Z Carretery Austral do El Chaltén.

Z chilské Villa O'Higgins lodí a chůzí do argentinského NP Los Glaciares.

Cestopis z roku 2019 napsal Zbyněk Milfait

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Zbyněk Milfait
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-05-29T17:34:35+02:00

Zbyněk Milfait procestoval 0 zemí světa světa, nejvíce . Na Cestujlevne.com se přidal před 2 lety a napsal pro tebe 19 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zbyněk Milfait
před rokem

Hola! Těší mě, že některé z vás cestopis zaujal a někoho třeba i inspiruje k návštěvě těchto krásných a poměrně dobře dostupných koutů Patagonie. Dík za upozornění na stránky s pumou a Liborovi za fotky na jeho stránkách, které mě též potěšili. Snad se tam zas brzy podíváme. Adiós. Zbyněk.

MIGUELAS
před rokem

Divím se, že tady Zbyněk u svých cestopisů má tak málo, mnohdy nula komentářů. 👍

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Málokdo ze zdejších přispěvatelů v těch oblastech byl a moc lidí se tam teď nechystá, tak těžko bude diskuze jako u cestopisů z jižní Evropy. Souhlasím s niemandosem, jen bych doporučil, jak už psal dřív asi Padrino, že by bylo lepší oddělovat odstavce.

Já jsem tento nejjižnější úsek Carretery Austral neprojel, protože jsem v El Chalténu a popisovaných místech v jeho okolí byl už před tím a potřeboval jsem se po projetí větší části Carretery vrátit na sever (po argentinské Ruta 40). Zvažoval jsem na kus zajet, ale v Coyhaique (jediném měste regionu) zrovna začaly protesty a druhý den lidi vykoupili pohonné hmoty, takže jediná možnost, jak tam nezkejsnout několik týdnů, bylo najmout si s dalšími cestovateli v Puerto Río Tranquilo minivan s řidičem, který nás dovezl na hranice s Argentinou. Kus před cílem mu došla nafta a musel dojet stopem s kanystrem do pohraničního městečka Chile Chico.

Vzpomněl jsem si, že Češi, kteří objeli svět v Octavii, měli na tomto úseku dobrý zážitek s pumou: https://www.bigtrip.cz/big-trip-...deni-pumou

Rychlý sestřih z jejich projetí Jižní Amerikou včetně té pumy je tady: https://www.youtube.com/watch?v=1ZB8WwQRRm4

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

Hezký, inspirativní cestopis plný praktických informací. Díky ty něj.