Prosím o typ ohledně spolehlivé půjčovny  aut ve městě Malaga.  .

Půjčení auta v Malaga, Andalusie. Doporučení?

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

21 reakcí

Prosím o typ ohledně spolehlivé půjčovny  aut ve městě Malaga. 

0

Goldcar.

0 Citovat

Rhodium.

0 Citovat

Neblbnite :) 

Ak sa niekto naozaj nevyzná, ešte by mohol vaše rady zobrať vážne.

0 Citovat

funguje tam osvedceny Wiber 

wiberrentacar.com

0 Citovat

Já mám z loňska negativní zkušenost s Budget, pokud se teda bavíme o letišti. Poprvé v životě jsem dostal "Downgrade", protože jsem neuváženě přiznal, že cestujeme jenom dva. Fronta, nerudný personál, agresivní tlačení na pojištění. Zmatek s vracením a nakonec si strhli z karty 20e, protože jsem vrátil auto o 45 minut později.

Koho doporučit tedy nevím, radím tedy aspoň, komu se vyhnout ;)

0 Citovat

Chceme jet na konci března Malaga-Gibraltar a vollil jsem Wiber. Zbytek měl otřesné hodnocení.

Ještě si lámu hlavu jak s pojistkou. Zatím mám bez a uvažuju, že něco skutím bokem. No zatím jsem v tomto směru nepolíbený. 
0 Citovat

Zkuste Centauro

0 Citovat

Já jsem si teď taky vybral v Malaze Wiber se základním pojištěním (teprve pojedu). I v recenzích na něj ale někdo zmiňoval účtování vyšší částky za starý škrábanec a může být i nový a samozřejmě i něco horšího. Nebo třeba rozbití okénka při vloupání bývá asi ve Španělsku časté, takže jsem si připlatil 3 GBP na den tady:

https://www.worldwideinsure.com/...urance.php

Mají limit 50 GBP na administrativní poplatky spojené škodou (netýká se jiných poplatků jako třeba spojených s pokutou, ale Wiber je nemá přehnané), což by u větší nehody a některých půjčoven nemuselo stačit, ale jinak by měli pokrývat snad vše, co je rozumné. Zkopíruju jejich výluky níže:

You are not covered for
a.
under  Standard  cover  only,  for  any  rental  in  your  usual  country  of 
residence or any Car Club usage.
b.
any claim in respect of the excess if a third part y is responsible for the
damage to the rental vehicle and, as a result, the car rental company will
be or have reimbursed the excess amount to you.
c.
any  costs  greater  than  £50  (or  currency  equivalent)  relating  to 
administrative  or  handling  fees  charged  by  the  car  rental  company  in 
connection with any loss of or damage to the rental vehicle,
d.
any  cost  relating  to  transaction  or  fixed  fees,  postal  or  carriage  fees, 
fuel charges or anything of a similar nature.
e.
any  claim  where  you  have  not  met  the  terms  of  your  car  rental  
agreement.
f.
any claim in respect of loss of use of the rental vehicle which is due to
your disinclination to use t he rental vehicle.
g.
any claim for towing costs or loss of use of t he rental vehicle which are
not as a result of any physical loss or damage to or mechanical breakdown
of the rental vehicle for which you are responsible under the terms of the
car rental agreement.
h.
 Costs applied by a rental company for the correction of any damage to
a  vehicle,  which  an  independent expert  attests,  is  not  reasonable  or 
customary. 
i.
  the  first  £75.00  of  any  claim  if  your  Country  of  Residence  is  Area  3  or 
Area 4

Ještě jsem zvažoval https://www.icarhireinsurance.com/ Ti jsou zde doporučovaní a mají cenu taky 3 GBP na den, ale kalendářní, takže se platí o den navíc. Nenašel jsem, jaký mají limit na administrativní poplatky.

Při vícero delších půjčování za rok by se vyplatilo roční pojištění. Jinak Wiber pravidelně hýbe s cenou, večer a v noci bývá levnější a někdy i dost výrazně, takže se vyplatí to sledovat i po rezervaci a případně zrušit a udělat novou. Přes rentalcars je cena o něco nižší, ale nejsou tam všechny kategorie aut.


0 Citovat

My sme mali minuly tyzden v Malage tiez cez Wiber, bez poistky. Vsetko v pohode, poistenie nam nevnucovali, zdarma upgrade na Nissan Juke.

Teda az na to ze sme “trochu” poskrabali vpredu lak - taky polkruh 20 cm v priemere. Nauctovali nam za to 120€, cakala som o dost viacej. Ideme si to narokovat u externej poistovne, uvidime co povedia :) 

Edit: po kontaktovani icarhireinsurance trvalo 3 pracovne dni kym nam uznali skodu. Preplatia vsetko co sme zaplatili wiberu. Takze za nas dobre :) 

0 Citovat

Malaga Car

0 Citovat

Měli jsme Sixt (Malaga - letiště) s plným pojištěním. Vše OK i při vrácení, nic se nestalo . Následně strženo z karty EUR 40,-- bez jakékoli informace!!! Požádala jsem o chargeback, žádné doklady nedodali, takže mi to bylo vráceno. Asi to zkouší při plném pojištění .

0 Citovat

Já objednal přes Marbesol, všechno úplně v pohodě. Doporučuju

0 Citovat

Za mě wiber car v Malage už několikrát odzkoušený a vždy bez problémů, jak s pojistkou, tak bez.

0 Citovat

Super, díky za názory. Liborovi pak specialne za důkladnou zprávu 😉

0 Citovat

Na podzim jsem na 4 dny půjčovala s RecordGo za 92€ s plným pojištěním (bez blokace na kartě) a s poplatkem kvůli věku řidiče. Nebookovala jsem předem, ale zařizovala jsem to přímo ten den, po příletu (spontánní rozhodnutí), potřebovala se na něco zeptat a překvapivě mi pak na infolince řekli, že když zarezervuju telefonicky, je to levnější než přes web. (porovnávala jsem to s webem rentalcars, recordgo a fakt to vyšlo levněji).
Moje jediná zkušenost s RecordGo. Všechno šlo v pohodě, s full insurance stačilo při vrácení jen zaparkovat auto a klíčky odevzdat do boxu. Peníze za benzín (full-full) jsem měla hned den po vrácení na účtě.

Navštívena Malaga, La Linea, Gibraltar a Sevilla. 

0 Citovat

Má někdo zkušenost s tím Basic tarifem od Wiberu? Chápu, že když to poškrábu, budu platit, ale jinak tam havarijko  a pojištění proti krádeži je, ne?

0 Citovat

Jo, přesně jak píšeš. Měli jsme v dubnu a spokojenost. Jen teda trochu nervy když v průtrži lítaly z protisměru kamínky.

Příště už s full pojistkou.

0 Citovat

Mělo by to zahrnovat i to havarijko a krádež. Důležité je, aby to bylo zmíněné na voucheru nebo ve smlouvě (stejně i u jiných půjčoven):

https://www.wiberrentacar.com/en...ance-cover

Teď jsem si na webu Wiberu zkusil zadat na následující dny malé auto za 0,35 eur denně s basic tarifem a po rozkliknutí tam kupodivu je, že CDW není zahrnuto. Já měl basic tarif a k tomu externí pojištění za 3 GBP denně, které by uhradilo spoluúčast za podobných podmínek, akorát až se zpožděním tj. já bych zaplatil do výše spoluúčasti a čekal na proplacení (nemusel jsem ale využít).

@jakob: Nechápu, jakou má souvislost průtrž a kamínky. Ty lítají za sucha taky.


0 Citovat

Na cestě bylo dost vody a když to v protisměru projel kamion tak to pěkně chrstlo i s kamínky 😉

Při vrácení to borec 15 minut prohlížel pomalu pod lupou, pak přišel jeho kolega, že ten před ním má první den, proletěl to za 2 min a cajk. To jen pro doplnění

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes https://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace. 

0 Citovat

A co by jsi si tak představoval, že se ti budou snažit ještě prodat, když bereš full cover?

3
21 reakcí