1. Cestopisy
  2. Evropa
  3. Island
  4. Země nekonečna - ISLAND

Země nekonečna - ISLAND

Červen 2020, Island otevírá hranice a týden na to vyrážíme... najeto 2 370 km kolem ostrova, sami v kempu, sami všude...
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2020 napsala CamillaCZ
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala CamillaCZ

25. 03. 2021, poslední aktualizace 2021-03-25T12:04:35+01:00

CamillaCZ žije v České republice a procestovala 10 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 2 cestopisy .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

7 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Martina jede
Martina jede

Díky za praktické tipy. Island dvakrát za rok, to je paráda :) Chci se zeptat - byla loni povinná nějaká karanténa po příjezdu na Island, jako je to teď? To mě zatím odrazuje. Jinak ČSA sice prodává letenky na léto - otázka je, jestli opravdu poletí, nebo to časem zruší a nebude z toho nic.

před rokem
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Minulý rok člověk měl být v "karanténě", dokud neobdržel výsledek testu, nebo tak nějak to bylo, jestli si dobře pamatuji. Chtěl bych v květnu dát Island, ale teď u ČSA člověk prostě neví no :-)

před rokem
Avatar uživatele
CamillaCZ

Karanténa byla povinná až od konce srpna a toto platí do teď (na 5 dní), my jsme obě cesty ještě stihli v době, kdy stačil na letišti jeden vstupní PCR test. Ale známí tam jeli v září a kvůli karanténě nestihli objet Island celý. Je to škoda, protože pět dní z cesty pak člověk stráví někde v hotelu a nesmí ani do krámu.

MIGUELAS
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 149 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-03-25T23:22:52+01:00)

Já tam byl v květnu asi 7 let zpátky, pár cest bylo ještě kvůli povětrnostním podmínkám zavřených, absolvován klasický okruh Fiestou podél celého ostrova a spaní jen v autě, a v euforii jsem vyjížděl i kousek po "zakázaných" cestách k ledovcům. Ptaci hnízdiště byla uzavřena, takže fotku papuchalků nemám... Hned bych se vratil.. Letos to ale kvůli zpoždění s očkováním nepůjde. Každý jezdí klasický okruh a nikde jsem neviděl, že by někdo byl na tom severozápadním výběžku... při dělání klasického okruhu proti směru hodinových ručiček.

Je to jen věc názoru, a rozhoduje to, že jste cestovali ve dvou. Já cestoval sám (a ve větším autě si dokážu představit takto cestovat ve dvou), proč platit kempy, stavět stany, vařiče, platit za bagaze v letadle navíc, dá se dobře spát v aute, zatopit si, usušit mokré hadry... nabit si telefony, foťáky...

Souhlasím i s tím, že Pingvellir bych vynechal. Vodopády a hlavně zlatý hřeb Jokulsarlon... Vidět a zemřít. V tom květnu tam bylo asi více ker ve srovnání s vašimi fotkami. Většinou to bývá tak, že každý první let aerolinky na Island v dané sezóně bývá nejlevnější. Já tak kdysi takto využil let Germanwings.

Byl jsem tam po pádu jejich koruny, každopádně tam bylo draho i tak a největší perla byla, když jsem ve vámi zmíněném marketu kupoval podezřele levné parky v konzervě a nakonec se z toho vyklubala sterilovana mrkev. S toustovym chlebem a celkem levným sýrem se to dalo přežít. Me oblíbené švédské masové kuličky v konzervě předražené.

Jen s alkoholem je fakt problém, něco si dovézt, zbytek dokoupit v duty free při příletu a pak už jen osmistupňová piva, v obchodech, co zavíraji hodně brzo. Na druhou stranu za celou dobu na Islandu jsem neviděl jedinou policejní hlídku. Každopádně díky za hezké čtení.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Spani mimo kempy je od r. 2015 dost omezene nebo i zakazane: https://realcamplife.com/kempova...a-islandu/

před rokem
MIGUELAS

Libore, je to možné, jak říkám, byl jsem tam relativně už davno, rád bych se i vrátil, klidně letos, ale očkování není, pořád bych se místních restrikcí když to tam někde od dvou ráno do sedmi zapichnu bal méně, než že mě praskne nějaký chorvat, že jsem si dovolil spát v autě místo v predrazenem hotelu nebo jak mě vychytala rangerka na Novém Zélandu, naštěstí jsem byl tehdy v právu.

Avatar uživatele
mirjur

Island je jedna z největších pecek, které jsem kdy zažil, a tento cestopis mě jen navnadil se tam taky ještě vrátit. V tom červnu jste fakt měli pekelnou smůlu na počasí, protože červen se doporučuje jako nejpříznivější období a my jsme tam v tu dobu (pár let zpět) měli kromě 2 dnů skutečně letní pohodu na kraťasy, ale hned sis to vynahradila v srpnu, takže zadostiučinění proběhlo a konec dobrý - všechno dobré. Díky, super! Jo a ty tipy na koupačky oceňuji, nám se tenkrát nějak nepoštěstilo... :-)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy

❤️ Oblíbené
Čtení na 10 minut
Bari podle Danielle Steel
Lukáš Koula 2022-05-23T20:58:25+02:00 3 komentáře
Itálie 2021

aneb jedna bláznivá cesta pro polibek od dívky mých snů ... V krátkosti k Bari na začátek: Už teď v úvodu vím, že tenhle cestopis bude krátký, ale o to zajímavější. Pro jistotu však jméno slečny, okolo které se děj příběhu odehrává, neuvedu a ani zde…

❤️ Oblíbené
Čtení na 29 minut
Za pár PENů v Peru
Avatar uživatele conic30
conic30 2022-05-21T22:46:36+02:00 2 komentáře
Peru 2022

...aneb výprava do země, o které jsem netušila, že chci navštívit.... Začalo to jak už pro mě typicky. Nad ránem sedím v ambulanci a při čekání na výsledky brouzdám na netu po akčních letenkách. Po více než dvou covidových letech, kdy člověk nemohl skoro ani z domu, se…

Čtení na 9 minut
Belgie - dámská jízda na pár dní
Avatar uživatele
Míša Peterková 2022-05-21T18:45:06+02:00 0 komentářů
Belgie 2022

Ráda bych se podělila o své zážitky a praktické rady o Belgii - Brusel, Gent, Bruggy. Den 1. BruselVe čtvrtek 12.5. jsme vstávaly ve 3.20. Opravdu brzy ráno, zato ale natěšené na naši cestu. Prodloužený víkend v Belgii a jen 3 kamarádky, značka ideál. Letěly jsme z Prahy do Charleroi,…

Čtení na 14 minut
Barneyho víkendové (ú)lety: Tenerife
Barney1987 2022-05-18T00:09:09+02:00 15 komentářů
Španělsko 2022

48hodin na Tenerife. Předmluva:Rozhodl jsem se sepsat seriál cestopisů s názvem " Bárneyho víkendové (ú)lety".  Jak tyto výlety a tento nápad vznikl?... Vlastně úplně náhodou. Jako bežný smrtelník a zaměstnanec, mám…

Další cestopisy