Cestopis

Svatý Vincenc a Grenadiny

Jeden z mála navštěvovaných karibských ostrovů.
Cestopis z roku 2019 napsal Daniel Valchovník

Svatý Vincenc a Grenadiny

Pokud čtete název „Svatý Vincenc a Grenadiny“ (Saint Vincent and the Grenadines) poprvé v životě, určitě nejste jediní. Tento ostrovní stát v Malých Antilách v Karibiku totiž opravdu nepatří k nejznámějším. Jenže poklidná atmosféra a krásná příroda dávají tušit, že se jedná o zajímavou destinaci, ale ne s tolika turisty jako u sousedních karibských ostrovů, které jsem navštívil například Barbados, Bahamy, Sv.Lucie aj. Mimochodem se tu natáčely i některé scény populární filmové série Piráti z Karibiku. Pokud se tedy rádi vydáváte do méně známých končin světa jako já, Svatý Vincenc a Grenadiny je tou správnou volbou. Pro mne se jedná o poslední ostrov v Karibiku, který mi chyběl. Tímto skvostem uzavírám návštěvu všech karibských ostrovů. Ostrovy SVG získaly nezávislost na Velké Británii v roce 1979. Dodnes jsou nicméně součástí Commonwealthu, hlavou státu je britská královna Alžběta II. Svatý Vincenc a Grenadiny jsou známy díky produkci banánů a kokosů. Nezanedbatelný přínos pro kasu představuje turistický ruch. U druhého ostrova Grenadiny se jednalo o jeden z nejdražších karibských ostrovů, který jsem navštívil. Svatý Vincenc je sopečného původu, proto zde prakticky nenajdete pláže s bílým pískem jako na sousedním Barbadosu nebo Grenadě. Terén je kopcovitý a serpentýnami na sever ostrova jsem se dostal pronajatým autem až za dvě hodiny. Grenadiny, konkrétně ostrov Bequia, kde jsem vegetoval má pláže o mnohem lepší.

Kingstown

Při cestě na Svatý Vincenc a Grenadiny jsem se nejprve ocitnul v Kingstownu, hlavním městě a zároveň nejdůležitějším přístavu země. Kingstown mi připadá jako průměrné maloměsto. Přesto je velmi živý a domy rozeseté na zalesněném kopci dotvářejí jedinečnou atmosféru. Za zmínku pak stojí i tradiční trhy. Navštěvuji Botanickou zahradu (St. Vincent and the Grenadines Botanic Gardens), která je zřejmě nejstarší v celém tropickém světě, počátky se totiž datují do roku 1765. Dokonce jsem se mohl procházet po letištní ploše mezinárodního letiště, které bylo před dvěma lety zavřeno. Takže další zážitek.

To nejlepší nakonec

Tečkou nakonec bylo rybaření na širém moři. Mé první rybaření a neskutečný zážitek. Chytili jsme asi 4kg tuňáka a ještě přímo na lodi jsem ochutnal nejčerstvější sashimi v životě.

Zážitky pro tebe sepsal Daniel Valchovník

03. 04. 2019, poslední aktualizace 2019-09-08T17:16:16+02:00

Daniel Valchovník žije v České republice a procestoval 140 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 8 cestopisů . Má své stránky http://camarq.eu.

Komentáře

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

 
 

Další cestopisy, které napsal Daniel Valchovník

Čtení na 10 minut
Kazachstán - Kyrgyzstán

Na krátkou návštěvu do střední Asie za přírodními krásami, památkou UNESCO a místní gastronomií.

❤️ Oblíbené
Čtení na 13 minut
Dovolená v kurdské části Iráku
Daniel Valchovník 2019-09-24T09:21:57+02:00 8 komentářů
Irák 2019

Líbí se mi objevovat svět a poznávat nová místa. Navštěvuji 130 nezávislou zemi světa.

❤️ Oblíbené
Čtení na 6 minut
First Class s Qatar Airways A380
Daniel Valchovník 2019-09-08T15:08:02+02:00 10 komentářů
Katar

Tentokráte jsme se vydali na cestu s leteckou společnost Qatar Airways, která byla vyhodnocena jako nejlepší na světě.

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Dovolená v africké Angole
Daniel Valchovník 2019-04-20T10:44:05+02:00 15 komentářů
Angola 2019

Netradiční dovolená

Další cestopisy