V business class nejdelší linkou světa (poslední díl)

Jak jsem se proletěl 18 hodin ze Singapuru do New Yorku letem Singapore Airlines SQ22 v business třídě...

Cestopis z roku 2019 napsal Kryštof Hájek

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Kryštof Hájek
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-05-30T02:02:03+02:00

Kryštof Hájek procestoval 73 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 7 lety a napsal pro tebe 13 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vera.zmeskalova
vera.zmeskalova
před 4 lety

Klobouk dolů!!! Nádhera! Vtipně napsané, nádherné fotky! Jsem také vášnivá fotografka a i "kameramanka", a tak já zase ze svých cest stříhám dokumentární celovečerní filmy s komentářem /ten teprve v posledních třech letech, kdy jsem se to konečně naučila/, hudbou, titulky. Mají velký úspěch. Já letěla jen jednou v business a to zcela náhodou a byl to relativně krátký let. Dovedu si pohodlnou cestu představit na dalekých trasách. Mám často pocit, že čím delší let, tím menší prostor mezi sedačkami. Také létám klasickými lety a když po 1,5 -2 dnech přesunu vylezu z letadla celá rozlámaná, tak si říkám již nikdy! Vydrží mi to měsíc dva a šup, už zase do nepohody, do neznáma, do hor, pod stan, k domorodcům... jsem z Tvých cestopisů nadšená, a to je ještě nemám prolouskané všechny. Zase se mám co učit! Děkuji za ně. Věrka

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15
před 4 lety

Děkuji za krásný cestopis.

Bič boží
před 4 lety

zajimave, poutave, dobry sloh. way to go! docela tvuj cestopis mezi temi slinty tady cni. ocenuji cervenym srdickem. neodpustim si jedine rypnuti odpurce letani. 18h let jen kvuli zarezu? ani zadarmo. holt asi nechapu geeky. ale zacinas prichazet na chut valeckam na plazi, nejsi ztracen.

Mıchal
před 4 lety

Díky za report. S Chicagem mám podobné zkušenosti. Vracím se tak v listopadu z prosluněného Cancúnu a s hrůzou se koukám na předpověď počasí s tím, že v Chicagu mrzne. Čekal jsem spíš 10-15°C. Bohužel :D Tak na poslední chvíli v Mexiku ještě kupuji nějaké kalhoty, boty a mikinu. Zejména ta dá zabrat. Skoro nikde nic takového neberou. Po příletu je tam fakt kosa. Spadne i pár vloček. V kraťasech a sandálech si to fakt neumím představit.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Nechci být rýpavý, ale vy jste Michale neměli ve škole zeměpis?

Mıchal
před 4 lety

Měl jsem zeměpis, Petře. Jenže tam na severu bylo ještě chladněji, než jsem odhadoval na základě dlouhodobějších statistik.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

Moc pěkně napsáno, všechny díly paráda. Jen k tomu C se Singapurci, líná huba, holý neštěstí... Nikdy se mi nestalo, že bych po letu v C měl hlad a pokud by sis řekl o cokoliv dalšího během jídla, určitě by jsi to dostal a navíc mezi jídly musel být bar v galley a určitě musely být k dispozici i nějaký mid flight snacky na objednání (většinou to bývají nějaký nudle, burger atd.), navíc při takhle dlouhém letu.

Edit: tak teď jsem si otevřel nějakej report z toho letu a v menu jsou refreshments na 2 strany, jak teplý (nudle, panini, polévky, foccacia), tak studený (ovoce, sýry, oříšky, chipsy atd...)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Zelenáč :D

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

:))))

Kryštof Hájek
před 4 lety

Jasně, toho jsem si všiml. Ale businessem ostřílení borci mi neustále říkali, ať se tím necpu, že pak nebudu jíst hlavní servis. Tak jsem je poslechl... Zkrátka jsem čekal víc právě od servisu i ve vztahu k reportům jiných business tříd. Ale je to tak - jsem zelenáč odkojený aerolinkami, kde často není ani letuška. Občas ani druhý pilot :D

Avatar uživatele Danke
Danke
před 4 lety

Tenhle typ cestování jde uplně mimo mě, ale hezky se mi to četlo, tak děkuji za celou sérii:)

Avatar uživatele
Michal Ďuriš
před 4 lety

Ahoj, koľko letov si dokopy preletel na tejto šišatej ceste okolo sveta a koľko dní si cestoval ?