3. Čína
  4. ŠANGHAJ za KAČKU

ŠANGHAJ za KAČKU

Nejlidnatější čínská metropole, impozantní mrakodrapy a hned vedle nádherné čínské chrámy, výborná kuchyně, rychlovlak, čínské fejky, ale také město mnoha tváří a mnoha omezení. To vše je Šanghaj.
Cestopis z roku 2019 napsala Kateřina Ostrá

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

10. 04. 2019, poslední aktualizace 2019-07-09T20:37:20+02:00

Kateřina Ostrá a procestovala 25 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 30 cestopisů .

Taky jsem si zavzpomínal na denní zastávku v Šanghaji, díky! Děsně jsme se nacpali a navíc nemůžu zapomenout, jak moje drahá polovička na tržnici nemohla uvěřit tomu, na co právě kouká - domorodci tam řešili svoje závodní cvrčky. 😂 Jenom Maglev mě absolutně nenadchnul, očekával jsem totiž, že dopravní prostředek na magnetickém polštáři nebude po cestě drncat...

Google v Číně opravdu nefunguje a používat VPNky je přímo nelegální, ale od čeho jsou offline mapy v mobilu, že. 😊

Míra Šťastný

Ahoj Kačko, byl jsem v Šanghaji v listopadu 2018. Vrátily se mi vzpomínky na neskutečné město. Napsal jsem taky svoje zážitky, cestopis tady najde kdo chce poznávat město více dní, jako já. Ale pravdu máš, je to úžasný město a taková esence všeho čínského :-)

Ahoj Míro, moc děkuji! S tou esencí jsi to trefil! :)

Ahoj, zase skvěle napsáno! :) V Šanghaji jsem byla cca 4 roky zpátky, tak jsem prostřednictvím tvého příběhu trochu zavzpomínala. Můžu se zeptat, jak jste letěli? Měli jste v Číně i nějakou technickou zastávku? Letos se chystám do Vietmanu a uvažuji, že bych letěla obdobně přes Čínu s dlouhým přestupem a také bych čas využila k prohlídce města. Nejsem si však jistá jak to je s tou technickou zastávkou a tranzitním vízem, tak jestli si to náhodou také neřešila. Děkuji :)

• (upraveno 2019-05-09T09:02:51+02:00)

Ahoj Kláro, omlouvám se za pozdní reakci... Předně moc děkuji za milou zpětnou vazbu, vážím si jí. Jinak jsem letěla z China Eastern z Prahy na Filipíny (Cebu). Cestou TAM jsme měli dvě zastávky, jedna byla v Xian nebo jak se to píše, tam bylo jen doplnění paliva, kdy nás vyhnali z letadla, ale nikam mimo tr. zónu se nedalo. Jen jsme obkroužili chodby a vrátili se po asi 5ti!!! otřesných kontrolách (aniž bychom vystrčili paty z letiště) zpátky do našeho letadla. Druhý stop byla Šanghaj Pudong, ale jen dvě hodinky, tak jsme je přetrpěli na letišti.

Cesta zpátky už měla jen jeden stop, a to ve zmíněné Šanghaji - na 17 hodin a zbytek už z cestopisu víš. Pokud máš víc jak 5 hodin, klidně letiště opustit lze. Rychlovlakem jsi ve městě za 10 minut. Nic dopředu - víza - neřeš, na letišti tě pracovníci navedou do patřičné fronty "ven", vyplňuje se akorát modrý imigrační lísteček a vystojí ta fronta :) Já mám jen příručák, taže zavazadla jsem při opuštění letiště neřešila, ale určitě i se zavazadlem v podpalubí to jde.

Užij si Vietnam, taky se tam chystám :)

Mockrát děkuji za informace, včera jsem zrovna koupila letenku do Hanoje přes Pekning. Mám dost dlouhé přestupy na cestě tam i zpět (20 a 15 h), takže toho určitě využiji a poznám Peking zase trochu jinak, poprvé jsem tam byla s cestovkou.

Děkuji, věřím, že Vietnam bude boží! Kdy se tam chystáš? Ještě letos, nebo někdy výhledově? :)

Letos už to nezvládnu, ale brzo! A těším se třeba na tvoje fotky a dojmy!! Užij si to!

Do Vietnamu jsem letěl s China Eastern taky přes Šanghaj, po cestě zpátky i s tou zastávkou v Xi'Anu. Nikomu bych neradil, že nemá řešit dopředu víza, minimálně je dobré se podívat (ideálně ještě před koupí letenky), jak přesně jsou ty lety vedeny a přečíst si článek na téma bezvízový tranzit v Číně, který je kupodivu k nalezení na tomto webu. 😁 https://www.cestujlevne.com/blog...tup-v-cine Jinak v Xi'Anu z nás byli trošku překvapení, asi to byla novinka, ale nakonec si s přestupujícími cizinci bez víza poradili a vícenásobné kontroly si taky nepamatuju, max. jednu. Doufám, že se místní ouřadové od té doby poučili a že ty pravidla jiní čínští ouřadové ještě 3x do roka nezmění. 😂

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

NIKARAGUA za KAČKU, den 4️⃣a 5️⃣ ➡️ vulkány MASAYA a MOMBACHO
Kateřina Ostrá 2020-03-13T21:56:04+01:00 60 komentářů
Nikaragua 2020

Sopka vedle sopky. Ať už neaktivní nebo aktivní, pořád RESPEKT. Země, která zastaví tep a po pár vteřinách ho rozbuší. Jak splašený koně. To vše je Nikaragua.. NIKARAGUAzaKAČKU, den 4️⃣ - MASAYA VOLCANODnes nás čeká den, na který nemůžu těšením se dospat.. Budíček ve 4 🙈🤣 (kecám, tentokrát se s tím časovým posunem trochu peru, no..).Každý den park otevírá …

NIKARAGUA za KAČKU, den 3 ➡️ GRANADA
Kateřina Ostrá 2020-03-10T01:18:18+01:00 5 komentářů
Nikaragua 2020

...tohle je skutečná Nikaragua. Hrozná chudoba a i přes to - úsměv na tváři... A protože je pro Vás na čtení jednoho ZA KAČKU "cestopisu" moc, co takhle daily report? 😜😉Datum: 8.3.2020GRANADA..Vstáváme v Leonu. Ráno jsme si dali budíček okolo 5 hodiny ranní.  Vůbec to nevadí …

IZRAEL podruhé za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-01-15T11:38:56+01:00 62 komentářů
Izrael 2020

Země dvou tváří, kultur a náboženství. Montekové a Kapuleti pod jedním žhnoucím sluncem v dechberoucí pustině. Všudypřítomné samopaly přes ramena takřka dětí, přesto pocit naprostého bezpečí. Izrael.. Termín: leden 2020 PROČ IZRAEL PODRUHÉ?Protože Izrael je i po desáté málo... Tahle země má své jedinečné kouzlo a nepokazí jej ani bezpečnostní výstupní kontrola na letišti.. 🙈😂LETENKA DO IZRAELE?To…

MADEIRA za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-01-01T09:02:11+01:00 43 komentářů

Tunely (milion tunelů!), neuvěřitelná stoupání, hory, kopce, levády, cesty nad mraky, cesty skrz duhu, lanovky, majáky, poncha, maracuja, monstera deliciosa, madeirské víno, unikátní letiště, kvítka... Ostrov věčného jara, květin, levád, dechberoucích hor a kolena devastujících treků v oblacích, jedinečného vína a ještě jedinečnějšího letiště. Perla Atlantiku, evropská Havaj. To vše je Madeira…