2. Severní Amerika
  3. Spojené státy americké
  4. Roadtrip po západe USA kde a ako ušetriť

Roadtrip po západe USA kde a ako ušetriť

Je veľa blogov a cestopisov o tejto téme. Ja som to teda skúsil poňať trošku inak. Spísal som, čo by som teraz spravil inak, načom by som vedel ušetriť.
Cestopis z výpravy „USA roadtrip“ z roku 2022 napsal(a) johny258

Zážitky pro tebe sepsal(a) johny258

21. 03. 2022, poslední aktualizace 2022-03-21T21:40:21+01:00

johny258 Na Cestujlevne je už 4 měsíce, napsal(a) pro tebe 1 cestopis .

johny258

O terénne auto ani mne nešlo. Išlo hlavne o to, že sme cestovali štyria a teda bolo treba niekde dať 4 velké kufre. Nato bolo nutné auto s velkým kufrom. Skôr ma zaujíma to čo som písal, že či je možné požičať auto úplne bez ich poistiek a dorobiť poistenia na worldwideinsure. Máte s tým niekto skusenosť?

Jsou i jiné úspornější typy aut, kam se vejdou 4 kufry.

Úplně bez pojistek ne, protože WWI je pojištění spoluúčasti. Navíc v USA není povinné ručení automaticky spojené s autem jako v Evropě a WWI by to nenahradilo. Turo není klasická půjčovna, takže WWI nelze použít. Na Lyft se zeptej mailem na WWI. Mají auta od Sixt, tak to možná jde, ale jen jako pojištění spoluúčasti tj. nějaké základní havarijní pojištění být musí.

Avatar uživatele floodland
floodland

Auta jsou průšvih teď všude. A je otázka, jestli se to vůbec zlepší. S cenou teď nikdo nebude mít potřebu jít dolů a já se bojím chvíle, kdy budou fleety pouze z elektromobilů.

Avatar uživatele floodland
floodland

Za mě ubytko bookovat klidně až v daný den. To už vím, kam plus mínus večer dojedu a ceny jsou o hodně lepší. Jinak nouzově se dá v pohodě přespat v autě, ale záleží na počtu osob. Las Vegas už je promořený hotelama s resort fee, pozor některé vyhledávače to do ceny nezahrnují a pak budete překvapeni na recepci.

Nemám s tím zkušenost, ale cestou po NP asi většinou moc motelů poblíž NP není a v sezóně mohou být plné a v některých městech může být těžší najít něco levnějšího o víkendu.

MIGUELAS

Některé stránky uvádějí i ceny bez daně, to je potom další překvapení.

• (upraveno 2022-03-23T01:14:38+01:00)

Asi některé poznámky někomu pomůžou, ale hlavně se dá ušetřit nepůjčováním si terénního auta, když na tento itinerář (a drtivou většinu jiných itinerářů) není třeba, i kdyby dali objednaný typ. V Death Valley jste asi nejeli na Racetrack a v Monument Valley se to sice asi hodilo, ale za ty navýšené náklady za celou dobu to oproti nutnosti krátké projížďky s místními indiány (při půjčení běžného auta) nestojí. Terénní auto si půjč v Austrálii, kde se občas opravdu využije (nebo v Africe).

Další možnost úspor je za ubytování pro lidi nevyžadující komfort, kteří rádi tráví co nejvíc času v přírodě (výhodou je pak max. flexibilita). Stačí si vzít na spaní (nebo levně koupit v USA) stan, karimatku, spacák (případně i něco na vaření, což ušetří další peníze, restaurace ani nemusí být k dispozici) nebo spát v autě (třeba v SUV po sklopení zadních sedadel, pokud cestují max. 2, jak jsem to dělal v Austrálii). Spát se dá v kempech v NP nebo zdarma v National Forests, které bývají u NP. Já jsem nespal ani jednou v motelu či hotelu za 2,5 měsíce cestování po USA (bez Aljašky a Havaje, ale ani tam ne), jen ve městech v hostelech, ale to bylo zase bez auta (kromě Las Vegas).

MIGUELAS
  • (upraveno 2022-03-24T22:44:17+01:00)

Tak opravdu vše jde vyřešit spaním v autě, při 1-2 osobách, z NP vždy vyjet ven a sem tam nějaký motel s kupóny po cestě, takto jsem tam fungoval déle než 5 týdnů několikrát po sobě. Ale začínám být skeptický, nezávisle na době půjčení (nezáleží na tom jestli květen nebo září 2022) se auto nižší kategorie na týden v LA nebo Vegas pohybuje kolem 20.000 Kč. Takže poprvé v životě si tam auto nepujcim, byl jsem zvyklý na minimálně Corollu, horší Cruze nebo vyšší za 4000 týdně s plnou pojistkou, po dvou týdnech vyměnit za jiné auto, protože po velkém nájezdu začaly svítit servisní kontrolky... ty časy jsou asi definitivně pryč.

Bari podle Danielle Steel
Lukáš Koula 2022-05-23T20:58:25+02:00 3 komentáře
Itálie 2021

aneb jedna bláznivá cesta pro polibek od dívky mých snů ... V krátkosti k Bari na začátek: Už teď v úvodu vím, že tenhle cestopis bude krátký, ale o to zajímavější. Pro jistotu však jméno slečny, okolo které se děj příběhu odehrává, neuvedu a ani zde…

Za pár PENů v Peru
Avatar uživatele conic30
conic30 2022-05-21T22:46:36+02:00 2 komentáře
Peru 2022

...aneb výprava do země, o které jsem netušila, že chci navštívit.... Začalo to jak už pro mě typicky. Nad ránem sedím v ambulanci a při čekání na výsledky brouzdám na netu po akčních letenkách. Po více než dvou covidových letech, kdy člověk nemohl skoro ani z domu, se…

Belgie - dámská jízda na pár dní
Míša Peterková 2022-05-21T18:45:06+02:00 0 komentářů
Belgie 2022

Ráda bych se podělila o své zážitky a praktické rady o Belgii - Brusel, Gent, Bruggy. Den 1. BruselVe čtvrtek 12.5. jsme vstávaly ve 3.20. Opravdu brzy ráno, zato ale natěšené na naši cestu. Prodloužený víkend v Belgii a jen 3 kamarádky, značka ideál. Letěly jsme z Prahy do Charleroi,…

Barneyho víkendové (ú)lety: Tenerife
Barney1987 2022-05-18T00:09:09+02:00 15 komentářů
Španělsko 2022

48hodin na Tenerife. Předmluva:Rozhodl jsem se sepsat seriál cestopisů s názvem " Bárneyho víkendové (ú)lety".  Jak tyto výlety a tento nápad vznikl?... Vlastně úplně náhodou. Jako bežný smrtelník a zaměstnanec, mám…