Jordánsko - půjčovna aut

Napsal Vladko 2018-04-25T10:29:21+02:00 ve fóru Půjčení auta
16 odpovědí

Zdravím, máte někdo zkušenost s půjčením auta v  Jordánsku, konkrétně s půjčovnou Monte Carlo Rent a Car, případně můžete doporučit nějakou jinou spolehlivou půjčovnu? Díky

My jsme si půjčovali auto od Thrifty v Aqabe letos v únoru na 4 dny a všechno bylo ok. Auto bylo starší, najeto mělo asi 90.000 km, ale jinak si nemůžu na nic stěžovat.

Avis Aqaba tiez vsetko ok

Thrifty/Dollar Aqaba za mě taky naprosto v pořádku a ceny super.

Avis v Aqabě letos v březnu - vše bez problému.

Taky Avis v Aqabě a návrat na King Hussein Bridge přechodu do ISR, auto fungl nové. Jen předáno s minimem benzínu, takže doporučuju v tomto případě nabrat hned v Aqabě doplna, my to nějak prošvihli a pak tlačili ručičku očima cestou zpět z Wadi Rum :) Všechno jinak bez problému.

Za nás v březnu na celý okruh, vše OK, počáteční stav 5 000 km, spokojenost: Car rental provider: DOLLAR Car rental provider: DOLLAR Address Mina Hotel, Al Nahda Street, Phone Number + 962 32030313 / 795319555 Phone Number + 962 32030313 / 795319555 Pick Up Aqaba City Office, TBA

Ahoj, oživím toto téma - v lednu přiletím v sobotu v 12:30 do Ammánu a o 4 dny později v úterý v 18:10 budu odlétat. Délka zcela záměrně vybrána kvůli Jordan Passu (minimum 3 nocí). Koukám, že autobusová doprava tam je vesměs na nic a možná i finančně lépe vyjde půjčit si auto. Na fóru jsem tu nenašel zkušenosti s jednotlivými autopůjčovnami - tj. jestli tam je něco provařeného jako GoldCar a je mu se lepší vyhnout. Rád bych stihnul jeden až dva dny v Petře, podíval se na Wadi Rum a Mrtvé moře.

Rentalcars mi chytře připomněl, že z časů vypůjčení auta stačí ubrat 3 hodiny a bude půjčovné jen za tři dny. Jak dlouhé bývá v Ammánu čekání na kufry + vyřízení pasové kontroly? Jak dlouho je dobré být na AMM letišti před odletem při nutnosti odevzdat auto?

Jinak open jaw půjčení vychází celkem draze (+ 15 JOD u většiny půjčoven - tj. skoro celý další den k tomu) a rozdíl v ceně mezi půjčovnou ve městě nebo na letišti je prakticky nulový jen s rozdílem potřeby jet autobusem za 3 JOD / jízda.

Půjčovné (zatím) začíná na cca 1900 Kč na tři dny a cca 2300 Kč na 4 dny.

EDIT: Jsem slepý a hledal jsem frázi "půjč*" - Takže Avis a Thrifty/Dollar Aqaba by měly být OK.

Michal napsal(a):

EDIT: Jsem slepý a hledal jsem frázi "půjč*" - Takže Avis a Thrifty/Dollar Aqaba by měly být OK.

Nevím sice na co se vlastně ptáš, ale k čemu ti jsou půjčovny v Aqabě, když letíš do Ammánu? 

Pojmi to stylově a půjč si velblouda.

Petr76 napsal(a):

Nevím sice na co se vlastně ptáš, ale k čemu ti jsou půjčovny v Aqabě, když letíš do Ammánu? 

Jaj, jsem dvojnásob slepý :D

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Pojmi to stylově a půjč si velblouda.

Jede aspoň 100 km/h?

Zdravím, je nutný mezinárodní řidičák do Jordánska, vyžadovali ho po vás?

díky

Je povinnej všude a stojí 50 Kč, tak si ho prostě udělej. 

Ahoj nikdo po mně mez.ridicak nechtěl vidět..jen pas na kontrolních postech.

Jak pise Ridder, udelaji ti ho na pockani na prislusnem uradu za 50kc a fotku. Nevidim jedinej duvod ho nemit. At uz pokuty nebo kdyby doslo k nejake skode, mohly by se na tom proti tobe postavit pojistovny.

Jestli se nepletu, tak Jordánsko oficiálně vyžaduje mezinárodní řidičák podle ženevské úmluvy z roku 1949 (a ne vídeňské z 1968). Cena a místo vystavení je stejné, akorát platí jen 1 rok.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!