STOCKHOLM V KOSTCE prodloužený víkend

Našlapané 3 dny s ochutnávkou Švédska

Cestopis z roku 2019 napsal Marek Podzemný

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsal Marek Podzemný
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-08-06T06:49:58+02:00

Marek Podzemný procestoval 35 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 4 úžasné cestopisy.

Zobrazit profil

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petra Veselá
Petra Veselá
před 4 lety

Úžasný cestopis - Stockholm nás čeká příští rok, ale tak na 10 dnů. Pojedeme s ročním prckem, tak snad to nebude moc náročné :) Velmi jsem ocenila váš tip na stockholmpass, tak ještě naplánovat, jestli se nám to vyplatí (s ohledem na prcka). Štastné další cesty a díky

Avatar uživatele
Marek Podzemný
před 4 lety

Díky. Myslím, že se to i s malým dítětem vyplatí. V ceně Stockholm Pass je mnoho "výletů", takže se dá právě na lodích nebo v autobuse odpočinout a ulevit nohám.

Avatar uživatele
Kateřina Blažejová
před 4 lety

Dobrý den pane Podzemný, mohla bych se s Vámi spojit telefonicky ? Chceme také jet začátkem září. Díky Blažejová

Avatar uživatele
Marek Podzemný
před 4 lety

Sakra. Asi je pozdě, když je dnes 11.9.2019....bohužel systém v Cestujlevne.com neupozorňuje na nové komentáře, takže nelze reagovat včas a nechodím tady každý den.... Tak kdyby náhodou....733610206

Aluška
před 4 lety

Vyplatí se určitě letět na Arlandu, hlavně kvůli úspoře času. Loni jsme absolvovali oba lety z Arlandy, ale letos jsme si řekli, že zkusíme zpáteční cestu s Ryanairem ze Skavsty, takže můžu porovnat, že je to fakt otrava, v buse strávíte min. 80min.(když to dobře jede) a cena lístku koupenýho dopředu byla 129 SEK (jeden směr). Když doletíte na Arlandu a víte, že budete jezdit MHD, tak si hned na letišti koupíte třeba třídenní kartu a dostanete se na ni až do centra (bus + pendeltag), takže vám odpadají další náklady na cestu. Takže i když bude letenka třeba o 500,- dražší vůči letišti Skavsta, tak jste pořád v plusu.

Jinak bych nesouhlasila s cenama ubytováná v létě.... jelikož má plno Švédů volno a dovolený, je ubytování levnější právě přes prázdniny v létě. My sehnali hotel Best western plus ve čtvrti Solna (15min do centra metrem max.) za krásných 3700,- na 3noci se snídaní( ubytování moc pěkný a luxusní snídaně), to jsme loni v září a v červnu dali za ubytování daleko víc.

Jestli se vyplatí koupit danej Stockholm pass je na úvaženou, pokud chcete prolízt každý museum tak asi jo, ale jinak se s kartou na MHD dostanete skoro všude, včetně pár linek lodí a i na letní sídlo krále na Drottningholm, což rozhodně doporučuju.

Jinak za mě je Stockholm nádhernej, těším se, až se tam opět vrátím, pořád je tam co objevovat a když chytnete parádní počasí, nebudete chtít zpátky :-) kam se hrabe Paříž, tam by mě už nikdo nedostal. Otázkou je, jak to ve Švédsku dopadne s těma přistěhovalcema, protože jich je tam opravdu šíleně moc a Stockholm je na tom asi nejhůř :-(, na "pravýho" Švéda málem nenarazíte :-( .

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 4 lety

Tak jsem ten vás prispevek četl se zaujetím.Nabyl jsem dojem, jak je ve Stockholmu krásne, když se tam opakovaně vrácite. Souhlasím i s s tím, ze do Paříže už nikdy. No a poslední větou jste ty pozitiva všechny splachla do toalety tou poznámkou a ekonomických migrantech. Ale i tak diky. Aspon vím, kam opravdu nemám letet. :-)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Neboj, niemandos, na turistických místech Stockholmu uvidíš především turisty tak jako kdekoliv jinde na světě (ale soudě podle mé krátké návštěvy před 4 lety ne žádné velké davy). Do některých částí nebo předměstí Stockholmu bych nešel zrovna tak, jako bych nešel do některých částí mnohých západoevropských měst (ale s tím nemám osobní zkušenost ani jiné podrobné informace).

Avatar uživatele Katka _1
Katka _1
před 4 lety

Ekonomickych imigrantov ako aj utecencov je v Stokholme vela, no narozdiel od inych miest neotravuju s predavanim, hello my friend ani nicim podobnym. Teda s vynimkou Rumunov a Bulharov, ktori zobru takmer vsade.

Su stvrte, kde prakticky nie su Svedi. Su stvrte, kde prakticky nie su ne-Svedi. Staci sa vyhnut prvemu druhu a clovek by s imigrantami nemal mat problem.

Aluška
před 4 lety

Já to nemyslela tak, že tam kvůli migrantům nemáte jezdit.... to ne.... je to v pohodě, jen je potřeba si na to na ulici, v metru a všude zvyknout a jak někdo brečí, že tu máme plno muslimáčů atd., tak ať se jede podívat tam :-) . Ale jak říkám, nikdy jsme s něma neměli problémy, oni si žijou svým životem, jen jsou trochu hlučnější a maj prostě ty svoje zvyky. Ale taky řídí metro, busy a vidíte je všude, takže se asi snažej zapadnout.

Avatar uživatele
Matěj
před 4 lety

Zdravím Vás Marku, skvělý cestopis! Díky moc! :)

Avatar uživatele
Marek Podzemný
před 4 lety

Díky za ocenění :-)

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Je otázka nakolik se pak vyplatí létat na Skavstu, když následně platíte takovou raketu za dopravu do centra.

Arlanda se dá za 30-40 EUR z Prahy s Norwegian nebo ČSA a Flixbus jezdí z letiště za 99 Kč.

Avatar uživatele
Marek Podzemný
před 4 lety

Souhlasím. Rozhodně je výhodnější letět na letiště Arlanda. Z našeho regionu tam bohužel nic neletí a tak bychom stejně zaplatili raketu ( a čas ) abychom se dostali do Prahy nebo do Vídně. Navíc z Arlandy se dá dostat už městskou dopravou na kterou jsme měli Travelcard, takže i Flixbus by byl navíc. Díky za komentář.

Avatar uživatele Katka _1
Katka _1
před 4 lety

V pondelok okolo 14 sa vsetci bavili namiesto prace preto, ze vecsina Svedov ma v tomto obdobi niekolko tyzdnov dovolenky. A vecsinu z nej stravia niekde vo Svedsku :)

Avatar uživatele
Marek Podzemný
před 4 lety

Tak to by odpovídalo. Nic to ale nemění na tom, že u nás děláme něco špatně, když si nemůžeme dopřát několik týdnů dovolenky 😜 Díky