Zdravím všechny! Zajímá mě taková otázka, možná se s tím někdo setkal. Chtěl bych jet z Tirany do Ohdiru jedním dnem na otočku (cca. 2 hod. cesta jeden směr). Našel jen autobus odpoledne, což je z časového hlediska dost špatné. Možná někdo ví o nějaké jiné dopravě? Ideálně ráno tam a večer zpátky.  A popřípadě u půjčení auta zda li má někdo žkušenosti přes hranice Albánie a Severní Makedonie na pronajatém autě jestli je to ok a co je potřeba mít s sebou? (nemám s tím zkušenosti)   Všem předem díky za pomoc.  .

Albánie doprava (Tirana - Ohrid)

Založil ve fóru Autobusová doprava

13 reakcí

Zdravím všechny!

Zajímá mě taková otázka, možná se s tím někdo setkal. Chtěl bych jet z Tirany do Ohdiru jedním dnem na otočku (cca. 2 hod. cesta jeden směr). Našel jen autobus odpoledne, což je z časového hlediska dost špatné. Možná někdo ví o nějaké jiné dopravě? Ideálně ráno tam a večer zpátky. 

A popřípadě u půjčení auta zda li má někdo žkušenosti přes hranice Albánie a Severní Makedonie na pronajatém autě jestli je to ok a co je potřeba mít s sebou? (nemám s tím zkušenosti)

 

Všem předem díky za pomoc.

0

Já jel is 4 roky zpět opačným směrem, byl to porod. Zpoždění asi 3 hodiny a pak ještě oplejtačka na hranicích. Na jeden den nedoporučuji, ani si pořádně ten Ohrid neuzijes za ten půl den. Radši se tam vrat někdy příště. 

0 Citovat

Každopádně při přechodu hranic musíš mít makedonské povinné ručení, které ta albánská auta z půjčovny nemají. V budníku na hranicích ti jej milerádi sjednají, tuším 20 nebo 40 eur... Je tam několik stánků. Asi by se to dalo vyjednat při půjčení, ale bude to asi finančně stejné.

Autobusy tady, o jiných nevím https://travel.gjirafa.com/resul...2022-07-26

edit: Aha, nepochopil jsem, zda chceš k Ohridu jako jezeru nebo do Ohridu města. Ty busy jsou do Pogradce, odtud bys musel asi tágem na hranici, přejít do Sveti Naum a odtud busem nebo lodí do Ohridu. Tedy dost napikaču.

0 Citovat

Ted jsme to tento mesic jeli S Tirany minibusem ve 13 (eurobus.mk pro 20 lidi ) prijezd na Ohrid mel byt v 15.30 bylo zpozdeni,30 minut jsme cekali na hranici I tak jsme stihli prohlednout stare mesto,rychle se vykoupat v jezere,projit korzo  vcetne vecere a rano jsme odletali do Vidne Vyborny nocleh za 16 euro pro dva Bus stal 20 na osobu Mozna jde koupit bus za 14 on line, kupoval jsem to v jedne cestovce vecer pred odjezdem Snazit se to udelat na otocku je skoda a benzin jak v Albanii tak v Makedonii je drahy Taxikar to byl ochoten udelat za100 nebo 120 euro

1 Citovat

cali napsal(a):

Každopádně při přechodu hranic musíš mít makedonské povinné ručení, které ta albánská auta z půjčovny nemají. V budníku na hranicích ti jej milerádi sjednají, tuším 20 nebo 40 eur... Je tam několik stánků. Asi by se to dalo vyjednat při půjčení, ale bude to asi finančně stejné.

Autobusy tady, o jiných nevím https://travel.gjirafa.com/resul...2022-07-26

edit: Aha, nepochopil jsem, zda chceš k Ohridu jako jezeru nebo do Ohridu města. Ty busy jsou do Pogradce, odtud bys musel asi tágem na hranici, přejít do Sveti Naum a odtud busem nebo lodí do Ohridu. Tedy dost napikaču.

 

Myslel jsem pravé do města Ohrid. Proto se tedy ptám, jelikož nemůžu najít žádné info a nějaký bus. Žádný přímý spoj není, a trávit delší dobu na cestě a řešit přestupy se mě moc nechce, proto uvažují i pronájem auta, jen to také má svůj problém kvůli hranicím a ceně. 
Tak asi budu muset nechat Makedonii někdy na příště 😔

0 Citovat

Skús pozrieť busy/furgony do Strugy z Tirany, odtiaľ by to malo byť do Ohridu ľahko sa dostať. Tam by mal stáť aj každý bus z Tirany do Skopje 

1 Citovat

Vsak to co jsem popsal je primy bus s Tirany na autobusak v Ohridu V Tirane vyjizdi asi 3 km od centra ne z autobusaku co je 8 km z centra 

Ale jede az v tech 13 

0 Citovat

Teďka jsem se z Albánie vrátil, dost jsem pátral právě po cestování autobusy a furgony po celé zemi a do směrem k Makedonii je nejčastější spojení právě do Pogradce. Popravdě mezinárodní furgony z Tirany jsem neviděl ani jednou, jen velké autobusy. A ty právě jezdí jen odpoledne. Nejspíš.

Jinak ten web travel.gjirafa.com je třeba brát s hodně velkou rezervou. Už jsem na více fórech četl, že je dobrý a použitelný, ale za mě tedy vůbec. Plus minus odpovídá jen u nejvytíženějších tras, kde prostě vždycky něco jede :D Jinak ale časy moc nesedí a ani místa odjezdů ne. Třeba v Tiraně u všech spojů ukazuje odjezdy z hlavního mezinárodního nádraží, odkud ale jezdí právě jen velké mezinárodní busy, určitě ne vnitrostátní furgony.

0 Citovat

Tak ty vnitrostátní spoje jezdí v současnosti odtud https://1url.cz/2roFu , ale pravda, může se měnit, je to přeci jenom Albánie...

0 Citovat

Do Pogradce a tím směrem se jezdí z terminálu jihozápad: https://tinyurl.com/29wrmvjh, taky jsem měl namířeno na větší terminál Jug-Veri, ale všechno, co jede směr Elbasan a dál, staví jen na jihozápadě. Co jsem tak koukal, tak furgony směr Pogradec jezdí často, určitě se naplní aspoň jeden za hodinu, spíš dva a ty jezdí už od brzkého rána. Ale jak dál přes hranice, to už nemůžu sloužit.

0 Citovat

Ano, do Pogradca najcastejsie premavaju, lenze to este od Ohridu celkom daleko. Ale na druhu stranu aspon by som si tak urobil aspon poldenny vylet k Ohoridskemu jazeru a pesi cez hranicu do klastoru Sv. Naum, kde to je fakt velmi pekne

0 Citovat

Adresa odkud jede 20 mistny minibus s Tirany primo do Ohridu je Pallati i Sportit " Asllan Rusi "


20220705-124136.jpg
20220705-140159.jpg

1 Citovat

mikir napsal(a):

Adresa odkud jede 20 mistny minibus s Tirany primo do Ohridu je Pallati i Sportit " Asllan Rusi "

 

Dekují, to jsem také našel, ale sháním nějaký bus v ranních hodinách, nechci v Ohridu chvátat a pospíchat. A přespat tam také časové nevhodné kvůli cestě následující den. 

0 Citovat

Chaupu,taky jsme tam chteli byt drive,ale nic primeho drivejsiho jsem nenasel Nocleh nam vyhovoval, odletali jsme s Ohridu,ale ani pro jine odpoledni cestovani by nevadil ,protoze tento minibus s Ohridu jede doTirany hned rano

0
13 reakcí