Uvítanie leta v Abcházsku

Prvý letný predĺžený víkend v malej čiernomorskej krajinke Abcházsko
Cestopis z roku 2019 napsal tonic

Rôzne obskurné krajiny a regióny boli vždy v mojom hľadáčiku. Po návštevách Kosova, Severného Cypru,Podnesterska,Náhorného KarabachuaZápadnej Sahary, nadišiel čas spoznať aj separatistické Abcházsko. To sa po dvoch vojnách definitívne odtrhlo od Gruzínska a vyhlásilo nezávislosť. Tú uznala okrem pár neuznaných republík, Venezuely, Sýrie, Nikarague a veľmoci Nauru aj Moskva, ktorá ku koncu dňa má všetko pod kontrolou. Kremeľ tento čiernomorský región dotuje zo svojho rozpočtu, rozdáva obyvateľom ruské pasy a na pokoj tu dohliadajú ruskí vojaci.

Pokračovanie na mojom blogu:

Zážitky pro tebe sepsal tonic

01. 07. 2019, poslední aktualizace 2019-07-01T10:39:38+02:00

tonic žije na Slovensku a procestoval 58 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 9 cestopisů . Má své stránky http://tonicove.sk.

1 komentář

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Výborné jak obsahem, tak zejména výběrem lokality.

Další cestopisy, které napsal tonic

Betónový Belehrad
tonic 2019-06-06T21:58:10+02:00 0 komentářů
Srbsko 2019

Belehrad nie je láska na prvý pohľad, ale mňa osobne očaril aj po tretíkrát. Tentokrát najmä betónové dedičstvo z čias minulých. Pár viet o víkendovom roadtripe do srbskej metropoly.

Potulky Portom a severom Portugalska
tonic 2019-04-23T21:47:49+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Na západ často nezavítam, ale Portugalsko ma veľmi príjemne prekvapilo. Nie je to ten stredomorský temperament a manana, ale jedna príjemná a neskutočne zelená krajina s výbornými stejkami a vínom:)

Černobyl a Čiatura (so štipkou Kyjeva a Tbilisi)
tonic 2019-04-01T21:36:18+02:00 0 komentářů
Napříč světem 2019

Predlžený víkend na dvoch depresívnych, no veľmi zaujímavých miestach. Obe svojho času prekvitali, no jedno postihla katastrofa nukleárna a druhé katastrofa ekonomická.

Gastrovíkend v Ľvove (a Kyjeve)
tonic 2019-03-19T21:27:56+01:00 6 komentářů
Ukrajina 2019