Río de la Plata - konkurence pro jihočeská Blata.

Uruguay je pohodová země pijáků maté se stovkami kilometrů pláží a krásnou Colonií del Sacramento, ale nabízí i víc.

Cestopis z roku 2019 napsal Zbyněk Milfait

Zážitky pro tebe sepsal Zbyněk Milfait
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-07-11T20:29:02+02:00

Zbyněk Milfait procestoval 0 zemí světa světa, nejvíce . Na Cestujlevne.com se přidal před 1 rokem a napsal pro tebe 18 úžasných cestopisů.

Zbyněk Milfait

Ahoj. Dík za tip na karneval v Montevideu. Já už dlouho plánuji na doporučení mých argentínských přátel navštívit karneval v Gualeguaychú v Argentině nedaleko uruguayských hranic. O tom v Montevideu jsem nevěděl. Co se týká letenek, tak letenky do Jižní Ameriky bývají levné okolo Silvestra zhruba do 10.1. Chce to zkoušet různá města ( třeba Mendoza, Córdoba, Foz do Iguacu atd.). Často bývají levnější než Buenos Aires i když se v něm někdy přestupuje. Já sehnal v roce 2019 letenku Praha - Amsterdam - Sao Paulo - Montevideo a zpět přes Paříž do Prahy i s odbaveným zavazadlem za 12000 kč. Chce to hýbat s datuma odletu a návratu. Však to jistě znáte. Všude je co objevovat, jen je třeba mít oči a mysl otevřenou. Zbyněk.

Zajímavá zkušenost s letenkami okolo vánoc. Mně naopak připadaly dost drahé, a proto právě ještě nikdy nevyšla návštěva tradičního festivalu Feria de Cali v Kolumbii, jež se konával 25.12. - 30.12.

Z těch levnějších letenek do Jižní Ameriky se mi nejvíce líbila jedna komplikovanější s LATAMem: Paris - São Paulo - (Buenos Aires) - Lima - Asunción, Asunción - Lima - São Paulo - Paris za 8769 Kč. Tenkrát v listopadu 2019 jsem po Paraguayi zůstával v Peru, ovšem to už začínalo jiné dobrodružství v rámci tehdejší RTW ...

Tato, jedna z nejvyspělejších zemí Jižní Ameriky, mě dlouho nikterak nelákala, proto jsem do ní zavítal až jako do poslední. Nakonec týdenní pobyt byl celkem fajn.

Kromě již výše zmíněného v Montevideu také stojí za to vidět Museo del Carnaval nebo někdy v budoucnu zažít i místní carnaval v rytmu canbombe. Dále pak kousek od brazilské hranice se nacházejí krásné historické pevnosti (Fortaleza de Santa Teresa, Fuerte de San Miguel).

To vypadá jako vyčerpávající popis, díky za něj. Zjevně i taková zdánlivě nezajímavá země jako Uruguay stojí za návštěvu. Teď už jen aby se naskytly letenky za dobrou cenu.

Sue Ellen Ewing

nedávno na fly4free byla akce