3. Čína
  4. ŠANGHAJ za KAČKU

ŠANGHAJ za KAČKU

Nejlidnatější čínská metropole, impozantní mrakodrapy a hned vedle nádherné čínské chrámy, výborná kuchyně, rychlovlak, čínské fejky, ale také město mnoha tváří a mnoha omezení. To vše je Šanghaj.
Cestopis z roku 2019 napsala Kateřina Ostrá

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

10. 04. 2019, poslední aktualizace 2019-07-09T19:37:20+02:00

Kateřina Ostrá a procestovala 36 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 55 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Taky jsem si zavzpomínal na denní zastávku v Šanghaji, díky! Děsně jsme se nacpali a navíc nemůžu zapomenout, jak moje drahá polovička na tržnici nemohla uvěřit tomu, na co právě kouká - domorodci tam řešili svoje závodní cvrčky. 😂 Jenom Maglev mě absolutně nenadchnul, očekával jsem totiž, že dopravní prostředek na magnetickém polštáři nebude po cestě drncat...

Google v Číně opravdu nefunguje a používat VPNky je přímo nelegální, ale od čeho jsou offline mapy v mobilu, že. 😊

Tak vidíš, že umím prožít i gastronomii! I bez Japonska! 😉

Míra Šťastný

Ahoj Kačko, byl jsem v Šanghaji v listopadu 2018. Vrátily se mi vzpomínky na neskutečné město. Napsal jsem taky svoje zážitky, cestopis tady najde kdo chce poznávat město více dní, jako já. Ale pravdu máš, je to úžasný město a taková esence všeho čínského :-)

Ahoj Míro, moc děkuji! S tou esencí jsi to trefil! :)

Ahoj, zase skvěle napsáno! :) V Šanghaji jsem byla cca 4 roky zpátky, tak jsem prostřednictvím tvého příběhu trochu zavzpomínala. Můžu se zeptat, jak jste letěli? Měli jste v Číně i nějakou technickou zastávku? Letos se chystám do Vietmanu a uvažuji, že bych letěla obdobně přes Čínu s dlouhým přestupem a také bych čas využila k prohlídce města. Nejsem si však jistá jak to je s tou technickou zastávkou a tranzitním vízem, tak jestli si to náhodou také neřešila. Děkuji :)

• (upraveno 2019-05-09T09:02:51+02:00)

Ahoj Kláro, omlouvám se za pozdní reakci... Předně moc děkuji za milou zpětnou vazbu, vážím si jí. Jinak jsem letěla z China Eastern z Prahy na Filipíny (Cebu). Cestou TAM jsme měli dvě zastávky, jedna byla v Xian nebo jak se to píše, tam bylo jen doplnění paliva, kdy nás vyhnali z letadla, ale nikam mimo tr. zónu se nedalo. Jen jsme obkroužili chodby a vrátili se po asi 5ti!!! otřesných kontrolách (aniž bychom vystrčili paty z letiště) zpátky do našeho letadla. Druhý stop byla Šanghaj Pudong, ale jen dvě hodinky, tak jsme je přetrpěli na letišti.

Cesta zpátky už měla jen jeden stop, a to ve zmíněné Šanghaji - na 17 hodin a zbytek už z cestopisu víš. Pokud máš víc jak 5 hodin, klidně letiště opustit lze. Rychlovlakem jsi ve městě za 10 minut. Nic dopředu - víza - neřeš, na letišti tě pracovníci navedou do patřičné fronty "ven", vyplňuje se akorát modrý imigrační lísteček a vystojí ta fronta :) Já mám jen příručák, taže zavazadla jsem při opuštění letiště neřešila, ale určitě i se zavazadlem v podpalubí to jde.

Užij si Vietnam, taky se tam chystám :)

Mockrát děkuji za informace, včera jsem zrovna koupila letenku do Hanoje přes Pekning. Mám dost dlouhé přestupy na cestě tam i zpět (20 a 15 h), takže toho určitě využiji a poznám Peking zase trochu jinak, poprvé jsem tam byla s cestovkou.

Děkuji, věřím, že Vietnam bude boží! Kdy se tam chystáš? Ještě letos, nebo někdy výhledově? :)

Letos už to nezvládnu, ale brzo! A těším se třeba na tvoje fotky a dojmy!! Užij si to!

Do Vietnamu jsem letěl s China Eastern taky přes Šanghaj, po cestě zpátky i s tou zastávkou v Xi'Anu. Nikomu bych neradil, že nemá řešit dopředu víza, minimálně je dobré se podívat (ideálně ještě před koupí letenky), jak přesně jsou ty lety vedeny a přečíst si článek na téma bezvízový tranzit v Číně, který je kupodivu k nalezení na tomto webu. 😁 https://www.cestujlevne.com/blog...tup-v-cine Jinak v Xi'Anu z nás byli trošku překvapení, asi to byla novinka, ale nakonec si s přestupujícími cizinci bez víza poradili a vícenásobné kontroly si taky nepamatuju, max. jednu. Doufám, že se místní ouřadové od té doby poučili a že ty pravidla jiní čínští ouřadové ještě 3x do roka nezmění. 😂

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

TURECKO za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-02-27T21:43:37+01:00 48 komentářů
Turecko 2021

Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt se zasněženým. Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt. Navíc moře,…

LISABON potřetí za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-02-09T16:55:56+01:00 89 komentářů
Portugalsko 2020

Jedna z nejkrásnějších evropských metropolí, jaké jsem dosud viděla. Město žloutkových košíčků, portského vína, žlutých tramvají, schodů, strmých ulic a výtahů. Město, které lehlo při ničivém zemětřes. Jedna z nejkrásnějších evropských metropolí, jaké jsem dosud viděla. Město žloutkových košíčků, portského vína, žlutých tramvají, schodů, strmých ulic a výtahů. Město, které lehlo při ničivém…

ŠPANĚLSKO-PORTUGALSKÝ roadtrip za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-01-17T18:10:40+01:00 55 komentářů
Evropa 2020

Že to nejde projet? Španělské a portugalské pobřeží za 8 dní = téměř 2 000 km, 2 vstupní QR kódy, nespočet pláží,útesů,majáků,psů, Prosecca, dechberoucích vyhlídek a chvil a to vše - Covidu navzdory!. TERMÍN:‌ ‌listopad 2020‌KOMPLETNÍ CESTOPIS ZDE:https://1url.cz/@spanelskoportug...adtripzaKA PROČ‌ ŠPANĚLSKO-PORTUGALSKÝ roadtrip?‌ ‌Letenky do Malagy z Prahy za 279 Kč v jednom směru a v…

ROK 2020 za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-12-31T13:58:38+01:00 41 komentářů

Karibik, Atlantik, Pacifik. Asie, Afrika, Střední Amerika, Evropa. Covid, repatriace, výstup na Teide a dva noví kocourci. Prostě ROK 2020 za KAČKU. Covidu navzdory ✌✈💛. 2020 4 kontinenty 3 oceány 35 realizovaných letů (26 cest zrušených) 16 letišť 18 vstupů do letištního salonku 6 roadtripů se spaním v autě 2 mezinárodní jízdy Flixbusem a 2 devítihodinové jízdy…