Země nekonečna - ISLAND

Červen 2020, Island otevírá hranice a týden na to vyrážíme... najeto 2 370 km kolem ostrova, sami v kempu, sami všude...

Cestopis z roku 2020 napsala CamillaCZ

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsala CamillaCZ
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-03-25T12:04:35+01:00

CamillaCZ procestovala 10 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 lety a napsala pro tebe 3 úžasné cestopisy.

Zobrazit profil

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Martina jede
Martina jede
před 2 lety

Díky za praktické tipy. Island dvakrát za rok, to je paráda :) Chci se zeptat - byla loni povinná nějaká karanténa po příjezdu na Island, jako je to teď? To mě zatím odrazuje. Jinak ČSA sice prodává letenky na léto - otázka je, jestli opravdu poletí, nebo to časem zruší a nebude z toho nic.

Avatar uživatele Mauny
Mauny
před 2 lety

Minulý rok člověk měl být v "karanténě", dokud neobdržel výsledek testu, nebo tak nějak to bylo, jestli si dobře pamatuji. Chtěl bych v květnu dát Island, ale teď u ČSA člověk prostě neví no :-)

Avatar uživatele
CamillaCZ
před 2 lety

Karanténa byla povinná až od konce srpna a toto platí do teď (na 5 dní), my jsme obě cesty ještě stihli v době, kdy stačil na letišti jeden vstupní PCR test. Ale známí tam jeli v září a kvůli karanténě nestihli objet Island celý. Je to škoda, protože pět dní z cesty pak člověk stráví někde v hotelu a nesmí ani do krámu.

MIGUELAS
před 2 lety

Já tam byl v květnu asi 7 let zpátky, pár cest bylo ještě kvůli povětrnostním podmínkám zavřených, absolvován klasický okruh Fiestou podél celého ostrova a spaní jen v autě, a v euforii jsem vyjížděl i kousek po "zakázaných" cestách k ledovcům. Ptaci hnízdiště byla uzavřena, takže fotku papuchalků nemám... Hned bych se vratil.. Letos to ale kvůli zpoždění s očkováním nepůjde. Každý jezdí klasický okruh a nikde jsem neviděl, že by někdo byl na tom severozápadním výběžku... při dělání klasického okruhu proti směru hodinových ručiček.

Je to jen věc názoru, a rozhoduje to, že jste cestovali ve dvou. Já cestoval sám (a ve větším autě si dokážu představit takto cestovat ve dvou), proč platit kempy, stavět stany, vařiče, platit za bagaze v letadle navíc, dá se dobře spát v aute, zatopit si, usušit mokré hadry... nabit si telefony, foťáky...

Souhlasím i s tím, že Pingvellir bych vynechal. Vodopády a hlavně zlatý hřeb Jokulsarlon... Vidět a zemřít. V tom květnu tam bylo asi více ker ve srovnání s vašimi fotkami. Většinou to bývá tak, že každý první let aerolinky na Island v dané sezóně bývá nejlevnější. Já tak kdysi takto využil let Germanwings.

Byl jsem tam po pádu jejich koruny, každopádně tam bylo draho i tak a největší perla byla, když jsem ve vámi zmíněném marketu kupoval podezřele levné parky v konzervě a nakonec se z toho vyklubala sterilovana mrkev. S toustovym chlebem a celkem levným sýrem se to dalo přežít. Me oblíbené švédské masové kuličky v konzervě předražené.

Jen s alkoholem je fakt problém, něco si dovézt, zbytek dokoupit v duty free při příletu a pak už jen osmistupňová piva, v obchodech, co zavíraji hodně brzo. Na druhou stranu za celou dobu na Islandu jsem neviděl jedinou policejní hlídku. Každopádně díky za hezké čtení.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 2 lety

Spani mimo kempy je od r. 2015 dost omezene nebo i zakazane: https://realcamplife.com/kempova...a-islandu/

MIGUELAS
před 2 lety

Libore, je to možné, jak říkám, byl jsem tam relativně už davno, rád bych se i vrátil, klidně letos, ale očkování není, pořád bych se místních restrikcí když to tam někde od dvou ráno do sedmi zapichnu bal méně, než že mě praskne nějaký chorvat, že jsem si dovolil spát v autě místo v predrazenem hotelu nebo jak mě vychytala rangerka na Novém Zélandu, naštěstí jsem byl tehdy v právu.

Terez N
před 9 měs

"..Každý jezdí klasický okruh a nikde jsem neviděl, že by někdo byl na tom severozápadním výběžku... při dělání klasického okruhu proti směru hodinových ručiček. .."

My jsme tam kus zajeli - na nejzápadnější bod k majáku a pak kus na sever k vodopádům Dynjandi. Dál už jsme ale nejeli, byť jsme to měli v plánu. I když jsme počítali, že ne všude bude asfalt a silnice se kroutí, byla postupová rychlost o dost nižší.

Kdysi jsem četla cestopis nějaké skupinky, co byli úplně nahoře (ta část bez silnic) a dost divočina. Pro dobrodružné introverty země zaslíbená. Největší "městskou" samotu jsem cítila na severovýchodě cestou do Raufarhöfnu. Tam jsou problémy klasického světa hodně vzdálené.

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

Island je jedna z největších pecek, které jsem kdy zažil, a tento cestopis mě jen navnadil se tam taky ještě vrátit. V tom červnu jste fakt měli pekelnou smůlu na počasí, protože červen se doporučuje jako nejpříznivější období a my jsme tam v tu dobu (pár let zpět) měli kromě 2 dnů skutečně letní pohodu na kraťasy, ale hned sis to vynahradila v srpnu, takže zadostiučinění proběhlo a konec dobrý - všechno dobré. Díky, super! Jo a ty tipy na koupačky oceňuji, nám se tenkrát nějak nepoštěstilo... :-)