Stopover v Ománu

3 dny, 4 noci a skoro 1 100 km severním Ománem

Cestopis z roku 2019 napsal Dave.96

Zážitky pro tebe sepsal Dave.96
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-06-04T15:25:08+02:00

Dave.96 procestoval 30 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 5 lety a napsal pro tebe 3 úžasné cestopisy.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Bylo by prosím možné uvést jméno/odkaz na ten kemp poblíž Wadi Ghul?

Nespal jsem tam, ale je to asi tento resort: http://jebelshamsresort.com/accomodation/

Cena odpovídá pro 4 lidi (arabský stan s 2 přistýlkami). Jinak jsou poblíž ještě další dva resorty.

Dave.96

Ahoj, v horách jsme spali zde: https://1url.cz/6M8Ep

Avatar uživatele hhh _1
hhh _1

Díky Davidovi za tenhle cestopis a Liborovi za cenné rady. Nejen pod timhle cestopisem :) Budu mít v Ománu 3 noci a 4 celé dny, na základě právě přečteného vidím, že budu schopný zažít více, než jsem si původně myslel!

Pěkně sepsané a super itinerář na krátký výlet. Za 3-denní stopover jste stihli 5 nejzajímavějších míst severu Ománu a něco z Maskatu a Nizwy. I když je mnoho levnějších zemí, Omán není drahý, pokud se vybírá levné ubytování a spí v autě nebo ve vlastním stanu tam, kde není levnější ubytování. Napíšu ještě pár poznámek k textu (v uvozovkách je citace z cestopisu).

"Nenapadá mě jediné místo na světě, kde by dneska někdo stavil takto monumentální stavbu tohoto typu.“ V Abu Dhabi je ještě hezčí, novější a pro 2-krát víc lidí. Můžeš si to přidat k další cestě do Ománu (třeba jako stopover v Dubaji a pak busem). Fotky mám tady: https://www.zonerama.com/liborst...um/5062258

"V Nizwě samozřejmě míříme hned ke známé pevnosti. Za vstup chtějí 5 OMR i přesto, že v průvodci píšou 0,5 OMR, asi chyba v čárce... Je tedy otázka, jestli chyba u pevnosti v Nizwě byla v průvodci anebo v pokladně.“ Chyba byla v zastaralém průvodci. Pevnost pronajali soukromé firmě, která zvedla ceny z těch symbolických 30 Kč, které jsou vybírány na ostatních pevnostech stále.

"Zpětně si říkám, že by cestu do hor zvládlo asi i obyčejné auto s předním náhonem, jen pomaleji a za sucha.“ Potvrzuju.

„rychlost na cedulích u silnice překračujeme už o dost a další pokutu ze zahraničních výletů nepotřebuji.“ Na dálnicích jsou pravidelně automatické radary (nevím, jestli všechny funkční) a mají toleranci 15%. Mimo dálnice a obce je radar velmi nepravděpodobný, ani se policajti nemají kam schovat. V jižní půlce Ománu jsem jezdil běžně na rovných úsecích mimo obce 160 km/h. Hrozí snad jen střet s velbloudem za horizontem, ale horizontů moc není a velbloudi jsou jen občas. Jiné auto jelo někdy jen jedno za půl hodiny.

„Velká část cesty až k městečku Sur vede po dálnici, přestože v mapě dálnice značená není.“ Loni v dubnu byla tato dálnice rozestavěná v celé délce s pár úseky z části hotovými a v mapě to tedy ještě nezaktualizovali. (Rozestavěný byl i dlouhý úsek jižně od Nizwy.)

Na další cestu do Ománu doporučuju vyrazit i do jižní půlky. Fotky z mé cesty z přelomu března a dubna 2018 jsou tady: https://www.zonerama.com/liborst...um/5062300