S Jakom z Užhorodu do Kyjeva

44-ročným malým prúdovým Jakom-40 z ešte menšieho užhorodského letiska na pravidelno-nepravidelnej linke do Kyjeva
Cestopis z roku 2019 napsal tonic

Ukrajina je jedna z mála ľahko dostupných krajín, kde sa ešte stále dá za rozumnú cenu preletieť raritnými dopravnými lietadlami sovietskeho pôvodu. Väčšinu takýchto liniek operuje zaporožský výrobca leteckých motorovMotor Sich, ktorý má vo svojej flotile zbierku Antonovov a aj malý trojmotorový “skoro” biznisjetJak-40. Keď sa objavila informácia, že sa v júni (znovu)spúšťalinka z Užhorodu do Kyjeva, bolo rozhodnuté. Treba otestovať Jakolev s odletom z obskurnéhoužhorodského letiska. A čím skôr, tým lepšie, letecké spojenia z Užhorodu nemajú dlhú životnosť.

Pokračovanie na mojom blogu:

Zážitky pro tebe sepsal tonic

22. 07. 2019, poslední aktualizace 2019-07-22T11:14:44+02:00

tonic žije na Slovensku a procestoval 58 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 12 cestopisů . Má své stránky http://tonicove.sk.

Další cestopisy, které napsal tonic

Víkend pri ruskom Baltiku - Kaliningrad
tonic 2019-08-16T11:21:22+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Od začiatku júla nám do obskurnej ruskej exklávy medzi Poľskom a Litvou stačia bezplatné elektronické víza. Pôvodný plán návštevy severu Poľska sme operatívne upravili a na víkend nakukli do Ruska.

Od Užhorodu po Sjanky – vlakmi po Zakarpatí
tonic 2019-07-17T12:56:21+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Niekoľko dní v krásnom prostredí Užockého národného parku na ukrajinsko-poľsko-slovenskom pomedzí

Uvítanie leta v Abcházsku
tonic 2019-07-01T10:37:42+02:00 1 komentář
Gruzie 2019

Prvý letný predĺžený víkend v malej čiernomorskej krajinke Abcházsko

Betónový Belehrad
tonic 2019-06-06T21:58:10+02:00 0 komentářů
Srbsko 2019

Belehrad nie je láska na prvý pohľad, ale mňa osobne očaril aj po tretíkrát. Tentokrát najmä betónové dedičstvo z čias minulých. Pár viet o víkendovom roadtripe do srbskej metropoly.