Vlakem z Prahy přes Brusel a Paříž až do Londýna a zpět letadlem 3.227 Kč

Napsal Lukáš Horák 2019-06-10T14:38:17+02:00 ve fóru Železniční doprava
9 odpovědí

Jen taková inspirace na letní výletování po Evropě, žádný stres, skoro žádné přesuny z/na letiště, jen přijet do centra a hned si užívat a nasávat atmosféru. Z Londýna letecky zpět domů.

Praha - Brusel za 500 Kč

https://www.cd.cz/eshop/


Brusel - Paříž 29 EUR 

https://www.thalys.com/fr/en


Paříž - Londýn 49 GBP (Eurostar nejlevněji vždy v GBP)

https://www.eurostar.com/uk-en


Londýn - Praha 20 GBP

https://www.ryanair.com/cz/cs/bo...4//1/0/0/0


pra-bru.png
bru-par.png
par-lon.png
stn-prg.png

Lukáši, jak je to u těch včasných jízdenek s tím, když např. vlak z Prahy do Berlína má zpoždění 20 minut a kvůli tomu mi ujede vlak z Berlína do Kolína? Můžu jet libovolným pozdějším spojem? Musím kvůli tomu někam na kasu nebo vyhledat nějakého zřízence? Díky.

Mám za to, že tyhle včasné jízdenky jsou nastavené na konkrétní vlaky, ten přeshraniční je povinný v každém případě. Když nestihneš přestup, pak se to asi musí řešit na kase. 

Jojo, přesně tak, musí se na kasu, kde ti dají razítko, že první vlak byl zpožděn a většinou ti řeknou, že můžeš pokračovat dál libovolným spojem. Německé ICE nejsou povinně místenkové, takže v tom problém není.

Čo ja viem, tak v Nemecku ICE nie sú miestenkové a povinný je len ten prvý spoj z Česka

Povinně místenkové nejsou, ale u těch super akčních jízdenek můžou být povinné vlaky, kterými musíš jet. Já právě takhle jel do Bruselu (akorát přes Norimberk a Frankfurt) a povinné jsem měl obě ICE (bez místenky). Vlak Cheb - Norimberk byl zpožděn, takže mi spoj do Frankfurtu ujel, musel jsem na pokladnu pro razítko s tím, že můžu jet jakýmkoliv dalším vlakem.

aha, lebo ja som minule pozeral podmienky tej akcnej jizdenky z Prahy do Brusel cez Nemecko a teda ak tomu dobre chapem, tak len ten prvy spoj do Berlina je povinny. takze by sa kludne mohla v Berline, alebo v Koline urobit pauzicka.vlak-prg-bru.JPG

tonic & Kryštof: Díky za info. Kouknu se ještě na podmínky konkrétních spojů v rámci včasné jízdenky. Každopádně na léto jsem si vzal open-jaw Praha-Bremen/Hannover-Praha.

Tak jsem se díval na lupeny a cesta do Brém přes Berlín by měla být naprosto v cajku a od Berlína se dá udělat stop kdykoliv a kdekoliv (pravděpodobně). Cesta zpět je vtipnější - vede přes Drážďany a povinný vlak je Drážďany-Praha. V případě zpoždění toho prvního, se nestihne ten povinný. Takže nejspíš cesta na kasu pro razítko.


cestazpet2.JPG
cestazpet.JPG

Ano včasné jízdenky přes ČD tam je podmínka pouze dodržet povinný vlak v rámci přechodu hranic z/do ČR. V zahraničí už je to jedno a může se jet čimkoliv po uvedené trase.

Rozhodně lepší než rakouské/německé Sparschiene,kde jsou povinné všechny vlaky.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!