3. Irsko
  4. Z Dublinu na severozápad Irska

Z Dublinu na severozápad Irska

Divoké útesy, krásné pláže, stolovou horu a ještě mnohem víc najdete na severozápadě Irska
Cestopis z roku 2019 napsal divan

Zážitky pro tebe sepsal divan

19. 12. 2019, poslední aktualizace 2021-03-12T16:33:06+01:00

divan žije v České republice a procestoval 15 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsal pro tebe 4 cestopisy .

mikir

Daniel : Kylemore Abbey je s jednim l ,ale taky se mi pletou obcas ty jejich nazvy ,nekolikrat jsme byli v Conmemare a Kylemore jen vyfotili a jeli dal ,az nahoda me privedla do tohoto arealu kdyz hledali ridice maleho busu a ja se prihlasil do vyberoveho rizeni , nakonec me pani reditelka nevybrala , ale areal jsem si diky volne vstupence prohledl cely -) No je to hezke ,ovsem nejsem milovnik historie ,abych to ocenil a o prazdninach to je podobna opicarna jako Cliffs of Moher

Mnoha mista v Irsku jsou super a pritom tam davy turistu neproudi ,samozrejme k tomu je nutne pujcit auto a treba se nenechat odradit ceduli cul de sack -),coz neni stejne jako private keep out -) i kdyz vetsinou slepa cesta na soukromem pozemku konci a v Irsku neplati , ze pokud vede cesta pres soukromy pozemek musi majitel umoznit pruchod

Jinak Connemara je super

mikir

Urcite jeste zalet ,pokud jsi videl Dublin a severozapad tak vyzkousej ten jihozpad letel bych treba z Berlina do Kerry ( Faranfore Airport ) a pak pres Tralee na Dingle a pak postupne ty vybezky Ring of Kerry ,Ring of Beara a pripadne ten Sheep Head nebo,zajimave jsou i ostrovy u Baltimore smerem na jih Cape Clear Island

Pri mensim casovem prostoru bych zustal jen u Dinglu ,Valentiny a Beary V pruvodcich se doporucuje hlavne Ring of Kerry ,ale me se zda osobne Ring of Beara zajimavejsi a Dingle ma taky sve kouzlo a atraktivitu na Ring of Kerry je pak mist to ano hlavne pak Valentina Hodne pekne je jet pres sedlo z jedne strany Beary na druhou Nejlepsi doba pro navstevu Irska je kveten nebo zari

Jestli čas, zdraví atd. dovolí, rád bych.

mikir

Nectu cestopisy tolik jako diskuzni forum , ale byl jsem zvedavy na popis o Irsku turistickyma ocima ,kdyz ja vlastne mam irske obcanstvi a ziju zde v podstate 19 let ( cistych 17 .kdyz jsem si odskocil do jizni Ameriky a do CR )

Souhlasim , ze zapadni pobrezi je atraktivnejsi nez vychodni Donegal zase az tak do podrobna neznam ,protoze je to pro mne z jihu dalelko ,ale parkrat jsme tam byli ,stejne jako v Severnim Irsku

Mnoho mist se mi na zapadnim pobrezi libi a treba NP Connemaru povazuju za hezci nez NP Killarnay kde uz je moc preturisteno ,bohuzel Connemara ma snad nejhorsi mozne pocasi a je velke stesti tam chytnou slunecno ,coz ovsem pak meni zcela zasadne na ty mista pohled ,Ono cele zapadni pobrezi ma horsi pocasi nez ma ten vychod

Doporucuju udelat i nejake vylety po ostruvcich zapadniho ,i jizniho pobrezi

Souhlasim s Danielem ze je super si zajet na Arany , my jsme tam byli na Silvestra obe cesty za hodne rozboureneho more ,takze pomalu adrenalinovy zazitek ,protoze podle meho uz lod plout nemela . zustali jsme tam 3 noci a bar u pristavu kdy peli stare irske pisne mistni starosedlici byl o necem jinem nez zpivanky pro turisty

Z toho zapadu je treba i pekny Achill Island ,ktery je spojeny mostem s pevninou , oblbeny je Inishbofin lodi s Clegganu

Vubec cele Mayo nabizi mnoho mist turisticky malo dotcenych ,napriklad oblast Belmulletu a treba jizda z Killaly podel pobrezi ,kde byl velky boj mezi Shell spolecnosti a mistnimi pres Porturlin do Belmulletu Do te oblasti se da dostat i letem na letiste Knock Airport cimz se usetri kilometry i cas

Mezi hodne oblibene oblasti Irska patri jihozapad z vybezky Dingle , Ring of Kerry , Ring of Beara , Sheeps Head atrakci Beary je lanovka pres uzinu na ostrov Dursey nebo trajekt na Bere Island ,lehky trek na Sheeps Head k majaku ,pochopitelne na Ring of Kerry Velentia a cela ta oblast ma taky ostruvky i neobydlene a hodne predrazene ,treba Skellig Island ,plavba kolem ostrova 40 euro i s navstevou ostrova 100 euro

Cely ten jihozapad je tak na tyden klidne i 10 dnu i vic kdyz se k tomu treba prida jeste i jih nejlepe je asi letet do Corku odkud je nejbliz , nebo pak kdyz to je vcetne Galway nebo Cliffu tak pak do Limericku na Shannon Airport pripadne na male letiste Kerry Airport pobliz Killarnay kde se da jet primo do tech jihozapadnich oblasti nejlepe a jeste rychleji nez z Corku

Díky za tipy. Byla to moje druha - a snad ne poslední- návštěva Irska. Tak snad některá z těch míst uvidím.

• (upraveno 2020-01-15T08:42:29+01:00)

Díky za tipy. Míst co by stálo za návštěvu je na severozápadě/severu spousta. Omezoval nás čas :-(.

Bič boží - mkrjpča

jasny, jen tipy na priste. ja tam treba celkem stravil s ruznyma navstevama mesic a v zivote jsem nebyl v Corku ci Rings of Kerry.... kazdy mame resty, ale uz jsou plany jak to napravit. A severni irsko, donegal..... and the list goes on and on

Minule jsme navštívili různá místa pro změnu na východním pobřeží, která taky stojí za návštěvu a jsou pěkná: napadá mě Bray, Wicklow se svým Black Castle. Ale severozápad mě celkově oslovil víc.

Bič boží - mkrjpča

a urco jeste connemaru si projet/projit se zastavkou v kyllemore abbey. mozna je tam jen jedno l.....

• (upraveno 2020-04-29T11:37:22+02:00)

Aranské ostrovy byla jedna z uvažovaných variant, ale nakonec jsme ji z časových důvodů zavrhli. Snad příště.

Bič boží - mkrjpča

Jako jiz mbohokrat na tomto foru bych jeste doporucil navstevu Aranskych ostrovu v Galwayskem zalivu s prespanim. Jet tam spis odpoledne (diky male ubytovaci kapacite na ostrove hordy turistu jezdi jen na daytripy) , v pristavu si pujcit kolo a projet si to. Vecer socializace v baru, nejdyl jede ten v hostelu v pristavu.

Království ledu na jihu Patagonie.
Zbyněk Milfait 2021-04-21T17:31:53+02:00 1 komentář
Argentina 2018

Slavný ledovec Perito Moreno a plavba lodí po jezeru Lago Argentino.. Dnes zavzpomínám na mou oblíbenou Patagonii, konkrétně na jedno z jejích nejzajímavějších míst, okolí městečka El Calafate v jižní Argentině. Městečko leží v blízkosti  největšího argentinského…

Altiplanem na Salar de Uyuni.
Zbyněk Milfait 2021-04-17T19:06:18+02:00 0 komentářů
Bolívie 2020

Okouzlující krajinou, která inspirovala samotného Salvadora Dalího v jeho tvorbě.. Po třech týdnech potulkování po okolí San Pedro de Atacama v únoru 2020 předpověď počasí slibovala 4 takřka bezmračné dny v oblasti mezi San Pedro a Uyuni v Bolívii, tak nebylo nad čím váhat a bylo…

Gringo trail po vlastní ose
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2021-04-09T13:16:32+02:00 10 komentářů
Peru 2019

Peru - 3 týdny, 2 lidi s batohem, splněné sny a hromada zážitků. Peru bylo mou vysněnou destinací, a když se objevila akce na zpáteční letenky do Limy pod 12 000 Kč, nezaváhali jsme a letenky koupili. Rozhodnutí padlo během hodiny, volno v práci už se nějak zařídí…

Vánoce v Salzburgu
Katka Vavrušová 2021-04-09T12:00:38+02:00 0 komentářů

Vždycky jsem si přála mít velký dům a v tom domě velký stůl a u toho stolu mít na Vánoce celou svou rodinu. Všechny rodiče, babičky, dědečky, děti, sourozence, synovce a neteře. No a když se mi to…