Z České republiky k moři na kole , na kole na Ukrajinu.

Jsi blázen slyšel jsem když jsem jel na východ. A to ještě netušili, že za 14 dní vstanu na pobřeží Černého moře na jižní Ukrajině. Co na tom , že jsem sem dojel na obyčejném jízdním kole.

Cestopis z roku 2018 napsal Petr78

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Petr78
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-05-27T22:33:57+02:00

Petr78 procestoval 31 zemí světa světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne.com se přidal před 7 měsíci a napsal pro tebe 15 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před měs

Borec...! My boomeři můžem jen tiše závidět, bo naše zpohodlněná těla by to už nedala.

 

Avatar uživatele Ala
Ala
před měs

Já jsem si při čtení tu cestu s ním úplně odtrpěla, i když jsem se válela na gauči, tak jsem úplně živě cítila ten zadek jak naklepanej karbanátek a třesoucí se nohy po slezení z kola.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před měs

To jo. Já bych to asi i odšlapal, ale pak bych si půl roku nesedl a nechodil... :-)) (mimo jiné). Je fakt dobrej, to je jinej level než si koupit pár desetieurových letenek, z apanáže od rodičů, u Ryanu a spáchat hustokrutý trip do Milána (například). Tohle si musel odšlapat sám a má teda můj respekt. 

 

Avatar uživatele Ala
Ala
před měs

Pro mě je to absolutní obdiv nejen ke sportovnímu výkonu (i když k němu samozřejmě taky), ale celkově prostě v 18 letech samostatně udělat plán (naplánovat trasu, časově, finančně), vydělat si na to svoje peníze těžkou prací, jet úplně sám (tedy prokázat schopnost samostatnosti a řešení různých problémů) atd. Ten pocit po dojetí do cíle musel bejt úžasnej. Bejt jeho mámou, tak se dmu pýchou, jakej chlapák vyrostl z mýho kluka. V porovnání s tím nějaká gramatika je pro mě nepodstatná, naopak jsem si při čtení říkala, že to k tomu tak nějak i dobře pasuje.

divan
před měs

Způsob získání prostředků na kolo i cestu super, celý cestopis jsem si i jako občasný cyklista se zájmem přečetl. Bez tréninku obdivuhodný výkon! Trochu by to chtělo doladit jazykově (překlepy a chyby, neexistuje maršutka, je to maršrutka atd.) - ale na tvém sportovním výkonu a na zajímavosti cestopisu to nic nemění :-).

Jakub Langer
před měs

Poutavy cestopis do zeme cyklisticky zrejme ne zrovna vyhledavane.

Dal mi vzpomenout na nase putovni cykloexpedice, ktere se pred lety odehravaly po tuzemsku a mirne i u nasich sousedu a v Madarsku (Jeseniky, Krkonose, Inntal, Salzachtal, Donautal, Graz, Budapest, atd.).

Ovsem tato tva trasa az do Odesy se jevi velmi dlouha a navic po tech ukrajinskych dalnicich, kam smi i kola, v tom vidim trochu riziko. Hlavne, zes to v poradku zvladl, a pokud te cyklo bavi i nadale, jiste se opet nekam vydas a snad se i s nami podelis o prehrsli novych zazitku ...  

Petr78
před měs

Možná je lepší ukrajinská dálnice s velkou krajinicí než česká cyklostezka ve městě :)))) krajnice metr a půl až dva a půl je super. Je to sice dál, ale o to horší cesta jak by pravil klasik :)). 

Avatar uživatele Ala
Ala
před měs

Skvělej plán a super výkon od startu (brigáda) až do cíle, jseš borec! Ještě za 50 let to budeš vyprávět vnoučatům a oni budou poslouchat s otevřenou pusou.

Avatar uživatele Azul
Azul
před měs

Já ti fandím! Sám sis vydělal na kolo i na cestu, nevytrénovaný (jak sám píšeš), a hned takováhle cesta👍

Avatar uživatele Kajman77
Kajman77
před měs

Respektuji nadšení začátečníka, ale mírnou jazykovou korekturu by to sneslo. A Lvov nikdy k Československu nepatřil.

Petr78
před měs

beru to , bral se jako centrum Zakarpatské Rusy, celá však k Československu nikdy nepatřila spíš její kousek a pravda je že je už trochu mimo. Mohu souhlasit i s jazykovou úpravou přece jen jsem v začátcích. Zmínku o Československu jsem tedy vymazal  Děkuji.

Avatar uživatele Beáta
Beáta
před měs

Váš cestopis se mi moc líbil, je to přesně to, co bych ještě chtěla zažít. Jen, když otevřu pas a vidím ten letopočet, tak si říkám.... Příjemné počtení i zasnění pro mě , děkuju.