1. Fórum
  2. Půjčení auta
  3. Zapůjčení auta Malta

Zapůjčení auta Malta

Napsal Martin 2019-07-09T17:41:22+02:00 ve fóru Půjčení auta
14 odpovědí

Ahoj, nemá někdo tip na půjčovnu auta na Maltě? Nejlépe něco, kde se nemusí nechávat 1000 euro záloha a je tam dobrý pojištění bez zbytečně vělké spoluúčasti? Našel jsem pár půjčoven, tak jestli máte někdo nějaký zkušenosti? Díky http://compasscarhire.com https://www.jscarhire.com http://www.randrcarhire.com https://www.rentacarmalta.eu https://swiftcarhire.com

Auto bych si nepůjčoval, je tam dobře fungující hromadná doprava autobusy. Týdenní karta vyjde na cca 21,- eur.

Jezdí se vlevo a místní jezdí, jako na divokém západě, je tam spousta aut a jezdí se pravidlem silnějšího.

Ve městě docela úzké uličky a tvé podmínky "bez velké spoluúčasti" bys mohl litovat. Ta záloha není záloha, ale

spoluúčast (excess) při nehodě. Pokud to chceš podstoupit, tak si raději zaplať pojištění spoluúčasti, např. icarhireinsurance.

Rozhodně souhlasím s Audit. Vrátili jsme se před 14dny a do auta bych na Maltě nešel. Navíc oproti busu ani nebudeš o moc rychlejší. Ty cesty jsou úzké a zákeřné. 

A já rozhodně nesouhlasím s kolegy. Na Maltě jsem strávil 2 měsíce na jazykovém pobytě mezi střední a vysokou. Když jsme si tehdy zvládli jako devatnácti leté děcka normálně půjčovat auto a objet ostrov několikrát dokola, nemůže to být dneska pro zkušenějšího řidiče žádný problém ;) Jasný, ty staré žluté autobusy mají svoje kouzlo, ale že by třeba na jih ostrova jezdily nějak často, to si nemyslím.

Staré žluté busy tam už dávno nejsou. Jsou nové, klimatizované a prý i víc linek a častěji. 

Leonard zase perlí :-))

Letos jsem tam byl v květnu a auto jsme měli také půjčené a uplně v pohodě. Po hodině jízdy se přizpůsobíte jejich jízdě.

Koukám na to, zajímavý příběh. 2014 maltská vláda znárodnila místní Arrivu, a reprivatizovala celou společnost. Nový provozovatel pořídil hned 45 nových autobusů, v následujícím roce dalších 200. Takže se omlouvám, že jsem nezaznamenal pořízení 250 nových autobusů (Euro 6) před čtyřmi lety.  Na středomořský ostrov to jsou docela fofry a razantní krok :) Anyways, citím lehkou nostalgii. Přece jenom mi ty staré žluté stroje přišly jako pevná součást místního koloritu, originální věc.


To nic nemění na tom, že dopravy se netřeba bát. 


busbus.jpg

Jako jistě, dá se to, ale je to jak půjčit si auto na ježdění po Praze. Na okrajích budete rychlejší, v centru se budete ve špičce sunout a dlouho hledat místo k zaparkování.

Auto bych si (po zkušenostech z prosince 2018) půjčil leda tak na Gozu, kde síť autobusových linek není tak hustá, jako na Maltě a nemusel bych platit za trajekt. Navíc, pokud bydlíte v hotelu ve městě, najít parkovací místo je též zážitek.

Ja by som odporucal pozicanie auta iba na Goze a obist plaze a utesy na tomto pohodovom ostrove. Autobusove spoje su tam biedne. Premavka na Goze je slaba a soferuje sa v pohode (iba okolie Victorie je upchatejsie). Na Goze mozem odporucat pozicovnu mjcarrentals.com - auto privezu k pristavu, nam dali Getza za 30 eur na den s plnym poistenim, depozit 170 eur.

Na hlavnom ostrove je siet autobusov postacujuca pre hlavne atrakcie. Premavka je dost husta a uzke ulice, auto moze byt na obtiaz. Na letisko sa ale autobusom vyberte s dostatocnym predstihom.

Zalezi na tom, jak dlouho tam budete a kolik toho budete chtit stihnout. Kdybych mel jezdit busem, stihnu toho tak polovinu. Mistnaci jsou podle me i zvykli na turisty a umi dobre predpokladat potize. S parkovanim sem nemel nikde a nikdy problem. Nebyl jsem tam ale v sezone.

Hm, byl jsem tam v březnu 2018. Chtěl jsem toho dost vidět a s místními autobusy to byl porod. Po městě ještě jakž takž. Zastávky jsou označené na středomořský způsob (čili skoro vůbec), jízdní řády dost volné, mimo město jezdí autobusy třeba jednou za hodinu a ještě potřebuješ chytit nějaký přestup po cestě. Krom toho se mi vybavuje, že zastávky pár desítek metrů od sebe mají klidně jiné jméno a linky můžou být i různě okružní a jet jen v jednom směru. Mimoto se mi stalo, že řidiči mluvili jen maltštinou.

Na větší města určitě auto ne, ale na místa mimo města, kam jede jen několik autobusů denně a ještě s přestupem, se auto bude hodit i na hlavním ostrovu. Jinak praktiky všude jsou jen klikaté úzké silničky a řídit tam při větším provozu bude o hubu.

díky za tipy, ale spíš mě zajímají zkušenosti ohledně půjčoven.. 

Tak jak vetsinou uprednostnuju  pujceni auta ,tak na Malte  rikam ne .. a to jsme profesional  zvykly jezdit po obou stranach, nejde ale o narocnost  ,ale o nprosto ucpane cesty a prakticky rychlost  dopravy . Malta ma hustou sit verejne dopravy a bez problemu se da cely ostrov projet

Jinak souhlasim s Leonardem ,velka skoda tech starych zlutych busu ,byla to super atrakce

Jinak asi kdyz uz pujcit  tak vybrat nejakou mistni  pujcovnu

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!