MHD - Paříž

Napsal good-rebelka 2015-12-02T17:36:22+01:00 ve fóru Autobusová doprava
10 odpovědí

ahoj,
pozítří odlétám do Paříže na týden pátek - pátek a nevím si rady, co si koupit za jízdenku? vše mi přijde dost drahé... přeci musí existovat nějaká možnost, jak levněji po Paříži cestovat... děkuji za jakoukoliv radu smiley

Jedině UBER smiley

Áno, existuje. Požičajte si bicykle smiley Na deň stoja 1,70€/deň (alebo 8€/týždeň) a v tom máš neobmedzené množstvo polhodinových jázd zdarma (pri prekročení sa za každú ďalšiu polhodinu platí). Stanice majú skoro všade, takže keď chceš fakt ušetriť môžeš to vrátiť do 30min a hneď si vziať ten istý bicykel a znova sa to začne rátať 30min smiley

http://en.velib.paris.fr

btw, my sme chodili v Paríži pešo, všetko bolo relatívne blízko, aj keď asi záleží čo chceš vidieť smiley

jedu na výstavu lodí... pak taky nákupy v Primarku, Eiffelovka apod smiley) kolo v zimě určitě ne-e to je snad jasné smiley ale díky za tip smileyDD

já jedu na poslední předvánoční víkend 18. až 20. prosince a co jsem na to tak koukal, tak první den asi dojdeme pěšky a oba víkendové dny koupím nějakou studentskou (mládežnickou) celodenní jízdenku asi za necelých 5 euro na osobu, nic lepšího jsem nevymyslel

Ahoj všem,

Trochu obnovím téma s prosbou o radu.

Budeme na 3 dny v Paříži a plánuji koupit Paris Visite travel pass na 3 dny (zóny 1-3). 

Z letiště Orly pojedeme T7, kde cvaknu lístek za 1,9€ a z konečné už platí Visite. Cesta na letiště akorát v opačném pořadí, tady problém nevidím. 

Zajímá mne jak spojit Visite s cestou do Versailles, když bych jel RER? Mohu při nástupu cvaknout lístek za 1,9€ a jsem v klidu? Na zóny 1-3 platí Visite a zbytek lístek? Nebo musím na konci zóny 3 ven, cvaknout lístek a znovu nastoupit? 

Díky

Ahoj, musíš na konci zóny ven, v RER ve vlacích žádné označovače nejsou, do stanice vstupuje přes turnikety. Takže na konci zóny 3 úplně vystoupit a znovu vstoupit s použitím lístku za 1,90 €. A nevyhazovat, při výstupu se opět prochází turnikety :D

Díky, za odpověď. Myslel jsem turnikety, ale nedošlo mi, že budou na konci. Teď mi to je jasné, že mě to nepustí kvůli označení v zóně 1-3 :D. Takže je varianta i metro + bus. Chtěl jsem se vyhnout tomu vystupování nebo přestupování....

Kdybych jel pouze na lísky (neměl visite)?, tak asi stejný princip že?

Kryštof Hájek napsal(a):

Ahoj, musíš na konci zóny ven, v RER ve vlacích žádné označovače nejsou, do stanice vstupuje přes turnikety. Takže na konci zóny 3 úplně vystoupit a znovu vstoupit s použitím lístku za 1,90 €. A nevyhazovat, při výstupu se opět prochází turnikety :D

Také krásne francúzske riešenie... :))

Ještě je varianta koupit kartu Navigo - ta vychází z dopravy nejlevnějš a jde s ní dojet i do Versailles...my jsme ji použili loni viz. https://www.nebudvorvan.cz/2018/...pariz.html :)

Terez Š. napsal(a):

Ještě je varianta koupit kartu Navigo - ta vychází z dopravy nejlevnějš a jde s ní dojet i do Versailles...my jsme ji použili loni viz. https://www.nebudvorvan.cz/2018/...pariz.html :)

Přimlouvám se za toto. Měli jsme oba letos v únoru a paráda + platí i na RER do Versailles :)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!