Roadtrip Tureckem se Zabřezlinkou na krku

Trochu netradičně jsme chtěli poznat zemi, která je známá jako letní dovolenková destinace českých koupáků v AI hotelech. Na týden jsme si půjčili auto a vyrazili na velký roadtrip Malou Asií..

Cestopis z roku 2022 napsal Danny.709

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele Danny.709
Zážitky pro tebe sepsal Danny.709
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-05-25T13:35:49+02:00

Danny.709 procestoval 51 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 6 lety a napsal pro tebe 8 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Denisa Kvalt
před 11 měs

Ahoj, pises: "mezi městy Cay a Dinar považuji za vůbec nejhezčí úsek na celém roadtripu ", myslis, ze se tam daji udelat nejake kratke puldenni roundtripy? Prohlizela jsem detailne mapy.cz vc streetviews z google map, ale nic moc jsem nenasla... v srpenci bychom tam radi jeli. Moc diky!

Avatar uživatele Danny.709
Danny.709
před 11 měs

Ahoj Deniso, tedy, to jsi mě docela zaskočila...a to trekuju celkem rád. :)

Abych přímo odpověděl, tak nevím. Zároveň si ale úplně nemyslím, že pro trekování bude tahle oblast ideální. Co si pamatuji, tak většinou to bylo široké prostranství v dáli ohraničené horami - dostat se k nim po polňačkách přes přilehlé vesničky bude možné, ale co bude dál a jak to bude schůdné úplně nevím. Přímo v horách pak vede tak pětina silnice, ale to byly zase velké sešupy, moc si nedovedu představit tam odstavit auto a odejít.

Za sebe bych při návratu do Turecka mnohem radši zvolil pro trekování Lýkijsou stezku (je ale více profláknutá). Alternativně bych zvolil asi méně frekventovanou oblast mezi městy Manavgat a Seydisehir - píšu o tom i v cestopise na konci dne 3, tam mě strašně moc mrzelo, že nebyl čas zastavit a trochu ty hory prochodit.

Snad jsem poradil, užij si Turecko!

Avatar uživatele
Iva
před rokem

Ahoj, díky za cestopis. Mohla bych poprosit o podrobnosti k půjčení auta? Také hledám něco spolehlivého, kde nepotřebuji kreditku. Dalaman Rent a Car jsem našla, ale stránky pouze v turečtině, tam jste asi nerezervoval, že :-)? Děkuji!

Avatar uživatele Danny.709
Danny.709
před rokem

Ahoj Ivo,

děkuji za upozornění - rezervovali jsme tady: https://www.rentacardalamanairport.com/

Avatar uživatele
Iva
před rokem

Super! Moc diky za tip i inspirujici cestopis 😉 Mame v planu podobnou trasu, jen az do Kappadokie to se dvema malymi detmi asi nedojedeme. No uvidime 🙂

Avatar uživatele Danny.709
Danny.709
před rokem

Ten náš program byl hodně nacpanej a do Kappadokie jsme pak jeli hlavně proto, že moře nebylo ideální na koupání a nevadí nám strávit více času v autě s delším přesunem. Ten přesun tady vypadá jako dvě věty, ale pro toho, kdo tyhle dlouhé cesty nemusí... Pro srovnání je to jako naplánovat si týdenní cestu po Moravských městech, hradech a dalších zajímavých místech a během cesty zařadit do programu italské Benátky. :-D

Myslím, že při tvé cestě už bude dostatečně teplo i na koupání v moři a asi tuhle možnost s dětmi oceníte. Na druhou stranu by mě potěšilo, kdyby tahle zajížďka někoho inspirovala. :) Každopádně si užijte dovolenou.

Avatar uživatele
Betty
před rokem

Díky moc za cestopis, vaše cesty se mi skvěle čtou. Část míst známe dobře, ale Kappadokie nás snad ještě někdy čeká. Nemůžu si pomoct, chtěla bych se tam proletět balónem. :) A gratuluji k miminku na cestě!

Avatar uživatele Danny.709
Danny.709
před rokem

Ahoj Betty, moc děkujeme.

Tvé milé komentáře u cestopisu nás vždycky potěší. :) Tentokrát se nám z těch dvou možností podařilo (na rozdíl od Puebly) vybrat tu lepší. :-D

Musím říct, že ty balony nad Kappadokií budou zajímavý zážitek, mně by úplně stačilo koukat na to ze země. Bohužel, počasí tomu tentokrát nepřálo a vůbec se nelétalo. Tak snad budeš mít při své cestě více štěstí...

divan
před rokem

Měli jsme během obou našich cest po TR štěstí na počasí. Balónů nad Kappadokií jsme díky tomu viděli po ránu desítky z okna našeho hotelu v Avanosu a byl to krásný pohled.

Avatar uživatele
cali
před rokem

Díky za cestopis, něco využiji... Ale tedy zabřezlinka, twe to je strašný slovo, jak z emimino.cz;-)

Avatar uživatele Danny.709
Danny.709
před rokem

Díky, vždycky jsem rád, když se to někomu hodí dál...

S tou Zabřezlinkou jsem měl zrovna kreativní chvilku a prostě to muselo ven. :)

Mig21
před rokem

Vdaka za cestopis, ohladne check-inu ryanair, staci letenka cez appku a oni to na checkine vymenia za papierovu letenku?

Avatar uživatele Danny.709
Danny.709
před rokem

Ahoj. A já si zase myslím, že bude stačit letenka v telefonu. Po nás tu vytištěnou nikdo nechtěl na přepážce vidět. Odevzdali jsme jen pasy, podle toho nás našli, slečna potvrdila, že už jsme k letu odbaveni a vytiskla nám letenky. Takže fyzicky jsme ty papírové vůbec nepotřebovali.

Ale tak zase...kdo se spolehne za to, že tam stejný člověk bude i příště...

Avatar uživatele Rosm
Rosm
před rokem

Měli jsme to před 14 dny stejně, tedy jen odbaveno přes telefon. Odbavovali jsme ale 1 zavazadlo, tak jsem si byl jistý, že papírovou letenku nepotřebujeme, že nám ji stejně vytisknou.

divan
před rokem

Díky za pěkný cestopis a za připomenutí některých míst navštívených před mnoha lety během dvou cest do TR. V Kappadokii jsme natrefili na filmaře z Bollywoodu, kteří v jednom odlehlejším kaňonu mezi městy Göreme a Avanos točili sci-fi. Herci měli slušivé mimozemské oblečky a stylově :-) doplňovali už tak marťanskou atmosféru úžasného místa, kterým Kappadokie je. Mausoleum v Halikarnasu za návštěvu opravdu nestojí, byly to vyhozené peníze a promrhaný čas. K vidění tam nebylo prakticky nic, jen pár kamenů a nějakých nákresů, jak to kdysi mohlo vypadat.

Avatar uživatele Danny.709
Danny.709
před rokem

Ahoj a díky.

Mám pocit, že v Kappadokii se pořád něco točí. My tam taky viděli (v Red Valley) nějaký malý štáb natáčející reklamu, videoklip nebo spot. Žádné extravagantní oblečení ale (bohužel) neměli.

Na filmaře z Bollywoodu jsem narazil minulé léto v Tallinnu, kde udělali z hlavního vstupu do hudebního klubu indické velvyslanectví v Oslu.