Trojkombinace DC-Philly-NY za týden (bez auta) s kachničkou Jarynem 🐥💛

čtení na 13 minut
12 komentářů
hodnoceno 20 x

Cestopis z roku 2022 napsal Jaryn

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Jaryn
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-08-22T07:53:20+02:00

Jaryn procestoval 32 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 9 měsíci a napsal pro tebe 7 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Ziggy1
před měs

Jak píšete o těch hlavních městech, hlavním městem Spojených států byl dokonce i New York v letech 1785-90 (sídlo bylo ve Federal Hall na Wall Streetu.), pak do roku 1800 Philly a poté již WDC. Jinak 2,5 dne na Washington je asi fakt málo. My byli 3 noci a stejně jsem nestihl všechno, hlavně to druhé rozsáhlejší a vzdálenější letecké muzeum. V centru na Nation Mallu se nachází jedno menší (National Air and Space Museum) a u Dullesova letiště pak Steven F. Udvar-Hazy Center.

Jaryn
před 12 dny

Díky, tak to mi uniklo ;-) Bohužel National Air and Space Museum se renovuje a je uzavřené.. jinak bychom tam strávili den :-D

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
před měs

Jarynovi musím znova poděkovat za cestopisy bez půjčení auta. Jako sváteční řidička se s tím na dovolené nechci stresovat a zatím jsem necestovala s někým, kdo se toho nadšeně ujmul, takže jsme vždycky itinerář udělali odpovídajícím způsobem. New York mám ve skutečnosti vyhlídnutý už pár let, ale co naplat, v Evropě je tolik úžasných míst, kam se dostanu zalevno :D Nicméně, takovýhle výlet za 25 tisíc, klobouk dolů a inspirovalo mě to. Osobně bych tedy po městech víc popojížděla, ale to je tak všechno. Kdysi tu někdo zmínil, že v New Yorku je možné objednat si procházku s bývalým policajtem - to je taky alternativa. V NY bych nemusela jít do všech muzeí, takže... které/která bylo nejlepší? ;)

Jaryn
před 12 dny

Já děkuji! 👍 Nejlepší.. těžko vybrat.. kdo je na zvířátka - tak přírodovědné, kdo je na obrazy - tak MET, kdo je na architekturu - tak Guggenheim, kdo je na letadýlka - tak Intrepid :-)

Avatar uživatele Martin Š
Martin Š
před měs

Pokud se koupí jízdenka na vlak dostatečně dopředu není cena o tolik vyšší než vlak. Za jízdenku NY-WDC jsem dával 29 USD a cesta je pohodlnější a o něco rychlejší. Kupoval jsem 3 mesice předem

divan
před měs

"Pokud se koupí jízdenka na vlak dostatečně dopředu není cena o tolik vyšší než vlak". Čtu tuhle větu poněkolikáté, ale nějak jsem jí nepřišel na kloub.

Jaryn
před měs

Tak to jsi měl kliku.. já jsem 1,5 měsíce před cestou našel jízdenky na vlak za dvojnásobek toho, co stál bus.. takže to flixbus vyhrál. Jinak bych taky raději volil vlak, už pro to pohodlí ;-)

Avatar uživatele Standa 009
Standa 009
před měs

Pred par dny jsem se dival na ceny. V celku neni problem par tydnu predem koupit vlak NY-DC za 31 usd. Po 19ti dolarech jsou trasy NY-Phi a Phi-DC. Megabus tam ma terminy za 1usd.

Avatar uživatele Standa 009
Standa 009
před měs

Tuhle trojkombinaci mam taky v planu. Zopakoval by jsi casovou doatci stejne? Rikam si, jestli 2-3 dny na Philadelphii neni zbytecne moc a nesidis tim treba NY. V planu tam mam byt celych 8 dni. A nakupovat budu muset :-D

Jan Vidim
před měs

Píšu z NYC. A doporučuji navštívit Boston a vynechat Philly. Z Wash se dá doletet za 2 hodky a obě letiště jsou hned na metru. Jako bonus je výhled na NewYork z letadla.

Jaryn
před měs

Na Philly bohatě 2 dny stačí, možná i den a půl.. já si tam nechal nějaký čas na návštěvu Muzea umění, kam jsem se nakonec nedostal. Přidal bych si ten půlden až den na Washington.. anebo na ty nákupy v NY ;-) :-D Boston taky dobrý, ale Philly byla vždycky moje srdcovka a nutně jsem se tam potřeboval podívat :-)

Jan Vidim
před měs

A časovou dotací max 2 dny na Philly souhlasím. My zase museli do Mütter musea