3. Švédsko
  4. STOCKHOLM V KOSTCE prodloužený víkend

STOCKHOLM V KOSTCE prodloužený víkend

Našlapané 3 dny s ochutnávkou Švédska
Cestopis z výpravy „STOCKHOLM prodloužený víkend“ z roku 2019 napsal Marek Podzemný

Zážitky pro tebe sepsal Marek Podzemný

06. 08. 2019, poslední aktualizace 2019-08-06T05:49:58+02:00

Marek Podzemný žije v České republice a procestoval 34 zemí světa, nejvíce Evropu a Střední Ameriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 4 cestopisy .

Avatar uživatele Petra Veselá
Petra Veselá

Úžasný cestopis - Stockholm nás čeká příští rok, ale tak na 10 dnů. Pojedeme s ročním prckem, tak snad to nebude moc náročné :) Velmi jsem ocenila váš tip na stockholmpass, tak ještě naplánovat, jestli se nám to vyplatí (s ohledem na prcka). Štastné další cesty a díky

Marek Podzemný

Díky. Myslím, že se to i s malým dítětem vyplatí. V ceně Stockholm Pass je mnoho "výletů", takže se dá právě na lodích nebo v autobuse odpočinout a ulevit nohám.

Dobrý den pane Podzemný, mohla bych se s Vámi spojit telefonicky ? Chceme také jet začátkem září. Díky Blažejová

Marek Podzemný

Sakra. Asi je pozdě, když je dnes 11.9.2019....bohužel systém v Cestujlevne.com neupozorňuje na nové komentáře, takže nelze reagovat včas a nechodím tady každý den.... Tak kdyby náhodou....733610206

Aluška
  • (upraveno 2019-08-10T16:18:36+02:00)

Vyplatí se určitě letět na Arlandu, hlavně kvůli úspoře času. Loni jsme absolvovali oba lety z Arlandy, ale letos jsme si řekli, že zkusíme zpáteční cestu s Ryanairem ze Skavsty, takže můžu porovnat, že je to fakt otrava, v buse strávíte min. 80min.(když to dobře jede) a cena lístku koupenýho dopředu byla 129 SEK (jeden směr). Když doletíte na Arlandu a víte, že budete jezdit MHD, tak si hned na letišti koupíte třeba třídenní kartu a dostanete se na ni až do centra (bus + pendeltag), takže vám odpadají další náklady na cestu. Takže i když bude letenka třeba o 500,- dražší vůči letišti Skavsta, tak jste pořád v plusu.

Jinak bych nesouhlasila s cenama ubytováná v létě.... jelikož má plno Švédů volno a dovolený, je ubytování levnější právě přes prázdniny v létě. My sehnali hotel Best western plus ve čtvrti Solna (15min do centra metrem max.) za krásných 3700,- na 3noci se snídaní( ubytování moc pěkný a luxusní snídaně), to jsme loni v září a v červnu dali za ubytování daleko víc.

Jestli se vyplatí koupit danej Stockholm pass je na úvaženou, pokud chcete prolízt každý museum tak asi jo, ale jinak se s kartou na MHD dostanete skoro všude, včetně pár linek lodí a i na letní sídlo krále na Drottningholm, což rozhodně doporučuju.

Jinak za mě je Stockholm nádhernej, těším se, až se tam opět vrátím, pořád je tam co objevovat a když chytnete parádní počasí, nebudete chtít zpátky :-) kam se hrabe Paříž, tam by mě už nikdo nedostal. Otázkou je, jak to ve Švédsku dopadne s těma přistěhovalcema, protože jich je tam opravdu šíleně moc a Stockholm je na tom asi nejhůř :-(, na "pravýho" Švéda málem nenarazíte :-( .

Avatar uživatele niemandos
niemandos
  • (upraveno 2019-08-10T16:32:53+02:00)

Tak jsem ten vás prispevek četl se zaujetím.Nabyl jsem dojem, jak je ve Stockholmu krásne, když se tam opakovaně vrácite. Souhlasím i s s tím, ze do Paříže už nikdy. No a poslední větou jste ty pozitiva všechny splachla do toalety tou poznámkou a ekonomických migrantech. Ale i tak diky. Aspon vím, kam opravdu nemám letet. :-)

Neboj, niemandos, na turistických místech Stockholmu uvidíš především turisty tak jako kdekoliv jinde na světě (ale soudě podle mé krátké návštěvy před 4 lety ne žádné velké davy). Do některých částí nebo předměstí Stockholmu bych nešel zrovna tak, jako bych nešel do některých částí mnohých západoevropských měst (ale s tím nemám osobní zkušenost ani jiné podrobné informace).

Avatar uživatele Katka
Katka

Ekonomickych imigrantov ako aj utecencov je v Stokholme vela, no narozdiel od inych miest neotravuju s predavanim, hello my friend ani nicim podobnym. Teda s vynimkou Rumunov a Bulharov, ktori zobru takmer vsade.

Su stvrte, kde prakticky nie su Svedi. Su stvrte, kde prakticky nie su ne-Svedi. Staci sa vyhnut prvemu druhu a clovek by s imigrantami nemal mat problem.

Aluška

Já to nemyslela tak, že tam kvůli migrantům nemáte jezdit.... to ne.... je to v pohodě, jen je potřeba si na to na ulici, v metru a všude zvyknout a jak někdo brečí, že tu máme plno muslimáčů atd., tak ať se jede podívat tam :-) . Ale jak říkám, nikdy jsme s něma neměli problémy, oni si žijou svým životem, jen jsou trochu hlučnější a maj prostě ty svoje zvyky. Ale taky řídí metro, busy a vidíte je všude, takže se asi snažej zapadnout.

Zdravím Vás Marku, skvělý cestopis! Díky moc! :)

Díky za ocenění :-)

Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • (upraveno 2019-09-11T21:33:21+02:00)

Je otázka nakolik se pak vyplatí létat na Skavstu, když následně platíte takovou raketu za dopravu do centra.

Arlanda se dá za 30-40 EUR z Prahy s Norwegian nebo ČSA a Flixbus jezdí z letiště za 99 Kč.

Marek Podzemný

Souhlasím. Rozhodně je výhodnější letět na letiště Arlanda. Z našeho regionu tam bohužel nic neletí a tak bychom stejně zaplatili raketu ( a čas ) abychom se dostali do Prahy nebo do Vídně. Navíc z Arlandy se dá dostat už městskou dopravou na kterou jsme měli Travelcard, takže i Flixbus by byl navíc. Díky za komentář.

Avatar uživatele Katka
Katka

V pondelok okolo 14 sa vsetci bavili namiesto prace preto, ze vecsina Svedov ma v tomto obdobi niekolko tyzdnov dovolenky. A vecsinu z nej stravia niekde vo Svedsku :)

Marek Podzemný

Tak to by odpovídalo. Nic to ale nemění na tom, že u nás děláme něco špatně, když si nemůžeme dopřát několik týdnů dovolenky 😜 Díky

Avatar uživatele nitram.jac
nitram.jac 2021-03-06T01:12:22+01:00 0 komentářů

. Tady začni psát svůj cestopis...

Jordánský road trip za časů ramadánu
Avatar uživatele Jiří
Jiří 2021-03-01T19:08:31+01:00 0 komentářů
Jordánsko 2019

Jak jsme (ne)drželi půst, za týden objeli jordánské highlighty a na závěr tak trošku nabourali . Ke zdejší početné sbírce jordánských cestopisů přidávám i naše zážitky ozvláštněné mimo jiné návštěvou během ramadánu (květen 2019). V plánování cesty mi velmi pomohla spousta článků, cestopisů a…

TURECKO za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-02-27T21:43:37+01:00 48 komentářů
Turecko 2021

Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt se zasněženým. Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt. Navíc moře,…

Slnečný roadtrip k mrazivému Baltiku
tonic 2021-02-20T09:55:43+01:00 0 komentářů
Polsko 2021

Po polroku sme sa aspoň na pár dní vydali mimo Slovenska. Výlet na sever Poľska, rýchle zbúchaný pár dní pred zmenou hraničného režimu, mal byť skôr z "núdze cnosť", no zimný Baltik nás očaril. Pokračovanie na mojom blogu:https://tonicove.sk/slnecny-road...u-baltiku/