Víkend pri ruskom Baltiku - Kaliningrad

Od začiatku júla nám do obskurnej ruskej exklávy medzi Poľskom a Litvou stačia bezplatné elektronické víza. Pôvodný plán návštevy severu Poľska sme operatívne upravili a na víkend nakukli do Ruska.
Cestopis z roku 2019 napsal tonic

Začiatkom júla Kremeľ spravil nečakane ústretový krok. Nové bezplatné e-vízavýrazne zjednodušili vstup do neďalekejKaliningradskej oblasti, obskurnej exklávy s nemeckým dedičstvom. Tá sa rozprestiera medzi Poľskom a Litvou a cestou do Matky Vlasti potrebujete prekročiť hranice minimálne dvoch krajín. Operatívne som zrušil pôvodné rezervácie ubytovania, auta a vybavil elektronické víza. O pár dní mi do inboxu prišla kladná odpoveď s potvrdením a obratom som kúpillístky na autobus do Kaliningradu. Letný víkend v mini-Rusku bol pripravený.

Pokračovanie na mojom blogu:

Zážitky pro tebe sepsal tonic

16. 08. 2019, poslední aktualizace 2019-08-16T11:21:11+02:00

tonic žije na Slovensku a procestoval 58 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 12 cestopisů . Má své stránky http://tonicove.sk.

Další cestopisy, které napsal tonic

S Jakom z Užhorodu do Kyjeva
tonic 2019-07-22T11:14:51+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

44-ročným malým prúdovým Jakom-40 z ešte menšieho užhorodského letiska na pravidelno-nepravidelnej linke do Kyjeva

Od Užhorodu po Sjanky – vlakmi po Zakarpatí
tonic 2019-07-17T12:56:21+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Niekoľko dní v krásnom prostredí Užockého národného parku na ukrajinsko-poľsko-slovenskom pomedzí

Uvítanie leta v Abcházsku
tonic 2019-07-01T10:37:42+02:00 1 komentář
Gruzie 2019

Prvý letný predĺžený víkend v malej čiernomorskej krajinke Abcházsko

Betónový Belehrad
tonic 2019-06-06T21:58:10+02:00 0 komentářů
Srbsko 2019

Belehrad nie je láska na prvý pohľad, ale mňa osobne očaril aj po tretíkrát. Tentokrát najmä betónové dedičstvo z čias minulých. Pár viet o víkendovom roadtripe do srbskej metropoly.