Zimní Saharou s Tuarégy

Týdenní putování pohořím Tassili n´Ajjer s místními Tuarégy, objevování skalních maleb a trošku opletaček s policií

Cestopis z roku 2020 napsal Matouš Saidl

Zážitky pro tebe sepsal Matouš Saidl
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-03-29T19:53:44+02:00

Matouš Saidl procestoval 48 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 3 lety a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Avatar uživatele Jan Honzauta
Jan Honzauta

Pěkný report, dík. Pozdravuj tátu, doufám, že nezamrzl v Indii.

Matouš Saidl

Zamrzl v Česku, což je pro něj ještě horší

Tonda 2

naše dojmy jsou zde: https://www.mojecesty.com/clanky...irsko.html

nebyli jsme tak na jihu, jako vy, opravdu zajímavá země, která je ještě nedotčená turismem.

O vnitrostátním letu jsme také uvažovali, ale nakonec jsme měli jen pronajaté auto a najeli celkem cca 1300 km

Matouš Saidl

Moc krásné dojmy, Alžírsko je určitě nádherná země pro všechny, i když nám trochu zkazila dojem policie, ale až na náklady na cestu můžu rozhodně jenom doporučit. My jsme platili za zpáteční letenku Praha Alžír 7000 za člověka, což mi přijde rozumné, potom za část Alžír Djanet dalších 6000, ale poušť a sever jsou dvě úplně nesrovnatelné části země

Tonda 2

Díky za zajímavé čtení, mi platili za vízum cca 1800Kč, žádost pojištění, rezervace ubytování

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Nechtěli ani letenky? To se divím...

Jasně, ještě letenky

Konečně po čase cestopis do nevšedních koutu planety. Jste dobří, že jste alžírská víza tak snadno dostali, prý to bývá obtížnější. Stojí stále přes 2000 Kč?

Matouš Saidl

Platili jsme okolo 3400 za dva lidi, je potřeba pojištění, zpáteční letenka a místní kontakt, případně rezervace hotelu. Nebuzerovali ani nic, přišlo mi, že jsou hodně přející a sami se nám to snažili udělat co nejlehčí