Tanzanie a Zanzibar 2018

Africké safari a ostrov koření v jednom

Cestopis z roku 2018 napsal Tomáš Cibulka

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsal Tomáš Cibulka
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-10-01T17:17:50+02:00

Tomáš Cibulka procestoval 42 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 15 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Vonšovský
před 2 lety

Skvělý cestopis. Porovnávám s vlastními zážitky z Tanzánie a úplně to sedí. Na pláži v Paje naštěstí bylo poznat, že místní mají vymezenou jasnou hranici a do areálu hostelu nikdy nevkročí, jen se drží třeba 10 centimetrů od něj a pokřikují na Vás svoje nabídky. Oproti třeba Barceloně příjemné vylepšení, kde Vám tu cervezu strkají až pod nos.

Avatar uživatele Vojtěch Kaštovský
Vojtěch Kaštovský
před 4 lety

Tomáši, super cestopis, dobře napsaný, díky za něj :)

Avatar uživatele Michal _14
Michal _14
před 4 lety

Zdravím. Chtěli jsme jet tentokrát právě do Tanzanie a případně to spojit se Zanzibarem. Zanzibar jsme zavrhli už dříve (byli jsme v Mozambiku a tam je to opravdu na pohodu). A po přečtení si už rozhodně nejsem jistý, zda jet do Tanzánie (byli jsme několikrát v JARu (běžné auto nebo 4x4 a ubytování v hotelech a samozřejmě Swazijsko a Lesoto jsme nevynechali) a rovněž v Botwaně a Namibie (HiLux se stanem na střeše) a tam je opravdu jiná Afrika, než to, co popisuješ). Takže asi podobný názor jako Libor_s :-) Každopádně děkuji a myslím, že mi to hodně pomohlo v rozhodování.

Avatar uživatele
Tomáš Cibulka
před 4 lety

Nechci tady nějak zavrhovat Tanzanii nebo Zanzibar, v rámci Afriky nemohu porovnávat:( Ale prostě v porovnání s Asií tam ta volnost nebyla, z kempu mě nechtěli pustit ani na kešku pár set metrů vedle. Jako taky bych raději asi půjčil auto a pohyboval se po vlastní ose...

padrino11
před 4 lety

Zajímavé, většina lidí má safari spojené s Keňou, nebo Tanzanií, mně pro účely safari přijde mnohem vhodnější JAR (Kruger), nebo Botswana (delta Okavango) - nepotřebuješ žádné vízum, nepotřebuješ platit agentury, ani místní helomyfriendy, stačí si půjčit na letišti běžné auto (cca 500 czk/den) a s ním navštívit parky které chceš (max. 500 czk/os/den). Díky autu máš absolutní volnost a možnost navštívit i ostatní vzdálenější atrakce.

Avatar uživatele
Tomáš Cibulka
před 4 lety

Tak JAR i Botswanu zmiňuji už v prvním odstavci, jako další možnosti. Myslím, že pro spoustu lidí je Afrika velká neznámá, a tak raději volí na nějaké první seznámení Tanzanii nebo Keňu. Každopádně díky za tip, ta větší svoboda mi v Tanzánie hodně chyběla...

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Padrino, opravdu v deltě Okavanga stačí obyčejné auto, abys viděl zvířata? To spíš je třeba koupit pak výlety s místním řidičem v teréňáku, ne? I tak je to ale dobrá varianta, která má i výhody oproti pouze individuální cestě po Krugeru. Podobně je to třeba v NP Hlane ve Svazijsku, kde se navíc nosorožci dají vidět při úsvitu z pár desítek metrů přímo z kempu za plotem z řídce rozmístěných planěk a pár drátů a antilopy se procházejí kempem (na rozdíl od kempů v Krugeru, které jsou důkladně oplocené a pro mnohé obsahují až příliš civilizace).

Jinak cestopis je pěkně napsaný a praktický a potvrzuje mi předchozí názor, že do Tanzánie nepojedu minimálně do té doby, než budu mít tolik peněz, abych se nemusel moc ohlížet na náklady a tvrdě vymáhaná dýška (toto ale třeba v JAR a Svazijsku neplatí, jak Tomáši zobecňuješ na celou Afriku a ani důrazní a otravní prodejci tam nejsou). I když mluvil jsem i s cestovateli, kteří v Tanzánii za cestování moc neutratili, ale tito nejeli na safari a na Zanzibar, spíš někam do méně turistických míst.

Avatar uživatele
Tomáš Cibulka
před 4 lety

Libor_S: Zobecňuji na celou Afriku na základě dvou zemí, což není asi reprezentativní vzorek. Hlavně to byla turistická místa, takže tam se to dá čekat.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 4 lety

Tam máš na webu každého parku uvedeno jestli potřebuješ 4x4 nebo ne. Když si vystačíš s těmi kam se dostaneš s běžným autem a vynecháš předražené soukromé parky tak se to zvládnout relativně lowcost.

Kdo to chce více dobrodružně může si půjčit toho Hiluxe se stanem na střeše jak tady někdo psal.

Avatar uživatele
chandler82
před 4 lety

Ale ale, Naděždo, poslední dobou tvé příspěvky nějak ztrácejí šťávu... Ty jsi nám nějak vyměkla :-)