Za tulipány do Keukenhofu

Jak bylo v deštivém Nizozemí

Cestopis z roku 2023 napsal Kajman77

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele Kajman77
Zážitky pro tebe sepsal Kajman77
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-04-26T22:12:49+02:00

Kajman77 procestoval 43 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 3 lety a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Zobrazit profil

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před měs

Napinavy pribeh, i kdyz az prilis destivy. Podobne to tak nekdy nekde zazil snad kazdy. Prave ta kvanta deste behem soboty a v nedeli odpoledne se jiste podepsala na tom, ze ti Amsterdam prisel skaredy. Vez, ze za krasneho letniho pocasi na kole nebo na lodich a ferry je take nadherny. A to i za soumraku v hrisnych ulickach okolo stareho kostela (oude kerk).

Pokud odmyslime Komenskeho, tak mesto Naarden na mape vypada jako uzasna hvezdicovita pevnost s retezci vodnich prikopu (kanalu). Osobne na miste uz tak pusobiva neni nebo jsi pro dest zadna fortifikacni zakouti ani nefotil?

Tuhle jsem mel do Naardenu namireno na stejnou jizdenku Amsterdam+Region loni v listopadu po navratu z cest. Casove jsem se tam ovsem nedostal, nebot mi pripravily vylukove prekvapeni Nizozemske drahy. Mel jsem kombinovane spojeni v ramci letenky od Brussels Airlines: vlak Amsterdam - Brusel, let Brusel - Praha. Nastesti jsem se predvecer v Amsterdamu na tento vlak informoval a ejhle vyluka, primy vlak zitra nepojede. Vysledek byl vyrazit o 3 hodiny drive (tim odpadla zamyslena navsteva Naardenu) a dale komplikovanejsi jizda 4 vlaky az na bruselske letiste (misto primeho spoje). Naplasti za tyto zmatky byly alespon neplanovane jednohodinove prohlidky mest 's-Hertogenbosch a Breda. Navic jako bonbonek klidna prochazka podel svudnych vitrin paralelni ulici s bruselskym severnim nadrazim. Dalsi smerovani domu provazel zruseny vecerni let, jez byl nahrazen rannim. Domu tedy navrat s temer dennim zpozdenim, ale spolecnost Brussels Airlines se o pasazery skvele postarala (vecere a noc v hotelu Sheraton, pozdeji i kompenzace).

Avatar uživatele
jery
před měs

Fajn cestopis, dobre sa to čítalo.

Avatar uživatele floodland
floodland
před měs

Tak koukám, že jsem asi jediný, kdo byl v Keukenhofu autem. Jeli jsme to před pár lety jako prodloužený víkend a přidali návštěvu mlýnů, sýrových trhů a podobných atrakcí. Plus samozřejmě Komenského. U kanalů u mlýnů střílel nějaký kluk divoký kachny a já na ně dostal strašnou chuť. Tak jsem se ptal, jestli jsou na prodej. Jo, kus za 5 euro. Cena v pohodě, v autě spousta místa, ale překazila to manželka s tím, že to škubat nebude. 

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před měs

My vloni na Velikonoce. Počasí klaplo, kytky pěkný. Líbilo se. Parkoviště obří, přijeli jsme včas, takže ani nebyly takové fronty. Amstr se nám líbil, takže jsme letos dali Haag a Rotterdam opět na Velikonoce a taky to mělo něco do sebe.

 

CestovatelX
před měs

Pěkně se to četlo, jedním dechem 👍 Škoda toho počasí, to vám nevyšlo.

My byli v Keukenhofu cca před 10ti lety, byla tenkráte tak dlouhá zima, že jsme vstoupili do areálu za plné vstupné a on nebyl nikde žádný tulipán, krokus, nic. Byly jen instalované bedýnky na asfaltových chodnících s kvetoucími rostlinami a byly samozřejmě rozkvetlé pavilony. Venku v zemi nula. Takže buďte rádi, že jste ty tulipány viděli 😄

Avatar uživatele Kajman77
Kajman77
před měs

Tak v tomto kontextu jsme měli vskutku nádherně 😀

Avatar uživatele Beáta
Beáta
před měs

Já to četla jako detektivku, hlavně ten konec. Holandsko znám z devadesátých let, nijak mě neláká z mnoha důvodů, tak jsem si to přečetla víceméně ze zvědavosti. Krásně napsané, kdybych věděla, kde v ČB učíte, pošlu tam syna na praxi.

Napište ještě něco, klidně z výletu do Třeboně.

Avatar uživatele Kajman77
Kajman77
před měs

Děkuju! (Učím na hotelovce 😀)

Avatar uživatele petrcb
petrcb
před měs

Návštěva Keukenhofu v březnu. Z Prahy Flixbusem ráno příjezd na AMS.Z letiště odjezd do Kaukenhofu/combo- vstupenka+zpáteční jízdenka/ Večer zpět Flixbusem.

Avatar uživatele Kajman77
Kajman77
před měs

Tak to bych už nedal, na noční cesty busem už nemám morál.