Stopoval jsem 50 km od syrských hranic a slyšel výbuchy

Když plánuju výlet, vždy se snažím ho co nejméně naplánovat, o to větší dobrodružství to pak je. A tak jsem si stopnul blázny ve šrotu a nechal se vypískat od vojáka na hranicích se Syrií

Cestopis z roku 2020 napsal Jan Vidim

Zážitky pro tebe sepsal Jan Vidim
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-10-15T19:22:26+02:00

Jan Vidim procestoval 43 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 3 lety a napsal pro tebe 4 úžasné cestopisy.

O Kurdistánu jsi někdy slyšel? Pokud sem ještě chodí Navaja, dala by ti školu;-)

Samozřejmě?

Ahmad Masúd

Myslím, že Navaja minimálně čte ;-)

Ahmad Masúd

Vzhledem k relativně neobvyklému cíli výletu by se hodilo uvést více podrobností a reálií. Např. kdy jste letěli, jaké jsou momentálně (předpokládám, že jde o nedávnou akci) covid opatření v Turecku atd.

Stran výstřelů ... no, při mé poslední návštěvě Turecka nějaký kokot odpálil ve městě bombu. Pár takových zážitků a nadšení rychle vyprchá...

Oukej, díky za radu.

'Nadšení' jsem schválně nepoužil, to bych řekl že je až moc pozitivní emoce. Na druhou stranu jsem skutečně rád, že jsem tam byl. V tu chvíli podělanej až za uši

Avatar uživatele eva.vaver
eva.vaver

Hezké, je z toho vidět takové to správné cestovatelské nadšení. Ale s tou Sýrií bych to až tak nehrotila, ne? Vždyť do těchto zemí jako Irák, nebo minimálně Kurdistán nebo třeba Afghánistán nebo právě do té Sýrie se dá normálně dostat s místním průvodcem. A Irán má, jak se shodne většina cestovatelů, snad nejúžasnější obyvatele na světě.

Znáš youtubera drewbinsky? Koukni na jeho videa nebo instagram. Celkem boží inspirace.

Jan Vidim

No to jsme si pak říkali, že je to takové vyhrocené a ve skutečnosti prostě město a prostě auto. Ale když tu posledních x let absolvujeme mediální masáž, ty pocity jsou pak silnější. A ano lze se tam normálně dostat s průvodcem, ale my neměli ani plán ani průvodce, takže nadšení že jsme tam bylo celkem na místě.

Drew Binsky je frajer, jednou bych chtěl mít byznys jako má on. Loooong way to go

Ahmad Masúd

Nepochybně se tam dostat dá, ale obvykle to není low cost záležitost.

Průvodce chtěl za Sýrii 1000 USD na 5 dní

Jan Vidim

Spisovatelský střevo úplně nemám a tak ocením každý konstruktivní i nekonstruktivní komentář. Je to můj první cestopis. Jo a dejte follow na instagramu, tam mi jde to vyprávění o dost lépe a je to realtime. :D