Šílený Balkán

Stačí si půjčit auto a vyrazit na více jak 3 000 km cestu

Cestopis z roku 2019 napsal Ondřej Tollinger

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsal Ondřej Tollinger
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-12-13T14:33:30+01:00

Ondřej Tollinger procestoval 51 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 5 lety a napsal pro tebe 7 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Andrea_Pernik
před 3 lety

Tiez sme boli minuly rok na Maglici, ale isli sme rovno z toho parkoviska Prijevor hore a vracali sme sa naspat cez Trnovacko. Prislo mi to tak lepsie. Je to o dost kratsie a nemusis ist tu istu cestu 2x. :)

Avatar uživatele
Jaroslav Flídr
před 3 lety

My sme na Trnovačko boli dve noci, je tam čo pochodiť aj iné, ako Maglič. A návštevy salašov s rakijou, kajmakom, syrom...ojojój.

Avatar uživatele
Jaroslav Flídr
před 3 lety

Najvyšší vrch Kosova je Maja e Njerit ( Rudoka e Mahde, alebo macedónsky Velika Rudoka ) 2 658 m n.m. Niektoré zdroje uvádzajú 2 660m a aj 2 661m. Nachádza sa v pohorí Šar planina, na hranici s Macedónskom.

Avatar uživatele
Ondřej Tollinger
před 3 lety

Záleží podle jakých zdrojů, oficiálně je nejvyšší hora Kosova Djeravica. I když možná to brzy změní. :) To je jako s nejvyšší horou Evropy, já jdu na Elbrus a hotovo. :D

https://cs.wikipedia.org/wiki/Djeravica

Avatar uživatele
Jaroslav Flídr
před 4 lety

Stihli ste toho dosť na jednej ceste. Bol som na všetkých týchto kopcoch, len trošku iným štýlom. Djeravica ale nie je najvyšší kopec Kosova. A ten prechod cez hranice na Trnovačko jazero býval legálny.

Avatar uživatele
Ondřej Tollinger
před 4 lety

Ne? A jaký je nejvyšší vrchol Kosova? Podle oficiálních údajů by měl být. Přechod k Trnovačku je možný bez komplikací, ale oficiálně to legální není. Posílal jsem dotaz na ambasádu a jakékoli překročení hranic bez razítka je považované za neoprávněný vstup do země a nedoporučuje se. :)