Od 18.4. dochází k úpravě spojení Praha - Vídeň. Nyní bez zastávek ve Znojmě, Jihlavě či Brně a s dobou jízdy 3h 55m. Od stejného data začíná jezdit linka Brno - Vídeň 10x denně. .

Student Agency / RegioJet

Založil ve fóru Autobusová doprava

Slevy na jízdenky Regiojet: https://www.regiojet.cz/akcni-na...index.html

0 Citovat

Upozornujem, ze regiojet zrusil bus ba - vie letisko min do 18/11

Takze uz zostava len dost okresany slovak lines. Ten co som zhruba pozeral, zvysil cenu na 7.9€, tento mesiac startuju ceny na 9.9€

0 Citovat

Praha-Vídeň se jede taky už jen dvakrát denně. To samé Praha-Drážďany-Berlín. Praha-Mnichov už jen jednou týdně.

0 Citovat

Ponuka reflektuje dopyt a pár hekerov to nezachráni

0 Citovat

Přesně tak. Doba spěje k tomu, že když už budete mít na (drahou) letenku, tak si pěkně dojedete na letiště vlastním autem.  Socky mají smůlu.

0 Citovat

Karel napsal(a):

Přesně tak. Doba spěje k tomu, že když už budete mít na (drahou) letenku, tak si pěkně dojedete na letiště vlastním autem.  Socky mají smůlu.

Ty definuješ socku podle toho jestli jede autem nebo veřejnou dopravou? Hmm, zajímavé...

0 Citovat

Karel napsal(a):

Přesně tak. Doba spěje k tomu, že když už budete mít na (drahou) letenku, tak si pěkně dojedete na letiště vlastním autem.  Socky mají smůlu.

Musím se zeptat, co máš za problém...? :D Jinak pár věcí pro tebe k zamyšlení...

1) Proč bych se trmácel (třeba) na letiště ve Vídni autem a platil drahé parkovné když tam (přímo na letiště) jezdí vlak každou chvíli? Dokonce i dálkové Railjety, což je například ideální při cestě z ČR přes Linz. Osobně jsem tak jel v srpnu, když jsem letěl do Portugalska z Vídně.

2) Je to asi nad tvoje chápání, ale ne každý se vrací vždy na to samé letiště, tudíž mít auto třeba na letišti ve Vídni když se vracím přes Norimberk, to je dost nepraktické nemyslíš? Osobně se málokdy vracím z cest stejnou cestou, protože mě takové cestování prostě nebaví... a mít pak někde nesmyslně uvízlé auto, to fakt moc smysl nedává... :D Nevím co seš za typ cestovatele, ale to cos napsal výše, to zní fakt hodně omezeně.

0 Citovat

Sis nevšiml, že se tady někteří prezentují tak, že Rockefeller vedle nich vypadá jako chudý příbuzný, aspoň podle jejich vyjádření zde? Největší sranda že ti, co mají potřebu se neustále takto veřejně prezentovat/povyšovat, bývají v reálu největší holoprdelníci.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Sis nevšiml, že se tady někteří prezentují tak, že Rockefeller vedle nich vypadá jako chudý příbuzný, aspoň podle jejich vyjádření zde? Největší sranda že ti, co mají potřebu se neustále takto veřejně prezentovat/povyšovat, bývají v reálu největší holoprdelníci.

Všiml, ale tohle už mi přišlo fakt moc... :D 

0 Citovat

Kazde  ma sve pro a proti , jizda z domova  na letiste autem je jednoznacne pohodlnejsi ,ale to neznamena ,ze musi byt lepsi a vyhodnejsi  Zalezi na momentalni situaci  a dneska v dobe koronaviru jsou dalsi aspekty co to ovlivnuji 

Vyhoda jet na letiste verejnou dopravou je urcite v tom ,ze se na stejne letiste nemusim vracet ,nevyhoda v soucasne dobe i dobe pred koronaviren je v tom,  kdyz v hodinach priletu vecer nebo odletu casne rano se na mnoho letist v podstate nejde jinak dostat  nez autem nebo taxikem 

Oboji muze byt financne nevyhodne , dokonce az tak ,ze se vyplati nocleh ,nebo pak musim travit noc na letisti  

V priletovem miste  pak stejne auto nemam pokud si ho nepujcuju rovnou na letisti  Samozrejme zalezi i na tom jestli cestuje jednotlivec nebo rodina 

V kazdem pripade se ted moznosti pouzit verejnou dopravu zmensuji   hodne spatne je to ted s Vidni, Berlinem , ale i treba s Katowicemi  nebo Wroclawi   hlavne pak  ty navraty vecer  se zminenych letist

 

0 Citovat

"Nejlepší" bylo vidět ty opuštěné české a slovenské auta na parkingu Katowického letiště, ke kterým se na jaře nemohli jejich majitelé dostat.

0 Citovat

Vídeň je na tom pořád dobře, řekl bych, teda z Brna, ale co bude za týden nebo 14 dní... Variantou může být domluvit si soukromý odvoz s někým z rodiny nebo s kamarádem.

0 Citovat

Karel tu vytahuje slovo "Socky". Tenhle výraz a jeho rozebírání bych čekal někde na stránkách Blesku nebo tak něco. Ať si proboha každý jezdí čím chce, jak chce, kam chce - busem, autem, taxíkem, vlakem, ... Každý má svůj důvod proč to dělá právě tak jak to dělá, milý Karle!

0 Citovat

Teď jsem se díval, a Flix zrušil všechno na letiště, na Erdberg to ještě jede..zatím. Nevím jak Gepard, ale to mi ve dvou vychází levněji autem i s parkingem na Tiger u. (samozřejmě platí po pozdní přílety, kdy už nejde stihnout spoj ČD)

0 Citovat

@ mirjur  po zastaveni prime linky Dublin -Praha jsem koukal na moznost Vidne a po priletu  v 21:50 , ktery je jen jednou za tyden, jinak v dalsi dny jeste pozdeji se uz z Vidne do rana nedostanu ani do Brna V Polsku musim taky prespat , jedine jeste ten Berlin  ale tam zase musim byt prilis brzy v Dublinu  Zustava mi jedine cesta pres ten blby Stansted  

0 Citovat

@mikir: pořád jezdí Gepard v 22:20 a 00:20.

0 Citovat

Dimiku ,nemyslim ,ze budu sam v nazoru ,ze Stansted je jedno z nejneprijemnejsich letist v Evrope snad jedine jeste CDG ,bohuzel pres nej litam casto,od prazdnin jsem se mu vyhnul ale asi ho budu muset zase pouzit 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@mikir: pořád jezdí Gepard v 22:20 a 00:20.

Diky,ale  v tech 22:20 to je uz hodne risk a v 0:20 co pak  v pul treti rano v Brne ...ale dobre ze vim 

0 Citovat

risk to moc není, při mírném zpoždění jde zavolat na Gepard a řidič počká, a při větším 0:20 to jistí

0 Citovat

Nevim nemam to spocitane  100-150 ?spis vic  O salonku na STN  jsem cetl recenze to mi staci , asi vyhozene penize  ,,ja zadnou kartu na salonky nemam 

0 Citovat

To jsem se zase jedou  zasmal  Tobe se to zda malo ? A treba je to vic  Jen tak mezi nama kolik mas navstivenych  zemi ja 59  Ale docela dobry napad na vlakno ,,Kolik letist jste navstivili a  hodnoceni tech letist  i kdyz na hodnoceni jsou recenze 

0 Citovat

Tak jsem si zkusil po pár letech zde na fóru napsat záměrně prudící příspěvek, no a, upřímně řečeno, čekal jsem ty reakce horší. Takže vlastně cajk.


0 Citovat

DimikUK napsal(a):

[citace="mikir"]

Nevim nemam to spocitane  100-150 ?spis vic  O salonku na STN  jsem cetl recenze to mi staci , asi vyhozene penize  ,,ja zadnou kartu na salonky nemam 

 

Takze jsi takovej letistni panic. Tak to potom chapu tvoje hodnoceni.  Vstupy do salonku Irska socialka zdarma nedava?

[/citace]

Salonek nevypadá špatně. Stojí ale skoro 800. Otevřeno od 05 - 17hod.

 

0 Citovat

Jen me tak napadlo kdyz je tu vlakno Regio ,treba se to bude nekomu hodit  Naposledy pri navsteve CR jsem kupoval jizdenky RJ on line na vlak  Praha -Ostrava a zpet  ale nakonec jsem je zase on line zrusil  

1) Zruseni jizdenek  se dost slozite hleda i kdyz jsem mel kod ,nakonec se mi to nejak povedlo a na email prislo ze jizdenky byly zruseny 

2)  Predpokladal jsem ,ze penize prijdou automaticky zpet na ucet ,ze ktereho jsem to kupoval ,bohuzel ani po mesici se nic nedelo 

3)  Pri dalsi navsteve  CR jsem  se stavil v jejich pokladne  ,predlozil to zruseni ,oni to zkontrolovali  a potvrdili , vysvetleni bylo ,ze zrusit se to sice da on line ,ale penize na ucet obdrzim zpet az pri osobni navsteve v pokladne  a predlozeni  toho kodu tech jizdenek a toho ze byly zruseny  

Nasledne pak po par dnech  skutecne penize na ucet prisly ,ale stejne me to prijde divne ,kdyz  koupit lze  on line v radu minut a poradne vysvetleni  co se deje pri zruseni a jak postupovat chybi 

Jo a vraceni se uskutecni vyhradne na ten ucet ,kterym to bylo koupeno ,jina alternativa neni mozna 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Jo a vraceni se uskutecni vyhradne na ten ucet ,kterym to bylo koupeno ,jina alternativa neni mozna 

Regiojet v pohode, sú aj horší napr. taký Slovak Lines, žiadne vrátenie peňazí iba voucher a aj to len po zavolaní, pani na infolinke sa čudovala, že žiadny email mi neprišiel, tak mi číslo voucheru nadiktovala cez telefón :)

A taký Fixbus tam sa nedovoláš už vôbec.

0