3. Irsko
  4. Z Dublinu na severozápad Irska

Z Dublinu na severozápad Irska

Divoké útesy, krásné pláže, stolovou horu a ještě mnohem víc najdete na severozápadě Irska
Cestopis z roku 2019 napsal divan
Avatar uživatele divan

Zážitky pro tebe sepsal divan

19. 12. 2019, poslední aktualizace 2020-01-26T21:37:24+01:00

divan žije v České republice a procestoval 15 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 měsíce, napsal pro tebe 4 cestopisy .

mikir

Daniel : Kylemore Abbey je s jednim l ,ale taky se mi pletou obcas ty jejich nazvy ,nekolikrat jsme byli v Conmemare a Kylemore jen vyfotili a jeli dal ,az nahoda me privedla do tohoto arealu kdyz hledali ridice maleho busu a ja se prihlasil do vyberoveho rizeni , nakonec me pani reditelka nevybrala , ale areal jsem si diky volne vstupence prohledl cely -) No je to hezke ,ovsem nejsem milovnik historie ,abych to ocenil a o prazdninach to je podobna opicarna jako Cliffs of Moher

Mnoha mista v Irsku jsou super a pritom tam davy turistu neproudi ,samozrejme k tomu je nutne pujcit auto a treba se nenechat odradit ceduli cul de sack -),coz neni stejne jako private keep out -) i kdyz vetsinou slepa cesta na soukromem pozemku konci a v Irsku neplati , ze pokud vede cesta pres soukromy pozemek musi majitel umoznit pruchod

Jinak Connemara je super

mikir

Urcite jeste zalet ,pokud jsi videl Dublin a severozapad tak vyzkousej ten jihozpad letel bych treba z Berlina do Kerry ( Faranfore Airport ) a pak pres Tralee na Dingle a pak postupne ty vybezky Ring of Kerry ,Ring of Beara a pripadne ten Sheep Head nebo,zajimave jsou i ostrovy u Baltimore smerem na jih Cape Clear Island

Pri mensim casovem prostoru bych zustal jen u Dinglu ,Valentiny a Beary V pruvodcich se doporucuje hlavne Ring of Kerry ,ale me se zda osobne Ring of Beara zajimavejsi a Dingle ma taky sve kouzlo a atraktivitu na Ring of Kerry je pak mist to ano hlavne pak Valentina Hodne pekne je jet pres sedlo z jedne strany Beary na druhou Nejlepsi doba pro navstevu Irska je kveten nebo zari

Avatar uživatele divan

Jestli čas, zdraví atd. dovolí, rád bych.

mikir

Nectu cestopisy tolik jako diskuzni forum , ale byl jsem zvedavy na popis o Irsku turistickyma ocima ,kdyz ja vlastne mam irske obcanstvi a ziju zde v podstate 19 let ( cistych 17 .kdyz jsem si odskocil do jizni Ameriky a do CR )

Souhlasim , ze zapadni pobrezi je atraktivnejsi nez vychodni Donegal zase az tak do podrobna neznam ,protoze je to pro mne z jihu dalelko ,ale parkrat jsme tam byli ,stejne jako v Severnim Irsku

Mnoho mist se mi na zapadnim pobrezi libi a treba NP Connemaru povazuju za hezci nez NP Killarnay kde uz je moc preturisteno ,bohuzel Connemara ma snad nejhorsi mozne pocasi a je velke stesti tam chytnou slunecno ,coz ovsem pak meni zcela zasadne na ty mista pohled ,Ono cele zapadni pobrezi ma horsi pocasi nez ma ten vychod

Doporucuju udelat i nejake vylety po ostruvcich zapadniho ,i jizniho pobrezi

Souhlasim s Danielem ze je super si zajet na Arany , my jsme tam byli na Silvestra obe cesty za hodne rozboureneho more ,takze pomalu adrenalinovy zazitek ,protoze podle meho uz lod plout nemela . zustali jsme tam 3 noci a bar u pristavu kdy peli stare irske pisne mistni starosedlici byl o necem jinem nez zpivanky pro turisty

Z toho zapadu je treba i pekny Achill Island ,ktery je spojeny mostem s pevninou , oblbeny je Inishbofin lodi s Clegganu

Vubec cele Mayo nabizi mnoho mist turisticky malo dotcenych ,napriklad oblast Belmulletu a treba jizda z Killaly podel pobrezi ,kde byl velky boj mezi Shell spolecnosti a mistnimi pres Porturlin do Belmulletu Do te oblasti se da dostat i letem na letiste Knock Airport cimz se usetri kilometry i cas

Mezi hodne oblibene oblasti Irska patri jihozapad z vybezky Dingle , Ring of Kerry , Ring of Beara , Sheeps Head atrakci Beary je lanovka pres uzinu na ostrov Dursey nebo trajekt na Bere Island ,lehky trek na Sheeps Head k majaku ,pochopitelne na Ring of Kerry Velentia a cela ta oblast ma taky ostruvky i neobydlene a hodne predrazene ,treba Skellig Island ,plavba kolem ostrova 40 euro i s navstevou ostrova 100 euro

Cely ten jihozapad je tak na tyden klidne i 10 dnu i vic kdyz se k tomu treba prida jeste i jih nejlepe je asi letet do Corku odkud je nejbliz , nebo pak kdyz to je vcetne Galway nebo Cliffu tak pak do Limericku na Shannon Airport pripadne na male letiste Kerry Airport pobliz Killarnay kde se da jet primo do tech jihozapadnich oblasti nejlepe a jeste rychleji nez z Corku

Avatar uživatele divan

Díky za tipy. Byla to moje druha - a snad ne poslední- návštěva Irska. Tak snad některá z těch míst uvidím.

• Přidal se před 5 měs
  • (upraveno 2020-01-15T08:42:29+01:00)

Díky za tipy. Míst co by stálo za návštěvu je na severozápadě/severu spousta. Omezoval nás čas :-(.

Daniel

jasny, jen tipy na priste. ja tam treba celkem stravil s ruznyma navstevama mesic a v zivote jsem nebyl v Corku ci Rings of Kerry.... kazdy mame resty, ale uz jsou plany jak to napravit. A severni irsko, donegal..... and the list goes on and on

Avatar uživatele divan

Minule jsme navštívili různá místa pro změnu na východním pobřeží, která taky stojí za návštěvu a jsou pěkná: napadá mě Bray, Wicklow se svým Black Castle. Ale severozápad mě celkově oslovil víc.

Daniel

a urco jeste connemaru si projet/projit se zastavkou v kyllemore abbey. mozna je tam jen jedno l.....

Avatar uživatele divan

Byla to jedna z variant naší cesty, ale nakonec jsme ji kvůli času zavrhli. Snad příště.

Daniel

Jako jiz mbohokrat na tomto foru bych jeste doporucil navstevu Aranskych ostrovu v Galwayskem zalivu s prespanim. Jet tam spis odpoledne (diky male ubytovaci kapacite na ostrove hordy turistu jezdi jen na daytripy) , v pristavu si pujcit kolo a projet si to. Vecer socializace v baru, nejdyl jede ten v hostelu v pristavu.

Vrásky z indické lásky - mise pátá
Dayin 2020-04-03T18:51:28+02:00 1 komentář
Indie 2017

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? V páté misi budu hledat stín radžastánské pouště.. Cíl: Potkat cikány z pouště a chytnout tátovi kobru. Nevysušit se mezi dunami jako frajtr mezi stehny staré feministky, naopak, vykvést jako pouštní růže. Nebo kaktus, co má květy zhruba jednou za…

GRÓNSKO za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-04-02T19:24:09+02:00 85 komentářů
Napříč světem 2020

Snila jsem o Grónsku, letěla do střední Ameriky. Mám za sebou NIKARAGUAU za KAČKU, a KOSTRARIKU za KORONU. . SNILA JSEM O GRÓNSKU, LETĚLA DO STŘEDNÍ AMERIKY..Toto není cestopis ani z Nikaraguy, ani z Kostariky. Ty  jsou teprve ve výrobě.. Toto je popis vývoje cesty a nejdůležitější body, díky nimž jsme se…

Tradiční Myanmar (netradičně)
Anet.N. 2020-04-01T14:42:54+02:00 0 komentářů
Myanmar 2019

Okruh 1 250 km. za 11 dní na motorce ve dvou.... Naše další dobrodružství začalo 26.10. až 10.11.2019. Letenky jsme měli koupeny Praha - Moskva - Bangkok, kde jsme si udělali menší mezipřistání a druhý den odlétáli do Mandalay. Dost lidí nás…

Jordánsko
Karolina 2020-04-01T14:13:00+02:00 0 komentářů
Jordánsko 2019

JORDANSKO17. 9. 2019Vstáváme poměrně brzy, protože ač odlétáme až 12:30, Honzovi se nechtělo balit včera, a tak máme budíka jako do práce. Po snídani už nemám stání a chodím po bytě jako lev v kleci…