Trojkombinace DC-Philly-NY za týden (bez auta) s kachničkou Jarynem 🐥💛

hodnoceno 20 x

Cestopis z roku 2022 napsal Jaryn

Zážitky pro tebe sepsal Jaryn
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-08-22T07:53:20+02:00

Jaryn procestoval 32 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 9 měsíci a napsal pro tebe 7 úžasných cestopisů.

Ziggy1

Jak píšete o těch hlavních městech, hlavním městem Spojených států byl dokonce i New York v letech 1785-90 (sídlo bylo ve Federal Hall na Wall Streetu.), pak do roku 1800 Philly a poté již WDC. Jinak 2,5 dne na Washington je asi fakt málo. My byli 3 noci a stejně jsem nestihl všechno, hlavně to druhé rozsáhlejší a vzdálenější letecké muzeum. V centru na Nation Mallu se nachází jedno menší (National Air and Space Museum) a u Dullesova letiště pak Steven F. Udvar-Hazy Center.

Jaryn

Díky, tak to mi uniklo ;-) Bohužel National Air and Space Museum se renovuje a je uzavřené.. jinak bychom tam strávili den :-D

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Jarynovi musím znova poděkovat za cestopisy bez půjčení auta. Jako sváteční řidička se s tím na dovolené nechci stresovat a zatím jsem necestovala s někým, kdo se toho nadšeně ujmul, takže jsme vždycky itinerář udělali odpovídajícím způsobem. New York mám ve skutečnosti vyhlídnutý už pár let, ale co naplat, v Evropě je tolik úžasných míst, kam se dostanu zalevno :D Nicméně, takovýhle výlet za 25 tisíc, klobouk dolů a inspirovalo mě to. Osobně bych tedy po městech víc popojížděla, ale to je tak všechno. Kdysi tu někdo zmínil, že v New Yorku je možné objednat si procházku s bývalým policajtem - to je taky alternativa. V NY bych nemusela jít do všech muzeí, takže... které/která bylo nejlepší? ;)

Jaryn

Já děkuji! 👍 Nejlepší.. těžko vybrat.. kdo je na zvířátka - tak přírodovědné, kdo je na obrazy - tak MET, kdo je na architekturu - tak Guggenheim, kdo je na letadýlka - tak Intrepid :-)

Avatar uživatele Martin Š
Martin Š

Pokud se koupí jízdenka na vlak dostatečně dopředu není cena o tolik vyšší než vlak. Za jízdenku NY-WDC jsem dával 29 USD a cesta je pohodlnější a o něco rychlejší. Kupoval jsem 3 mesice předem

"Pokud se koupí jízdenka na vlak dostatečně dopředu není cena o tolik vyšší než vlak". Čtu tuhle větu poněkolikáté, ale nějak jsem jí nepřišel na kloub.

Jaryn

Tak to jsi měl kliku.. já jsem 1,5 měsíce před cestou našel jízdenky na vlak za dvojnásobek toho, co stál bus.. takže to flixbus vyhrál. Jinak bych taky raději volil vlak, už pro to pohodlí ;-)

Avatar uživatele Standa 009
Standa 009

Pred par dny jsem se dival na ceny. V celku neni problem par tydnu predem koupit vlak NY-DC za 31 usd. Po 19ti dolarech jsou trasy NY-Phi a Phi-DC. Megabus tam ma terminy za 1usd.

Avatar uživatele Standa 009
Standa 009

Tuhle trojkombinaci mam taky v planu. Zopakoval by jsi casovou doatci stejne? Rikam si, jestli 2-3 dny na Philadelphii neni zbytecne moc a nesidis tim treba NY. V planu tam mam byt celych 8 dni. A nakupovat budu muset :-D

Jan Vidim

Píšu z NYC. A doporučuji navštívit Boston a vynechat Philly. Z Wash se dá doletet za 2 hodky a obě letiště jsou hned na metru. Jako bonus je výhled na NewYork z letadla.

Jaryn

Na Philly bohatě 2 dny stačí, možná i den a půl.. já si tam nechal nějaký čas na návštěvu Muzea umění, kam jsem se nakonec nedostal. Přidal bych si ten půlden až den na Washington.. anebo na ty nákupy v NY ;-) :-D Boston taky dobrý, ale Philly byla vždycky moje srdcovka a nutně jsem se tam potřeboval podívat :-)

Jan Vidim

A časovou dotací max 2 dny na Philly souhlasím. My zase museli do Mütter musea