To nejlepší z Kolumbie

Cestopis z roku 2021 napsal melounek

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal(a) melounek
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-02-24T11:44:25+01:00

melounek procestoval(a) 9 zemí světa světa, nejvíce Jižní Ameriku a Severní Ameriku. Na Cestujlevne.com se přidal(a) před 7 měsíci a napsal(a) pro tebe 11 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Matho
před 3 měs

Pekný cestopis.

Naviac minúť iba necelých 1800 eur komplet na bezmála 3 týždne v Južnej Amerike je veľmi slušné. 

Jakub Langer
před 3 měs

Taky mi prijde jako nadstandardni utrata. Inu asi ani o dalsi zazitky nebyla nouze.

Skoda te Leticie. Covid restrikce navstiveni tohoto udajne bezpecneho kousku kolumbijske Amazonie tedy znesnadnily. Celkem mi to pripomnelo predlonske (taky 2021, ale az listopad) zruseni letu na pralesni pacificke pobrezi do Bahía Solano prave z toho mensiho medellínskeho letiste (EOH). Tenkrat ovsem kvuli zatopenemu letisti (BSC) v departamentu Chocó. Financne to vyslo skvele, nebot zrusene lety zarezervovane za sodexo benefity pres kiwi dokonce letenka spolecnost vyplatila primo na miste.

Snad bych tam opravil, ze kousek od Peñolu je malovane mestecko Guatapé. A i kdyz Escobara moc nevyhledavam, pozor na to, ze plato je talir a plata je stribro (tedy stribro nebo olovo, neboli penize nebo smrt).

Dle pozadi cestopisu jsem se celkem tesil na fanynky kolumbijskeho narodaku nebo aspon na sexy Chicas de Aquila ...

... snad uz se opet letos ukazaly na Carnavalu Barranquilla jako kdysi:  https://www.youtube.com/watch?v=ghU21sD3cVs    

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 měs

Matho to zmínil jako naopak nízkou útratu, ale zahrnuje i mezinárodní letenky, dopravu z ČR a PCR test. 

Jakub Langer
před 3 měs

No prosim, kazdy to muzeme videt jinak. Cena mezinarodni letenky dejme tomu, Gepard tradicne drazsi, s PCR testem slo bohuzel o leden 2021 (pak v druhem pololeti 2021 uz nebyl potreba, i kdyz se opet plizive v prosinci zacinalo zprisnovat, co si vzpominam).

melounek
před 3 měs

jako jo, asi by se dalo i s nižším rozpočtem vyjít, kdybych nedával spropitné na potkání. A to pozadí jsem dal náhodné, z toho co jsem měl možnost vypozorovat, tak právě v Medellínu měli nejhezčí kusy :-)

Jakub Langer
před 3 měs

Tak samozrejme v Medellínu jsou chicas paisas (půvabné a svetlejsi Kolumbijky). U Pacifiku a Karibiku chicas costeñas (spise tmavsi krasky). Naopak v horach okolo Bogoty jsou chicas cachacas y rolas (spise indianstejsi). Ovsem zasadni primat si v Kolumbii drží chicas caleñas z tretiho nejvetsiho mesta Santiago de Cali ...

https://www.youtube.com/watch?v=07wGbTFQbBI

https://www.youtube.com/watch?v=TxDtON-OOyQ