Se stanem trochu tajemným ostrůvkem El Hierro.

Kdo má rád klid, krásné lesy, rozmanitou krajinu, čistý vzduch i moře, kempování ve volné přírodě a ještěrky, toho tento nejmenší z Kanárských ostrovů jistě nezklame.

čtení na 3 minuty
hodnoceno 6 x

Cestopis z roku 2019 napsal Zbyněk Milfait

Zážitky pro tebe sepsal Zbyněk Milfait
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-04-28T17:28:37+02:00

Zbyněk Milfait procestoval 0 zemí světa světa, nejvíce . Na Cestujlevne.com se přidal před 1 rokem a napsal pro tebe 18 úžasných cestopisů.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Díky za cestopis. El Hierro byl poslední ostrov, co mi z Kanárských chyběl a líbil se mi nejvíc. Doprava se mi zdá lepší letecky z Tenerife Norte.¨

Fakt krásný ostrov, bez turistů, neuvěřitelně malebný a proměnlivý. V prosinci na jihu v městečku La Restinga tropické noci. Moje dojmy zde:

MIGUELAS

Taky jsem o tomto ostrůvku snil a sen jsem si splnil před několika lety. Treky delavam, teď už méně, pěšky mám z poloviny z minula udělány většinou podél pobřeží, kde to šlo, všechny Kanárské ostrovy. Na El Hierro jsem treky nedělal, měl jsem tam jen auto na 5 dnů. A z mého subjektivního pohledu, El Hierro jednou stačilo. Stejně tak Gomera (auto na týden) jednou stačila. Na Gomere trek z města až na letiště, neoslovilo mě to. Za mě, ruku do ohně dám za čtyřlístek Lanza/Fue/GC/Tenerife a líbilo se mi na La Palmě, kde jsem kdysi byl bohužel bez auta a každou noc venku (bez stanu) jsem zmokl.

Avatar uživatele Ivo
Ivo

Na me pusobila z auta Gomera jako skoro nejlepsi z kanarskych ostrovu na trekky. Co se ti tam nezdalo? La Palma je nicmene take skvela na trekovani.

MIGUELAS

Nedokážu to konkretizovat, řekl bych, že nejméně atraktivní ve srovnání s ostatními ostrovy (z mého úhlu pohledu). Ano, před 12 lety jsem trekoval a neměl problém tam spát na odlehlých plážích, v opuštěných barácích, na kruhacich, pod mostem, v záhonech kde v 5 ráno pouštěli zavlažování, nebo úplně nejlepší byly 0.7 roury pod cestama nebo barranco, kde žádná voda nikdy netekla, ale už jsem starší, přece jen výhoda půjčení levného auta je k nezaplacení (trochu dražší na Fue/Lanza/La Palma). Venku i v krásných 14 stupních v noci je zima, v autě si zatopis. Ani se mi už nechce s sebou vláčet jídlo, pití, víno na pár dní... jednoduše si nakoupím plný kufr žrádla když jedu do odlehlejších končin.

Avatar uživatele Matouš Saidl
Matouš Saidl

O tomhle ostrově jsem vždy snil, jednou se tam chci podívat