2. Severní Amerika
  3. Spojené státy americké
  4. Roadtrip po západě USA 2018

Roadtrip po západě USA 2018

o pobytu v americké domácnosti, setkání s medvědem, přízni osudu a krásných kaňonech
Cestopis z roku 2018 napsal(a) spickova.lucy
Avatar uživatele spickova.lucy

Zážitky pro tebe sepsal(a) spickova.lucy

10. 01. 2019, poslední aktualizace 2019-01-14T15:15:48+01:00

spickova.lucy a procestoval(a) 13 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal(a) pro tebe 2 cestopisy .

Ahoj, promiň pokud je to tu zmíněné, ale nezaregistrovala jsem, jak dlouho jste tam celkově byli v USA? přiletěli jste 11.9. a odlet byl kdy? Díky moc, Simča

• (upraveno 2019-08-15T15:06:06+02:00)

Stačí se podívat na odpověď na předchozí úplně stejnou otázku (31.9. to ale jistě nebylo).

Hm tak ted se citim jak uplnej debil 🤣..diky

ahoj, můžu se zeptat, jak dlouho jste v USA byli? nevim, jestli jsem to přehlédla a nebo to není uvedený. Případně se omlouvám :). díky

• (upraveno 2019-03-08T18:24:50+01:00)

Ahoj, odlet z Vídně byl 11.9. a odlet ze SF buď 30. nebo 31. 9.

Zdravím,

Cyhstáme se do US teď v dubnu / květnu, máte ještě prosím k prodeji Annual pass?

Díky moc za odpověď,

Lucie

spickova.lucy

dobrý den, zatím to vypadá, že se dohodnu s některým z předchozích zájemců

Avatar uživatele lemming46
lemming46
  • (upraveno 2019-01-25T21:42:02+01:00)

Angel's Landing vypadá úchvatně, není tam nějaký nenáročnější okruh bez těch výšek? Mě bere závrať jenom z těch fotek. ;)

Okruhy v Zionu ani nejsou, ale stezek, kde se vrací zpět, je víc. Na rozdíl od Grand Canyonu se nepřijede autem na horní okraj, takže bez strmých stoupání jsou výhledy jen zdola kromě krátkého Canyon Overlook Trailu na Zion-Mount Carmel Highway, kde je výhled z výšky, ale ne úplně shora:

Šel jsem taky přes Weeping Rock na Hidden Canyon Trail, který je naproti Angels Langing, ale není tak náročný a má menší převýšení. V závěru za vyhlídkou do údolí byly i řetězy, ale kdo se bojí, může se vrátit dřív. Tehdy pozdě odpoledne jsem v horní části snad ani nikoho nepotkal.

Avatar uživatele Martin
Martin

Krásný cestopis, skvěle napsané. Mohla by jsi pro nás, co takovou cestu teprve plánujeme, říct, kolik Vás se všemi poplatky přišlo půjčení auta? Ceny na netu se mi zdají až moc nízké. Díky a těším se na další poutavý cestopis

spickova.lucy

Ahoj, přesnou částku nevím, ale při rezervaci na rentalcars jsme platili kolem 10tis Kč a na místě jsme potom dopláceli za pojištění a za upgrade auta cca 400 dolarů. Takže tak. Jinak mi někdo říkal že půjčení auta ve Vegas je levnější.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • (upraveno 2019-02-17T00:13:01+01:00)

Vy jste se především nechali vmanipulovat do upgrade. Na velkém letišti jako je SFO u velké půjčovny jako je Thrifty prostě neexistuje, že by neměli auta velikosti economy nebo compact. Stačilo říct, "ok tak mi počkáme, čtvrt hodinky, dvacet minut než něco přijede z myčky". A buď by vám dal upgrade zdarma nebo byste si těch 15 minut počkali.

To samé pojištění, sazby rentalcars už v sobě pojistku mají, tak proč kupovat na místě podruhé totéž?

Pro auto jsme si přijeli o den později. Necítili jsme se v pozici, že bychom mohli vyjednávat a bylo nám to tak naznačeno.

Jestli nás natáhli s pojištěním, tak to je možné. Na internetu jsme ale nenašli žádný důvěryhodný článek, který by nám pravidla pojištění osvětlil. Raději jsme šli castou raději víc, než míň.

Tak pokud to jde, je ideální třeba Alamo, které má na mnoha letištích self-service kiosk a choice line na výběr. Pak ti stačí jen voucher a karta...

spickova.lucy

já jejich systém pojištění neznám, takže nebudu dělat chytrou, ale přestože jsem si podmínky na rentalcars přečetla opravdu pečlivě, kompletní rozsah pojištění (resp. zda je vůbec zahrnuto) jsem z toho prostě nepochopila. Ze zkušeností ostatních ale vím, že platili podobné sumy jako my a že není pojištění jako pojištění (např. v některých případech je třeba jej vymáhat od třetí strany, někdy nezahrnuje hodně podstatné věci, apod.). Mít pojištění přímo od Thrifty mi přišlo hodně na jistotu a v žádném případě toho nelituju. Ostatně mám bohaté zkušenosti z práce s problémy s pojištěním, s kterými k nám chodí čeští řidiči.

Upgrade auta mě už vůbec nebolí, 5 dolarů denně nás fakt nezruinuje, aspoň jsme dostali pěkný, v podstatě nový auto.

no my sme to dali Styria - taky maly okruh [2 dospely/2 deti -11 a 10r] . leteli sme do SF 12Sep :).]

a to bol horror, pretoze z viedne nas nechceli pustit, meskanie rano 1h, nastastie skolabolal Schiphol odlety a tiez vsetko meskalo 1h. tak sa dalo, ale nervy na zaciatku hrozne ze let do SF nestihneme.

kedze sme sa nechceli s deckami tolko presuvat urobily sme taky maly okruh. SF-SANTA CRUZ-PISMOBEACH-LA-LV-SEQUOA-SF [a kopec zastavok na presunoch] . za 10 dni sme to krasne uzili . ano plan bol aj Grand Canyon, ale mozno tie parky nabuduce z Phoenixu alebo LV .

decka nam ledva pustili zo skoly, tak dlhsie sa nedalo .

Avatar uživatele JSLIWKA
JSLIWKA

Hezky napsané, čtivé, velmi ocenuji tu vyjádřenou radost z povedené cesty. Jen si neodpustím - jako milovník a znalec této oblasti /byli jsme tam 10x/ pár připomínek. V Las Vegas není ubytování o víkendu 20x dražší /vím, přehánět se musí/, ale jen nepatrně proti všednímu dni. Z textu jsem pochopil, že jste asi neměli kartu do NP -občas píšeš o poplatku za vstup. O tom jste neslyšeli? Za 80 dol. vstup do všech NP a ještě se po návratu za půlku prodává. Výtka - proč jste nebyli v Bryce Canyon ? Je to vedle Zionu , pro mě Top 1 z celého Západu. A ještě perlička - ta fotka se šiškou. Máme jich doma několik, ale při poslední cestě viděl Ranger jak ji dcera nese a sebral nám ji /následně hodil do koše/, že se nesmí brát. Také stravování omezit většinou na Subway není zrovna ideální a levná možnost. Jestli pojedete někdy příště , tak zkuste večer třeba grilované kuře ve Walnartu, bývá i za 4-5 dol. A určitě navštivte Bryce NP !

• (upraveno 2019-01-13T14:38:48+01:00)

Ahoj, v tom ubytování byl rozdíl min. 50 dolarů, což pro mě není nepatrný rozdíl, takže za mě je ta nadsázka v pořádku. O kartě America the beautiful se zmiňuji mnohokrát, na konci ji navíc nabízím k prodeji, takže úplně nechápu (??). Jinak neplatí úplně ve všech parcích (např. v Antelope ne), ale ve většině ano. V případě Monument Valley jsem si tím nebyla jistá. U fotky se šiškou mám přímo komentář o tom, že se šišky nemají brát domů, ostatně to píšou i na cedulích v parku. Pokud máš tedy několik doma, zrovna bych se tím nechlubila. Jinak Bryce jsme vynechali z časových důvodů, byť zpětně vím, že bychom to stihli, takže to mě trochu mrzí.

Co se jídla týče, opět v závěru upozorňuji na možnost jídla v supermarketu. To, že ale chválím subway, samozřejmě neznamená, že jsme nic jiného nejedli.

V Monument Valley, Antelope a někde jinde ta karta opravdu neplatí:

Propastné rozdíly v Las Vegas mezi pátkem a sobotou a ostatními dny v diskuzích zmiňovalo mnoho lidí.

Avatar uživatele ips
ips

America the Beautiful platí ve všech parcích, které jsou ve správě NPS (National Park Service, www.nps.gov), tj. v parcích spravovaných na federální úrovni. Neplatí v parcích ve správě jednotlivých států (až na individuální dohody, např. state parky v rámci Redwoodu) a v parcích soukromých, což je případ právě indiánských rezervací a tedy Monument Valley i Antelope Canyonu.

Vzhledem k tomu, že NPS zachovává jednotný styl grafiky, informačních prvků, a označování parků (National Park, National Monument a další), je většinou snadné poznat, zda budou America the Beautiful brát nebo ne, ale ověřit se to vždy dá na www.nps.gov.

No to je typické, mladí lidé, kteří místo toho aby objevovali spřátelené země, krásy Ruska, nekonečné sibiřské lesy a Bajkal, nebo Čínskou lidovou republiku s jejími hospodářskými úspěchy jezdí raději do USA, kde svými penězi podporují imperialisty.

• (upraveno 2019-01-11T16:12:05+01:00)

Pěkně napsané. V lese je tam opravdu třeba se pořádně rozhlížet kvůli medvědům, protože přijít mezi medvědici a medvídě, jak by se ti bez přítele možná stalo, by asi neskončilo dobře. Chybí jejich fotka, ale chápu, že asi nebyla ostrá. Taky jsem kupodivu při pozorování medvěda v nedalekém Kings Canyonu sám ze 7 metrů (ale bez medvíďat, ty jsem viděl jindy v bezpečnějších situacích) nevyfotil žádnou ostrou.

K poznámce "Často jsem četla, že Yosemite není nic, z čeho by si Evropan sedl na zadek a že v Alpách uvidíte to stejné, ne-li hezčí." bych řekl, že já jsem takový názor nezaznamenal a s celkem důkladnou znalostí Alp ve všech zemích bych řekl, že je chybný. Něco trochu podobného tj. vysoké kolmé žulové stěny (ale ne Half Dome) se dá najít v Norsku a scenérie hlavního údolí je podobná trochu té v Milford Sound na NZ (tam ovšem s mořem).

Vynechat Death Valley je škoda i při nedostatku času. Samotný průjezd stojí za tu zajížďku a snad nejhezčí vyhlídka Zabriskie Point je kousek od hlavní silnice. I písečné duny jsou z ní vidět. Další důležitá místa Badwater a Artist Drive jsou nedaleko. Na spaní může být v noci v údolí dost horko, ale pozdě odpoledne jsem si těch 47°C (neobvykle už po půlce května) užil a patřilo to k zajímavým zážitkům.

Yosemite je Yosemite, ale třeba takový Lauterbrunnen je docela podobný... tím to nechci nijak shazovat.

• (upraveno 2019-01-11T18:25:17+01:00)

Díky za komentáře. O těch Yosemitech mi to říkalo několik známých a myslím, že i na netu se to vyskytlo. Ale byla by fakt škoda to vynechat.

Co se týče medvěda, máme jen rozmazané video (zato tam jdou slyšet sprostá slova z mé strany). Já špatně vidím na dálku, možná jsem v ten moment ani neměla brýle, takže proto jsem si ho nevšimla. V bezpečí domova to samozřejmě mám tendenci zlehčovat, ale v ten moment jsem se bála snad jako nikdy v životě.

Já jsem to napsala nepřesně, Death Valley právě bylo v plánu jen projet cestou do Vegas (ale nijak moc se tam nezastavovat), jenže tím, že jsme místo toho zamířili na jih, už jsme se nevraceli.

Proky

Taky jsme nechtěli řešit rezervace ubytování předem, protože jsme chtěli mít volnost v tom, kam který den dojedeme. A tak jsme si na tři týdny půjčili hotel na kolech :) https://www.facebook.com/prokyav...=3&theater

Což by i splňovalo tvou poznámku u podobného auta v SF - „Nutně potřebuji toto auto“ ;)

je super :D

Na kole z Alp k Jadranu
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2020-11-18T09:28:31+01:00 7 komentářů
Evropa 2020

750 km zážitků z Rakouska, Itálie, kousku Slovinska a Chorvatské Istrie. Celý tenhle výlet byla impulsivní akce. Doba koronavirová cestování nepřeje, přesto jsme prahli po nějakém dobrodružství. V Čechách na kole jezdíme rádi, tak proč nezkusit dojet k moři?  V pátek nám…

Afrika jednou Afrika navždy, nebo myslíte že né?
Andrea Kaucká 2020-11-16T15:15:00+01:00 9 komentářů
Afrika 2008

Napříč Afrikou Rok 2020 je divně divný. Svět se hodně zpomalil, pro mnohé dokonce zastavil. Na obloze na nějakou dobu zmizely bílé stopy plechových ptáků nesoucích osazenstvo prahnoucí po tajemství.…

Černá Hora za časů korony
Jarda 2020-11-15T17:13:13+01:00 12 komentářů
Evropa 2020

Černou Horou křížem krážem za nelehkých podmínek na hrozných silnicích. ÚvodemTenhle cestopis není, jak už u mě bývá zvykem, klasickým cestopisem, ale spíš průvodcem pro danou zemi. A tentokrát můžu s čistým svědomím prohlásit, že Černou Horu máme projetou křížem krážem…

Agadir - Vánoce v Africe
Tesna 2020-11-15T14:58:56+01:00 2 komentáře

Zimní výlet do Maroka, kde jsme strávili týden na Vánoce, a odvezli si spoustu spíše rozporuplných vzpomínek.. Vánoce v roce 2016 jsme strávili na Tenerife, poprvé mimo rodinu a domov.  A protože se ukázalo, že něco pro nás dříve tak nepředstavitelného, být v tuto zimní dobu někde v teple,…