděla. To až díky Verčinu nadšení z výletu. Ale přesně i tom cestopisy a debaty cestujících lidí mají být. O předané inspiraci, o sdílení postřehů a rad. Jsem ráda za každou zpětnou vazbu, že pro někoho byly mé řádky třeba dobrým návodem a stejně tak jsem vděčná všem, kdo zas poradí něco TOP mě. Třeba lanovku na Madeiře. Prostě - musíme si pomáhat 😊

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

PORTUGALSKO podruhé za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-11-11T16:11:46+01:00 40 komentářů
Portugalsko 2020

Temperamentní metropole, neskutečný Atlantik, majáky, výtahy, legendární tramvaje, sangrie a ginja. Taky dušičkový lockdown a pozvánka na víno na české velvyslanectví. To je repete Lisabonu za Kačku.. Dušičky v Lisabonu - kdo by to nechtěl zažít! Místo deštivých sychravých dnů babí léto. Temperamentní Lisabon, divoké pobřeží Atlantiku, Porto a konečně ochutnávka pravého portského vína.. prostě…

MALLORCA za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-10-24T16:15:29+02:00 71 komentářů
Španělsko 2020

Španělská ostrovní perla - nádherné útesy, tyrkysové moře, starobylé vesničky uprostřed pomerančových sadů, tapas a sangrie, jejichž chuť vám vykouzlí úsměv na tváři i když vás okradou… . Španělská ostrovní perla - nádherné útesy, tyrkysové moře, starobylé vesničky uprostřed pomerančových sadů, tapas a sangrie, jejichž chuť vám vykouzlí úsměv na tváři i když vás okradou… Pro mě už…

TENERIFE za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-10-14T08:36:47+02:00 94 komentářů
Španělsko 2020

Ostrov tisíce kontrastů. Vyprahlá pustina na jihu,skoro deštný prales na severu,neuvěřitelný Atlantik kolem. Nádherné pláže,úžasné parky. Navždy už ale moje nejvyšší hora,na kterou jsem se vydrápala... Ostrov tisíce kontrastů. Vyprahlá pustina na jihu, skoro deštný prales na severu, neuvěřitelný Atlantik všude kolem. Nádherné pláže, úžasné parky. Navždy už ale moje nejvyšší hora, na kterou jsem se…

KRAKOV za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-09-25T11:34:05+02:00 30 komentářů
Polsko 2020

Historické domy, obrovský rynek s podzemím a starobylou tržnicí, kostely, obchody, stánky s místními specialitami, židovská čtvrť, nádherný hrad. Především ale čtvrthodinka jízdy od naprosté senzace... Historické domy, obrovský rynek s podzemím a starobylou tržnicí, kostely, obchody, stánky s místními specialitami, židovská čtvrť, nádherný hrad... Především ale čtvrthodinka jízdy od naprosté…