Tak co je novýho v New Yorku, Šárko?

Město je žijící organismus. Bourají se staré domy a staví se nové, přibývají linky metra, krachují restaurace, vznikají kavárny a galerie, dnes je moderní to a zítra zase tohle ...

Cestopis z roku 2019 napsala Šárka Morávková

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsala Šárka Morávková
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-10-01T12:30:08+02:00

Šárka Morávková procestovala 52 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 8 lety a napsala pro tebe 14 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
sosice
před 3 lety

Fascinuje mne, že v okolí Central Perku :), respektive jeho jižní strany, sic! postaví 300m mrakodrap a hle až potom co staví druhý, třetí, tak si vedení města, po stížnostech lidí, co se jdou slunit na vyhlášené trávníky, uvědomí, že ty budovy hází do parku až 1,5km stíny. To už mi přijde jako silně dementní záležitost. Jinak my tam byli loni v listopadu a 3 dni na W a 6 dní na NY MUSEL STAČIT. Včetně procházky vymrzlým prázdným parkem ... (zrovinka tam přilítla tlaková níže od pólu a krapet ziminka na packy byla)

Šárka Morávková
před 3 lety

Žila jsem v New Yorku 5 měsíců (za rok to bude 20 let), a i když se tam každý rok vracím, vždycky mám co objevovat. A s lidmi, co tam jezdí se mnou, jsme se shodli, že 8 dní je tak akorát, pokud chce člověk vidět maximum z Manhattanu a trochu i z okolních částí. A aby to nebylo jen o těch Top atrakcích, ale třeba o místech, kam turisti nelezou. Každé velkoměsto se dá zvládnout za dva, za tři dny. Ale taky za týden a za měsíc. Podle gusta. Já jsem městská "šlapka" :-)), byla bych všude týdny, kdyby to šlo...

padrino11
před 3 lety

Já myslím, že NY je společně s Washingtonem tak na týdenní prohlídku. Na nákupy už mi přijde out. I když loni jsem tam ulovil 6 párů bot. Za ceny hotelů v NY se dají sehnat hotely a auto v Kalifornii a letenky do Kalifornie stojí prakticky stejně. S autem se pak mnohem lépe nakupuje. Už proto že je možno zajet kam člověk potřebuje a nákup je kam dávat. A pokud platí sugardaddy tak není co řešit.

Šárka Morávková
před 3 lety

A kde? East River nebo Hudson?

padrino11
před 3 lety

TJmaxx