1. Cestopisy
  2. Evropa
  3. Island
  4. Země nekonečna - ISLAND

Země nekonečna - ISLAND

Červen 2020, Island otevírá hranice a týden na to vyrážíme... najeto 2 370 km kolem ostrova, sami v kempu, sami všude...
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2020 napsala CamillaCZ
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala CamillaCZ

25. 03. 2021, poslední aktualizace 2021-03-25T12:04:35+01:00

CamillaCZ žije v České republice a procestovala 10 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 2 cestopisy .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

7 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Martina jede
Martina jede

Díky za praktické tipy. Island dvakrát za rok, to je paráda :) Chci se zeptat - byla loni povinná nějaká karanténa po příjezdu na Island, jako je to teď? To mě zatím odrazuje. Jinak ČSA sice prodává letenky na léto - otázka je, jestli opravdu poletí, nebo to časem zruší a nebude z toho nic.

před 4 měs
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Minulý rok člověk měl být v "karanténě", dokud neobdržel výsledek testu, nebo tak nějak to bylo, jestli si dobře pamatuji. Chtěl bych v květnu dát Island, ale teď u ČSA člověk prostě neví no :-)

před 4 měs
Avatar uživatele
CamillaCZ

Karanténa byla povinná až od konce srpna a toto platí do teď (na 5 dní), my jsme obě cesty ještě stihli v době, kdy stačil na letišti jeden vstupní PCR test. Ale známí tam jeli v září a kvůli karanténě nestihli objet Island celý. Je to škoda, protože pět dní z cesty pak člověk stráví někde v hotelu a nesmí ani do krámu.

Přidat odpověď
před 4 měs
MIGUELAS
  • Přidal se před 6 měs
  • Napsal 87 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-03-25T23:22:52+01:00)

Já tam byl v květnu asi 7 let zpátky, pár cest bylo ještě kvůli povětrnostním podmínkám zavřených, absolvován klasický okruh Fiestou podél celého ostrova a spaní jen v autě, a v euforii jsem vyjížděl i kousek po "zakázaných" cestách k ledovcům. Ptaci hnízdiště byla uzavřena, takže fotku papuchalků nemám... Hned bych se vratil.. Letos to ale kvůli zpoždění s očkováním nepůjde. Každý jezdí klasický okruh a nikde jsem neviděl, že by někdo byl na tom severozápadním výběžku... při dělání klasického okruhu proti směru hodinových ručiček.

Je to jen věc názoru, a rozhoduje to, že jste cestovali ve dvou. Já cestoval sám (a ve větším autě si dokážu představit takto cestovat ve dvou), proč platit kempy, stavět stany, vařiče, platit za bagaze v letadle navíc, dá se dobře spát v aute, zatopit si, usušit mokré hadry... nabit si telefony, foťáky...

Souhlasím i s tím, že Pingvellir bych vynechal. Vodopády a hlavně zlatý hřeb Jokulsarlon... Vidět a zemřít. V tom květnu tam bylo asi více ker ve srovnání s vašimi fotkami. Většinou to bývá tak, že každý první let aerolinky na Island v dané sezóně bývá nejlevnější. Já tak kdysi takto využil let Germanwings.

Byl jsem tam po pádu jejich koruny, každopádně tam bylo draho i tak a největší perla byla, když jsem ve vámi zmíněném marketu kupoval podezřele levné parky v konzervě a nakonec se z toho vyklubala sterilovana mrkev. S toustovym chlebem a celkem levným sýrem se to dalo přežít. Me oblíbené švédské masové kuličky v konzervě předražené.

Jen s alkoholem je fakt problém, něco si dovézt, zbytek dokoupit v duty free při příletu a pak už jen osmistupňová piva, v obchodech, co zavíraji hodně brzo. Na druhou stranu za celou dobu na Islandu jsem neviděl jedinou policejní hlídku. Každopádně díky za hezké čtení.

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Spani mimo kempy je od r. 2015 dost omezene nebo i zakazane: https://realcamplife.com/kempova...a-islandu/

před 4 měs
MIGUELAS

Libore, je to možné, jak říkám, byl jsem tam relativně už davno, rád bych se i vrátil, klidně letos, ale očkování není, pořád bych se místních restrikcí když to tam někde od dvou ráno do sedmi zapichnu bal méně, než že mě praskne nějaký chorvat, že jsem si dovolil spát v autě místo v predrazenem hotelu nebo jak mě vychytala rangerka na Novém Zélandu, naštěstí jsem byl tehdy v právu.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele
mirjur

Island je jedna z největších pecek, které jsem kdy zažil, a tento cestopis mě jen navnadil se tam taky ještě vrátit. V tom červnu jste fakt měli pekelnou smůlu na počasí, protože červen se doporučuje jako nejpříznivější období a my jsme tam v tu dobu (pár let zpět) měli kromě 2 dnů skutečně letní pohodu na kraťasy, ale hned sis to vynahradila v srpnu, takže zadostiučinění proběhlo a konec dobrý - všechno dobré. Díky, super! Jo a ty tipy na koupačky oceňuji, nám se tenkrát nějak nepoštěstilo... :-)

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy

Čtení na 15 minut
Post Soviet 2021 - 2.část
Avatar uživatele
David Hosl 2021-08-04T12:42:10+02:00 0 komentářů
Evropa 2021

Ukrajina - Kyjev + Černobyl a na skok do Moldavska. V červnu 2021 jsem na pár dní navštívil Rumunsko, které jsem chtěl původně spojit s Moldavskem a Ukrajinou. Z toho nakonec sešlo (viz https://www.cestujlevne.com/cest...-cast-2039 ), ale myšlenku…

Čtení na 6 minut
Dominikánská republika v době Covidu
Martin Š. 2021-08-03T16:32:48+02:00 0 komentářů
Dominikánská Republika 2021

Last-minute letenky, spíše odpočinková dovolená. Tipy na výlety, oblast, výběr peněz,.... Na konci července 2021 jsme se vrátili z Dominikánské republiky. Psalo mi pár lidí a ptalo se na podobné otázky, rád bych zde tedy popsal naše zkušenosti, třeba to někomu v době covidu pomůže. Letěli…

Čtení na 3 minuty
Kyrgyzstán 2021
Petr Parizek 2021-08-02T13:30:03+02:00 9 komentářů
Kyrgyzstán 2021

aneb úchvatná země, v této době bez turistů. Naše plánování začalo v době, kdy cestovat po světě bylo povoleno a normální. Bohužel vyšší moc tomu chtěla a náš odlet se posunoval a posunoval. Ale neb nic netrvá věčně, i naše cesta mohla začít.…

❤️ Oblíbené
Čtení na 56 minut
Nejstrmější ostrov světa: kanárská La Palma
Avatar uživatele Jan Chrastina
Jan Chrastina 2021-08-01T14:16:13+02:00 2 komentáře

La Palma je ostrovem mnoha NEJ. Je rozmanitý, každému může nabídnout něco jiného a vždy půjde o nezapomenutelné zážitky. Jelikož není kanárská La Palma ještě tak moc zasažena přívalem turismu, jedná…

Další cestopisy