Od 18.4. dochází k úpravě spojení Praha - Vídeň. Nyní bez zastávek ve Znojmě, Jihlavě či Brně a s dobou jízdy 3h 55m. Od stejného data začíná jezdit linka Brno - Vídeň 10x denně. .

Student Agency / RegioJet

Založil ve fóru Autobusová doprava

Ne. Můžeš jen změnit/zrušit rezervaci, kterou máš na konkrétní spoj. Je to proto, že k jízdence musíš mít vybráno sedadlo, tedy rezervaci místa. Což u otevřené by byl problém.

0 Citovat

Ne, protože si kupuješ místenku.

0 Citovat

Ahoj, nevíte zda by se dalo cestou do Szegedu vystoupit v Budapešti? Regio jet mi odpověděl, že to nejde, že si mám stornovat lístek a zakoupit jen do Budapeště. Díky

0 Citovat

Nikto ťa v autobuse držať nasilu nebude. Najmä keď nebudeš mať batožinu v "podpalubí"

0 Citovat

Tento případ to asi nebude, ale kdyby to byla zastávka, kde nikdo zrovna nenastupuje/nevystupuje, tak tam ani nemusí zajíždět..

0 Citovat

Ahoj, plánuji cestu Praha - viden, letiste, bohuzel cena jizdenky je dvojnasobna nez Praha - viden, centrum. Nema nekdo zkusenost se zakoupenim jen do centra a le jizdou az na letiste?

0 Citovat

No myslím si, že zrovna na téhle trase to mají ošéfované a doplatku se nevyhneš :) Kdyby byla dřív zastávka na letišti a pak v centru města, je to ok, ale opačně rozhodně ne.

0 Citovat

Jel jsem tuhle trasu jen dvakrát, ale dvakrát v centru důsledně kontrolovali, kdo má rezervaci jen do centra a kdo až na letiště...

0 Citovat

Je možné u regiojetu koupit např. jízdenku Čadca-Praha a nastoupit na ní až v Ostravě? Potřebujeme se s kolegou dostat do Prahy. On z Čadci, já z Ostravy. Problém ale je, že pro jednoho pasažéra Regio nabízí ve vlaku výrazně méně volných míst (jen poslední místa v kupé...), takže jedocela problém aby jsme s kolegou seděli společně...

Jízdenka z Čadci je navíc i o pár korun levnější (což možná bude i důvod, proč ji nepůjde použít z OV).

0 Citovat

ve vlacich to lze, konecne pokud nekdo by mel neco oproti riknes ze jsi nastupil do spatnicho vozu a poprve po 3 stanicech stevardka Teba upozornila ze jsi na spatni miste. :)

0 Citovat

Ale stevardka kontroluje jízdenky už u vstupu do vlaku nebo ne? Je fakt, že vlakem Regiojetu jsem nejel už nějaký ten rok, takže nevím...

0 Citovat

Ne, až ve vlaku.

0 Citovat

U vstupu to kontrolovali stevardi Leo Express, ale už je to taky nějaký rok zpátky.

0 Citovat

Mne za posledni dva roky nikdo nekontroloval v RegioJetu, jak na nastupisti, tak i ve vlaku. A docela jsem se divil, ze ani business 2x... 

0 Citovat

tak co ja viem, kym im sedia miesta a kazdy sedi tam kde ma, nemaju dovod "obtazovat"

0 Citovat

Ve čtvrtek 5.7. jedu se Studentem do Berlína, předpokládaný příjezd v 8:10 hod. do centra. V 11.30 mám odlet z letiště Tegel. Myslíte, že je to dostatečná rezerva? Cestu neznám, tak nevím, jestli nebývá Berlín nějak pravidelně ucpaný. Díky!

0 Citovat

Dle mého je nejlepší vystoupit už na Berlin Südkreuz pak vlakem na hbf to jsou 3-4 minuty a odtud TXL busem. Než přijde bus na ZOB už sedíš v txl busu. Jízdenka za 2,80 ti platí až na letiště. 

0 Citovat

Když jsem jel loni do Německa, tak po nás chtěli už v Praze vidět pas (občanka nestačila), ale byl to Flixbus. Máte podobnou zkušenost z poslední doby i u Studenta? Díky!

0 Citovat

Zdravím. Chystáme se z Prahy do Berlína prostřednictvím společnosti Eurolines. Na jízdence figuruje "Check in" od 8:00. Nicméně náš příjezd na Florenc je "až" v 8:10. Jedná se o velký problém? Případně jakou roli check in v tomto směru hraje? Děkuji.

0 Citovat

tomesso napsal(a):

Když jsem jel loni do Německa, tak po nás chtěli už v Praze vidět pas (občanka nestačila), ale byl to Flixbus. Máte podobnou zkušenost z poslední doby i u Studenta? Díky!


Jedině by to měli ve svých obchodních či jiných podmínkách, ale nevidím, důvod proč by měli chtít pas na cestě z ČR do Německa. Nekončila vám platnost občanky?

0 Citovat

Nemate nekdo zkusenost z poslednich tydnu....trasa BRQ VIE letiste? Laudamotion posunul let na 06:05 a bus by tam mel dojet 04:30 tak premyslim, jestli riskovat nebo stanovat na letisti :) Diky

0 Citovat

k.cernaa napsal(a):

Nemate nekdo zkusenost z poslednich tydnu....trasa BRQ VIE letiste? Laudamotion posunul let na 06:05 a bus by tam mel dojet 04:30 tak premyslim, jestli riskovat nebo stanovat na letisti :) Diky


Uplne v pohode. Tento spoj jsem vyuzil nekolikrat. V tuto nocni hodinu, nebude problem zadny co se tyce cest pri prujezdu Vidni. Vetsinou to na letiste dorazi i driv nez v onech 4:30.

0 Citovat

tomesso napsal(a):

Když jsem jel loni do Německa, tak po nás chtěli už v Praze vidět pas (občanka nestačila), ale byl to Flixbus. Máte podobnou zkušenost z poslední doby i u Studenta? Díky!


Ahoj, teď v červenci jsme jeli Praha - Berlín a zpět. Tam studentagency (žádná kontrola dokládů), zpět nočním FlixBusem (co pokračoval až do Záhřebu - česká dvojice řidíčů a opět žádná kontrola dokladů).


Myslím, že na doklady se zaměřují u potencionálně problémových cestujících, hlavně cizinců, aby se v případě policejní kontroly v Německu vyhnuli nemilému zjištění, že osoba nemá vízum pro pobyt v Schengenu (například). Vím z praxe (asi tak 2 měsíce zpět), že jednoho američana (černocha), který u sebe neměl svůj pas (měl americký řidičák + ofocený pas v mobilu), odmítl FlixBus pustit na palubu ve směru do Berlína. Vtipné je, že stejná společnost mu umožnila přijet do Prahy o pár dní dříve, samozřejmě rovněž bez pasu :)

0 Citovat

Vlakem Praha - Vídeň - letiště


Ahoj, máte někdo zkušenost s online bookingem na webu regiojet.cz? 

Totiž rádi bychom jeli z Prahy vlakem Regio až do Vídně a tam využili ten jejich mikrobus, který nově jezdí až na letiště. Na webu píšou, že máme udělat standardní rezervaci v systému až na to letiště, ale jakmile to udělám, tak mi to nabídne z Prahy cestu přes Brno jedině busem - až tedy na to letiště. 


Samozřejmě nemám problém tam zavolat, spíš jsem zvědavá, jestli je to nějakej error v jejich systému, nebo ty vlakový spoje nenavazují na ten jejich mikrobus Regiojet. 


Díky za vaše zkušenosti.

0 Citovat

Ahoj,

jeden takový malý lifehack pro cestu Regiojetem do Berlína na letiště. Standardní cena na SXF z Prahy je výrazně dražší než např do Berlína. Jasně, dá se to risknout, ale oni na letišti nemusí vůbec zastavovat, pokud tam nikdo nemá lístky. Ale další možnost je koupit si trasu praha-Dresden a na ten stejný autobus Dresden-SXF. Teď mi to hodilo rozdíl cca 150,-/osoba než klasicky Praha-SXF.
0