Zaletíme do Rigy? Vlastně proč ne...

Když jsem čerpal informace/rady zde na Cestuj levně od jiných, měl bych se se svými zážitky/zkušenostmi také podělit a případně někoho inspirovat.

čtení na 5 minut
hodnoceno 5 x
Avatar uživatele Štěpán R.

Cestopis z roku 2020 napsal Štěpán R.

Avatar uživatele Štěpán R.
Zážitky pro tebe sepsal Štěpán R.
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-07-21T11:19:00+02:00

Štěpán R. procestoval 12 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 2 lety a napsal pro tebe 6 úžasných cestopisů.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

V devadesátých letech to bylo za pár korun, tehdy jsme ovšem od Suwalek po Tallin nepotkali jediného turistu. V Rize bylo ještě původní sovětské nádraží a napříč Pobaltím jezdíval noční Balti Express... No a pak přišla globalizace a svět se změnil i tady.

Esťa Dombrovská

Lotyšsko už mám takhle na otočku taky, můžu jen souhlasit 😍 supr počteníčko

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Dobré to je, ale autor má pravdu, že zrovna kvůli Rize (a okolí Siguldy) se do Lotyšska nejezdí, respektive není to o jednodenní návštěvě. Tam to chce v létě, vzít auto a užívat východoevropské divočiny (národní parky, příroda obecně, baltské pobřeží, ostrovy) a projet Pobaltí pokud možno celé.

Martin Vícha

:-) Ala Pagrabs je taková rižská klasika, navíc mají otevřené do 4 ráno, takže tam dobře utíká čekání na ranní let a zastávka na letiště je par minut. Máš pravdu, že žádné "wow" se v Rize nedostaví, zvlášť, pokud člověk přijíždí z sousedního Estonska. Ale jinak je to příjemně strávený víkend, navíc za pár korun.

Lucie Bernhartová

Super, díky za stručný a jasný cestopis a hlavně inspiraci, kam na víkend za pár korun, Pobaltí ještě prozkoumané nemáme. :-)

Byl jsem 3x a tedy nikdy to výlet za pár korun nebyl...